ЗМІСТ
- І розділ. Аналіз результативності управління освітнім процесом у 2018 – 2019 н.р. та завдання на 2019 – 2020 н.р.
- ІІ розділ. Освітній процес у закладі загальної середньої освіти.
- ІІІ розділ. Розподіл функціональних обов’язків між членами адміністрації.
- ІУ розділ. Методична робота з педагогічними працівниками.
- У розділ. Виховна робота в ліцеї.
- УІ розділ. Охорона життя та здоров’я дітей.
- УІІ розділ. Робота з батьківською громадкістю.
- УІІІ розділ. Фінансово – господарська робота, зміцнення матеріально – технічної бази ліцею.
- ІХ розділ. Охорона праці.
- Х розділ. Соціальний захист учнів.
РОЗДІЛ І
АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ОСВІТНІМ ПРОЦЕСОМ
У 2018/2019 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
Сьогодні змінюються технології, по-новому розвивається суспільство, зараз ми не можемо точно знати, з якими викликами зустрінуться діти,що зараз навчаються у школі. Тому й важливо перейти від школи, яка напихає дітей знаннями, котрі дуже швидко застарівають, до школи, яка вчить знання використовувати. Нова українська школа — це школа для життя у XXI столітті. Освітня діяльність у школі здійснюється відповідно до Конституції України, законів України «Про освіту» , «Про загальну середню освіту» (зі змінами), Національної стратегії розвитку освіти, нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти, чинних законодавчих та нормотивно-правових документів, спрямована на реалізацію державних, регіональних і районних програм у галузі освіти, на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти.
Освітянські реформина сучасному етапі розглядають учня як особистість - інноватора, що володіє ключовими компетентностями. Це – особистість проінформована, обізнана у певних питаннях, має знання та досвід, вміє їх здобувати та використовувати для власних індивідуальних і професійних завдань. Важливо в нинішньому часі виховувати молодь на загальнолюдських цінностях, навчити її критично мислити, щоб захиститися від непотрібної та негативної інформації, переосмислювати все , до чого доторкається дитяча цікавість, з огляду на те, як це вплине на їх життя та здоров’я.
Головним завдання навчального закладу є забезпечення високої якості освіти та відповідності її потребам особистості. Сучасному суспільству потрібна людина творча та ініціативна, готова і здатна відповідати за власний добробут, добробут усього суспільства, бути чинним громадянином України, мати позитивне ставлення до себе, інших учнів, педагогів, школи, навчання.
СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГАРАНТОВАНОГО ПРАВА ГРОМАДЯН НА ЗДОБУТТЯ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
Першочерговим завданням навчального закладу є задоволення потреб населення території обслуговування, їх національно-культурних, національно-освітніх прав і запитів. Ці потреби задовольняються сформованою мережею навчального закладу.
Потіївський ліцей здійснював свою діяльність відповідно до Статуту закладу. Своєчасно та в повному обсязі вжито заходів для забезпечення нормативної роботи з обліку дітей і підлітків шкільного віку щодо охоплення їх навчанням. Для забезпечення своєчасного і в повному обсязі обліку дітей шкільного віку на виконання ст. 53 Конституції України, ст.ст. 14, 35 Закону України «Про освіту» , ст.ст. 6, 18 Закону України «Про загальну середню освіту» (зі змінами), ст. 19 Закону України «Про охорону дитинства», «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», ліцеєм вівся облік дітей і підлітків, які мешкають на території обслуговування закладу, уточнювались списки дітей віком 5-18 років та коригувалась електронна база даних цих дітей.
Робота по перевірці списків учнів на території обслуговування обговорювалась на інструктивно-методичній нараді в вересні 2018 року.
Навчально–виховний процес відбувався в одну зміну.
Розроблено програму розвитку ліцею з реалізації положень Закону України «Про загальну середню освіту», який охоплює питання прогнозування і формування контингенту учнів, охоплення навчанням дітей віком від 6-ти до 18-ти років на території обслуговування закладу, виконання ст. 53 Конституції України , ст.35 законів України «Про освіту», ст.6 «Про загальну середню освіту», « Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку»
Спостерігається вплив демографічної ситуації на контингент учнів. Загальне збільшення кількості дітей вплинуло і на мережу.
У ліцеї протягом останніх років діє єдина система обліку відвідування учнями занять. Слід зазначити, що в результаті цілеспрямованої роботи класних керівників та адміністрації школи вдалося знизити кількість уроків, пропущених без поважних причин через ряд заходів:
- Контроль за відвідуванням занять;
-Індивідуальна робота з учнями та батьками;
- Робота Ради профілактики правопорушень.
У 2019/202 н.р. педагогічний колектив продовжить працювати над завданнями:
- Здійснювати постійний контроль за охопленням навчанням учнів та їх відвідуванням навчальних занять;
- Активно застосовувати різноманітні форми підвищення мотивації учнів до навчання;
- На кожному уроці контролювати відвідування учнями навчальних занять;
- У кожному конкретному випадку відсутності учня на заняттях невідкладно з’ясовувати причини, встановлювати місце перебування дитини, інформувати батьків або осіб , які їх заміняють.
- У разі, якщо причиною невідвідування учнем занять є конфлікт в учнівському колективі, вживати заходів для усунення конфліктної ситуації.
- У випадку, якщо учень систематично або тривалий час не відвідує заклад без поважних причин, інформувати службу у справах дітей, а в разі необхідності - кримінальну поліцію у справах неповнолітніх.
- Активно використовувати потенціал батьківських комітетів і громадських організацій для впливу на учнів, які без поважних причин пропускають навчальні заняття.
КАДРОВИЙ РЕСУРС НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Протягом року навчальний заклад було забезпечено кадрами. Станом на 01.09 2018р. в навчальному закладі працювало 28 вчителів. Повну вищу освіту мають 26 вчителів,з них: 3 має звання «Старший вчитель», 2 – «вчитель - методист», 3 – «Відмінник освіти».
Протягом 2018/2019 навчального року у закладі працювало 65% вчителів, які мають стаж роботи понад 20 років, що свідчить про високий професійний потенціал педагогічного колективу .
Якісний склад педагогічних працівників:
- спеціаліст вищої категорії – 18 (64%);
- спеціаліст І категорії – 6 ( 21%);
- спеціаліст ІІ категорії – 1 ( 3,5%);
- спеціаліст – 1 ( 3.5%);
- 9-й тарифний розряд – 2 (7 %).
Плинність кадрів (основних педагогічних працівників) у ліцеї становить 0%.
РЕЗУЛЬТАТИ АТЕСТАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
ТА КУРСІВ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ
Для стимулювання творчого професійного зростання вчителів широко використовується можливість атестації педагогічних кадрів.
Згідно плану вчителі, які атестувалися, були ознайомлені з нормативними документами щодо атестації.
Члени атестаційної комісії вивчили рівень професійної підготовки вчителів за блоками:
- науково-теоретична підготовка ;
- методична підготовка вчителя;
- виховна робота;
- громадсько-педагогічна діяльність.
В ході атестації оцінено:
- уміння планувати педагогічну діяльність;
- уміння коригувати навчально-виховний процес залежно від досягнення результатів;
- рівень науково-методичної діяльності;
- рівень викладання предметів;
- вміння реалізовувати провідні ідеї щодо свого предмета;
- результати навчально-виховної діяльності.
Булоскладено графік відкритих уроків та позакласних заходів вчителів, які атестувалися, уроки та заходи згідно графіка проведено. Організовано вивчення системи досвіду роботи вчителів, які атестувалися:
- на засіданнях шкільних методичних об’єднань;
- педагогічній раді спільно з членами ради школи;
- засіданні атестаційної комісії ,на якій заслухано творчі звіти , обговорено характеристики, оцінено результати педагогічної діяльності.
У 2019 році атестувалося 8 вчителів:
- на присвоєння раніше встановленої кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»:
- Білорус О.Ф. – вчитель історії та правознавства, директор ліцею;
- Романенко М.П. – вчитель фізичного виховання та Захисту Вітчизни;
- Вовк В.В. – вчитель фізики та інформатики;
- Харченко Л.О. – вчитель початкових класів;
- Мелешенко Г.В. – вчитель української мови та літератури;
- Черкасенко В.В. – вчитель зарубіжної літератури.
- на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії»:
- Лукяненко Т.В. – вчитель математики та інформатики;
- Коваленко В.О. – вихователь ГПД (в зв’язку з відсутністю курсів підвищення кваліфікації)
- На присвоєння раніше встановленого педагогічного звання «старший вчитель»:
- Мелешенко Г.В. – вчитель української мови та літератури;
- Черкасенко В.В. – вчитель зарубіжної літератури;
- Коваленко В.О. – вихователь ГПД.
Наслідки атестації узагальнено, результати обговорено на засіданнях методичних об’єднань .
Одним із ключових напрямків роботи - чітке дотримання термінів проходження курсів підвищення кваліфікації вчителями. Курсову перепідготовку учителі проходять відповідно до плану. В цьому навчальному році вчителі – Білорус О.О, Плечко М.Б., Руденко М.С.. пройшли фахові курси при ЖО ІППО. Відвідуючи курси, вони виконали роботи, в яких узагальнили матеріали за індивідуальними методичними темами, поділилися досвідом своєї роботи. Кожен вчитель звітував про проходження курсів та підготовку атестаційних матеріалів на засіданні шкільних методичних об’єднань.
МЕТОДИЧНА РОБОТА З ПЕДАГОГІЧНИМИ КАДРАМИ
Керуючись законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національною доктриною розвитку освіти щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти, освітня політика в ліцеї спрямовується на пізнавальну, наукову, аналітико – управлінську та аналітико – колекційну діяльність, психолого діагностичну функцію навчального процесу, на ефективність, дієвість і результативність внутрішньо шкільної методичної роботи.
Згідно з річним планом роботи ліцею у 2018 - 2019 н. р. педагогічний колектив продовжував працювати над методичною проблемою: «Реалізація в школі принципу співробітництва у формуванні компетентності сучасного учня». Методична робота здійснюється згідно із законодавством, нормативними документами про освіту, рекомендаціями МОН України, методичного кабінету відділу освіти Потіївської сільської ради, нормативно - правовими документами про середню освіту, планується й проводиться на діагностичній основі. На підставі Положення про методичну роботу з педагогічними кадрами загальноосвітніх шкіл України, з метою подальшого удосконалення методичної роботи було видано наказ по ліцеї №69 від 05 вересня 2018 року «Про організацію методичної роботи у 2018 – 2019 навчальному році». Педагогічний колектив ліцею працював на вироблення в учителів умінь і навичок самостійної роботи з метою безперервного підвищення своєї кваліфікації і вдосконалення педагогічної майстерності, розвитку творчих здібностей педагогів, формування в них дослідницької роботи, впровадження в практику технології схемо-знакових моделей, кращого педагогічного досвіду.
Методична робота була скерована за напрямками:
1. Організація контрольно-діагностичної діяльності.
2. Комплексне науково-медодичне забезпечення навчально-виховного процесу.
3. Підвищення педагогічної культури педагогів.
4. Стимулювання процесу створення й упровадження нових педагогічних ідей, елементів сучасних технологій навчання та виховання.
5. Забезпечення перевірки їх ефективності.
4. Створення умов для самоосвіти учителя, як індивідуальної форми підвищення професійної майстерності.
Методична робота буде організована згідно структури:
- педагогічна рада;
- методична рада;
- методичні обєднання вчителів;
- семінари;
- організація і проведення предметних тижнів;
- проведення заходів, спрямованих на вдосконалення навчально – виховного процесу, підвищення загальноосвітнього рівня школярів;
- організація роботи з молодими вчителями;
- організація роботи з обдарованими дітьми;
- організація роботи з учнями, схильними до правопорушень.
На 2018 - 2019 навчальний рік адміністрація ліцею та педагогічний колектив працюють над завданням спланувати діяльність навчального закладу у відповідності перспективного і поточного планування роботи, концептуальним і проблемним завданням, над якими працює колектив. Методична рада ліцею, на чолі з заступником директора з навчально виховної роботи Седляр Г.І., впродовж 2018 - 2019 навчального року координує діяльність усіх методичних структур з метою урахування результатів діагностики та визначеного нею різного рівня професійної майстерності педагогів, диференційованого підходу до їх потреб, що визначало зміст діяльності основних ланок управління методичною роботою у ліцеї.
Протягом 2018 - 2019 навчального року на засіданнях методичної ради школи обговорювалися такі питання:
- Обговорення та затвердження плану роботи методичної ради ліцею та основні напрямки методичної роботи на 2018-2019 н.р.;
- Розподіл доручень між керівниками предметних комісій;
- Огляд програмно – методичного забезпечення;
- Визначення проблем над якими будуть працювати вчителі предметних комісій;
- Впровадження сучасних освітніх технологій в навчально – виховному процесі;
- Про участь педагогів у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року»;
- Про підготовку та участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін;
- Вивчення стану викладання базових предметів та проведення моніторингу навчальних досягнень учнів;
- Аналіз стану відвідування та взаємовідвідування уроків;
- Аналіз стану викладання предметів: української мови та літератури, зарубіжної літератури. Фізики, фізичного виховання та Захисту Вітчизни, інформатики;
- Вивчення нормативних документів щодо організованого закінчення 2018 - 2019 н.р. та про ведення ДПА;
- Про підсумки атестації педагогічних працівників;
- Стан виконання навчальних програм;
- Про підсумки ДПА в 4, 9 класах;
- Підсумки роботи з обдарованими дітьми.
Методична робота в ліцеї спрямована на всебічне підвищення професійної майстерності кожного вчителя, на збагачення й розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу в цілому, на досягнення оптимальних результатів навчання, виховання й розвитку конкретних учнів, класів. В ліцеї на належному рівні організована робота з молодими вчителями. Так, заступником директора з навчально – виховної роботи Седляр Г.І. протягом 2018 - 2019 н.р. було проведено ряд заходів з молодими вчителями, а саме: анкетування, діагностування,консультації з питань організації навчально – виховної роботи, складання орієнтовного індивідуального плану молодого вчителя, розвитку пізнавальних інтересів учнів у процесі навчання та індивідуальні методичні рекомендації.
На достатньому рівні організована система наставництва. Роботу вчителя – наставника розглядаємо як одне з найважливіших громадських доручень. Вчителі – наставники. згідно з індивідуальним планом роботи з молодими вчителями складали індивідуальний план роботи молодих вчителів з урахуванням їх потреб і можливостей, розроблення конспектів уроків, ознайомлення з науково – методичною літературою, надавали індивідуальні консультації.
Одним з пріоритетних питань методичної роботи це підвищення професійної майстерності вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення, задоволення індивідуальних потреб педагогічних працівників в особистому та фаховому зростанні; активізації творчого потенціалу. Тому основне завдання організованих заходів - допомогти педагогічним працівникам у реалізації актуальних завдань розвитку, вдосконалення і підвищення професійної майстерності та рівня психологічної підготовки; активізація творчого потенціалу. Саме з цією метою в плані роботи з педкадрами та в плані роботи методичної підструктури були передбачені, крім колективних, індивідуальні форми роботи: робота над науково – методичною проблемою, самостійна робота над методичною темою, самоосвіта, до курсова та після курсова підготовка, консультування, опрацювання фахових журналів і методичної літератури та інше. Кожен учитель на кінець навчального року виконав план самоосвіти.
Протягом 2018 - 2019 навчального року активно працювали ШМО. Діяльність методичних об’єднань ліцею була спрямована на вирішення таких завдань:
- забезпечити засвоєння й використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання школярів;
- підвищувати рівень загальнодидактичної і методичної підготовки педагогів для організації та здійснення навчально-виховного процесу; проводити обмін досвідом успішної педагогічної діяльності;
- виявляти, пропагувати та здійснювати нові підходи до організації навчання й виховання;
- забезпечувати постійне засвоєння педагогічної технології схемо-знакової моделі на практиці;
- ознайомлення і впровадження в систему роботи опорних схем;
- створювати умови для самоосвіти вчителів і здійснювати керівництво творчою діяльністю педагогів.
Діяльність ШМО було сплановано на основі річного плану роботи ліцею та загальношкільної науково-методичної проблеми. Кожна з них проводила засідання, робота яких будувалася за окремими планами. На запланованих засіданнях методичних об'єднань обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОНУ щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2018 - 2019н.р., підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних замірів знань, затвердження завдань для державної підсумкової атестації, підготовка до ЗНО -2019), так і науково-методичні питання щодо впровадження в освітній процес нових технологій, інтенсивних форм і методів навчання, застосування міжпредметних зв’язків у процесі формування комунікативних компетенцій учнів. Згідно плану методичних об'єднань були проведені предметні тижні, під час яких учні розширювали свої знання з даного предмета, мали можливість проявити свою творчість та обдарованість. Всі засідання були висвітлені на сайті ліцею. Підсумки роботи за рік керівники ШМО подали у формі презентацій.
Протягом навчального року, адміністрацією з учителями ліцею проводилися методичні наради, оперативки з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо.
Основними напрямками діяльності психологічної служби ліцею протягом року були: контроль за адаптацією п’ятикласників до нових умов навчання, перехід учнів з початкової школи до середньої. Це пов’язане із зміною класного керівника, з появою нових вчителів, предметів, кабінетною системою навчання та ще й збігається з віковими змінами - вступом дитини у підлітковий вік.
Учневі доводиться вирішувати ряд психологічних і організаційних проблем, а саме:
- як не загубитись в просторах навчального закладу?
- як розподілити час на перерві?
- що робити, коли ображають старшокласники?
- як впоратись із зростанням кількості уроків, а отже, й домашніх завдань?
- як налагодити взаємини з різними учителями, пристосуватися до їхніх вимог, методів навчання, а можливо й темпераменту?
- як стати значимою людиною для класного керівника?
Усе викликає напруження психіки дитини і може призвести до перевтоми, високого рівня тривожності, труднощів у соціально - психологічній адаптації.
Протягом року шкільний психолог, соціальний педагог працювала за корекційно-розвивальними програмами, які сприяли адаптації дітей першого та п’ятого класів. За програмами, які сприяли підготовці до державної підсумкової атестації та ЗНО. Проводила різноманітні тренінгові заняття спрямовані на розвиток комунікативних вмінь, адекватної самооцінки, розвиток уваги, пам’яті, сприймання, формування здорового способу життя, розвиток вміння долати конфліктні ситуації, формування відповідальної поведінки та інші. Проводились профілактичні бесіди, як планові так і за запитом.
Тісна співпраця психолога та педагогів є запорукою ефективності та своєчасності виховних впливів.
Результативною є методична робота з обдарованими дітьми й підготовка їх до районних турів, конкурсів, олімпіад. Слід відмітити окремих учнів, які досягли найкращих результатів у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін:
предмет |
ПІБ учня |
Результати |
Вчитель |
БІОЛОГІЯ |
Вигодованець С., 8 кл |
ІІІ місце |
Олішевська О.А. |
Майструк В., 9 кл |
ІІІ місце |
||
МАТЕМАТИКА |
Баранчук В, 7 кл |
ІІ місце |
Лук’яненко Т.В. |
Лук’яненко Л, 11 кл |
ІІІ місце |
||
УКР.МОВА |
Вигодованець С, 8 кл |
ІІІ місце |
Мелешенко Г.В. |
Плечко Д, 9 кл |
ІІІ місце |
Плечко М.Б. |
|
Симончук П, 10 кл |
ІІІ місце |
Мелешенко Г.В. |
|
ІСТОРІЯ |
Вигодованець С., 8 кл |
ІІІ місце |
Гнатенко Р.Ф. |
Демиденко А, 9 кл |
ІІІ місце |
||
АНГЛІЙСЬКА |
Симончук П, 10 кл |
ІІІ місце |
Бурніс О.В. |
ФІЗИКА |
Майструк В., 9 кл |
І місце |
Білобровець Н.М. |
Лук’яненко Л, 11 кл |
ІІІ місце |
||
Вознюк В, 11 кл |
ІІ місце |
Учні ліцею були не досить активними учасниками районних конкурсів.
предмет |
ПІБ учня |
Результати |
Вчитель |
КОНКУРС ЗНАВЦІВ УКР.МОВИ ІМ. П.ЯЦИКА |
Руденко Д, 5 кл |
І місце в районі І місце в обласному конкурсі |
Плечко М.Б. |
МОВНИЙ КОНКУРС ІМ..ШЕВЧЕНКА |
Баранчук В, 7 кл |
ІІІ місце |
Лукашенко І.М. |
Вознюк В, 11 кл |
ІІ місце |
Учні ліцею постійні учасники Всеукраїнського фізичного конкурсу «Левеня» та Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», Міжнародного природничого конкурсу «Колосок» та «Соняшник». Більшість з них отримали відмінні результати.
Слід зазначити спортивні досягнення учнів школи за даний період, а саме уже 5 рік поспіль наші спортсмени займають І місце в районній спартакіаді.
Школа сьогодні потребує вчителя, який постійно прагне до творчого пошуку, має навики дослідної експериментальної діяльності, вивчення, узагальнення, впровадження перспективного досвіду, вміє інтегрувати новий зміст освіти в методику навчання і виховання. Творча група вчителів, яку очолює вчитель хімії Корольчук В.Я., поставила перед собою мету формування готовності педагогів до використання нових інформаційних технологій у навчально-виховному процесі; сприяти усвідомленню методики використання ІКТ в навчанні; психологічне, організаційне, наукове-методичне і матеріально-технічне забезпечення умов вивчення; використання та вдосконалення технології опорних схем і схемо-знакових моделей. Вчителі творчої групи провели панораму творчих знахідок. Обмін досвідом в контексті реалізації проблемного питання.
Взаємовідвідування вчителями уроків та позакласних заходів спрямоване на обмін досвідом та його поширення. Уроки відзначалися відмінною підготовкою учителя та учнів, інноваційним характером діяльності вчителів. Широко практикуються огляди педагогічної літератури, телепередач на педагогічну тематику.
Оскільки перехід на нову якість освіти сьогодні тісно пов’язаний з новими способами зберігання, уліцеї використовується комп’ютерна техніка, “Інтернет” під час проведення уроків з різних предметів. У ліцеї ведеться цілеспрямована робота щодо створення умов для інтелектуального та духовного розвитку обдарованих дітей. Задоволення їх потреб здійснюється шляхом залучення до різних видів творчості.
Однак у здійсненні методичної роботи мали місце окремі недоліки:
- окремі учителі недостатньо працюють з обдарованими учнями ;
- педагоги ліцею залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;;
- керівниками ШМО не налагоджено роботу з випуску методичних рекомендацій.
Тому на 2019-2020 навчальний рік перед педагогічними працівниками стоїть ряд актуальних проблем, які необхідно вирішити, звичайно, при ефективно спланованій методичній роботі.
В основному план методичної роботи за рік виконано.
Завданнями методичної роботи на 2019/2020 навчальний рік є:
- Вивчення творче використання всіх нормативних програмно-методичних документів, досягнень і рекомендацій психолого-педагогічної науки;
- Створення умов для професійного зростання, самоосвіти, дослідницької і творчої діяльності педагогів та здійснення керівництва їх творчою діяльністю;
- Посилення мотивації педагогів на освоєння інноваційних педагогічних технологій навчання і виховання;
- Удосконалення та активізація роботи з обдарованими дітьми.
УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ
Управління ліцеєм проводилось в певній системі. З цією метою на інструктивно–методичних нарадах вивчались законодавчі, нормативні та інструктивні документи. Діяв механізм чіткого розподілу обов’язків між заступниками директора, головами методичних об’єднань, педагогічною радою ліцею. Деякі адміністративні повноваження у ліцеї делеговані головам МО, профспілковому комітету. Адміністрація ліцею залучала їх до корекції та контролю за виконанням навчальних програм, розподілу педагогічного навантаження.
Ділова документація в ліцеї велась відповідно до вимог Закону України «Про загальну середню освіту» (зі змінами). Про стан ведення ділової документації видані відповідні накази.
Згідно з переліком Інструкції з ведення ділової документації у наявності є всі документи; усі книги та журнали поаркушно пронумеровані, прошнуровані, підписані керівником та скріплені печаткою. Робота з документами була чітко організована, оформлення документів, їх збереження та архівація здійснювалось згідно з Інструкцією. Організація документообігу здійснювалась вчасно, згідно зі встановленими термінами.
В основному управлінські рішення відповідали діючим нормативним документам, видавались своєчасно згідно з термінами, визначеними в річному плані роботи, були дієвими та ефективними. Накази з основної діяльності доводились до відома працівників під підпис, велись протоколи педрад, нарад при директору , засідань МО, батьківських зборів.
Перевірки ,здійснені адміністрацією, свідчать про те, що педагогічний колектив ліцею приділяє певну увагу підвищенню результативності уроку, забезпеченню усвідомлення учнями необхідності отримання знань, системності знань учнів, виробленню на заняттях практичних і пізнавальних умінь, здійсненню самостійної роботи та організації виконання домашніх завдань, здатності до самоорганізації, саморозвитку, застосуванню прийомів, що сприяють підвищенню навчальних досягнень школярів, розвитку обдарованості учнів.
З метою з’ясування рівня виконання завдань Державних стандартів було проведено тематичні перевірки щодо дотримання принципу наступності при переході учнів з початкової в основну школу, щодо створення комфортних умов для навчання в ліцеї першокласникам. Результати вивчалися на педагогічних радах, на нарадах при директорові, докладно проаналізовані та оформлені у вигляді наказів по ліцею.
Адміністрація ліцею використовує інноваційні технології та методи: це й управлінський моніторинг рівня навчальних досягнень учнів і рейтинг в оцінці роботи вчителя і нетрадиційні форми проведення педагогічних рад та нарад тощо.
Проводився контроль за виконанням управлінських рішень: на педрадах заслуховувались виконання рішень попередньої педради, аналогічно – на нарадах при директору.
РЕАЛІЗАЦІЯ НОВИХ ДЕРЖАВНИХ СТАНДАРТІВ
ПОЧАТКОВОЇ ТА БАЗОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
У цьому навчальному році початкову освіту здобували 97 учнів, базову – 89, загальну середню – 26 учнів.
Вчителі 1-4 класів працювали над формуванням ключової компетентності – вміння вчитися. Саме тому освітній процес у 1–4 класах був спрямований на досягнення результатів навчання (діяльнісне навчання) з впровадженням здоров’язберігаючих технологій. Для збереження і зміцнення фізичного здоров’я учнів 1-4 класів, їх морального та громадянського виховання організована активна співпраця з батьками учнів, медичним працівником , практичним психологом, вчителями- предметниками. Вчителі класоводи реалізовували стандарт початкової освіти і доклали немало зусиль, щоб уроки були цікавими і змістовними, а учні 2-4 класів закінчили навчальний рік з хорошими показниками. Учні початкової ланки освіти володіють читацькими, мовними, математичними, технологічними компетентностями: читають,переказують, аналізують текст, вміють висловлювати власну думку, давати оцінку подіям та вчинкам , виконують математичні завдання, цифрово грамотні, активні у творчості. Рік пройшов цікаво і насичено.
У 2018/2019 навчальному році пріоритетними завданнями щодо реалізації нового Державного стандарту початкової освіти в 1-4 класах були:
-- проведення роз’яснювальної роботи з батьками першокласників на тему: “Як зберегти здоров’я і житєрадісність в умовах навчання”.
- продовження роботи щодо залучення позабюджетних коштів на зміцення матеріально-технічної бази класів;
- підвищення якісті підготовки вчителів до уроку на засадах компетентнісного підходу;
- використання на уроках технічних засобів навчання ;
- продовження роботи щодо підвищення рівня результатів участі учнів у конкурсах «Колосок», конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика, конкурсі виразного читання;
На засіданнях МО вчителів початкових класів розглядалися питання щодо підсумків впровадження Державного стандарту.
У 2018/2019 навчальному році пріоритетними завданнями щодо запровадження нового Державного стандарту базової загальної освіти в 5-8 класах були:
- продовження роботи щодо залучення позабюджетних коштів на зміцення матеріально-технічної бази класів;
- підвищення якості підготовки вчителів до уроку на засадах компетентнісного підходу;
- використання на уроках технічних засобів навчання ;
- продовження роботи з обдарованими та здібними учнями щодо підвищення рівня результатів їх участі у конкурсах «Колосок», «Левеня», «Гринвіч», «Геліантус»;
При цьому особистісно - зорієнтований підхід до навчання забезпечував розвиток академічних, соціокультурних, соціально-психологічних та інших здібностей учнів.
Діяльнісний підхід спрямувався на розвиток умінь і навичок учня, вміння застосовувати здобуті знання у практичних ситуаціях.
МОНІТОРИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Одним із засадних положень функціонування школи є забезпечення належної якості освіти. Моніторингові дослідження сприяють виявленню проблем, напрямків, які потребують більшої уваги. Створена система моніторингу якості освіти в закладі надає можливість здійснювати комплексне вивчення проблем, оцінити результативність, визначити перспективи подальшого розвитку. Результати моніторингових досліджень заслуховувалися на нарадах при директорові, засіданнях МО, було видано накази.
ПІДСУМКИ КОНТРОЛЬНО-АНАЛІТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АДМІНІСТРАЦІЇ
Основними напрямами контрольно-аналітичної діяльності були:
- Адаптація учнів 1-го, 5-го класів до навчання.
- Отримання інформації для педагогічного аналізу, проведення моніторингових досліджень, надання методичної допомоги вчителям.
- Створення оптимальних умов для навчання і виховання учнів.
- Реалізація шкільної методичної, виховної тем.
- Реалізація шкільної програми «Обдаровані діти».
- Виконання плану внутрішкільного контролю та узагальнення підсумкових матеріалів.
- Реалізація пріоритетних напрямів державної політики щодо розвитку освіти, основних законодавчих та нормативних документів, регіональних програм в галузі освіти.
- Впровадження особистісно – зорієнтованих технологій навчання.
- Робота закладу у міжатестаційний період.
Всі види внутрішного контролю, зазначені вище, виконані в повному обсязі на достатньому рівні.
Одночасно, поряд із позитивними напрацюваннями в роботі школи є певні питання, на вирішення яких необхідно акцентувати увагу в новому навчальному році:
- цілеспрямована спільна робота педагогічного колективу і кожного вчителя окремо над підвищенням рівня якості освіти, удосконалення професіоналізму, підготовки випускників до життя в швидкоплинних змінах соціокультурних умов і професійної діяльності;
- впровадження інформаційно-комунікативних технологій, комп’ютеризації та інформатизації навчально-виховного процесу;
- формування в учнів прагнення до навчання впродовж усього життя, пошуку найкращих шляхів розв’язання життєвих проблем;
- вивчення і творче впровадження в практику навчання і виховання учнів педагогічних інновацій вчителів району, області, участь у заходах обласного, районного рівнів;
- робота над удосконаленням уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя і учня, самореалізація творчої особистості, підвищення рівня якості уроку ;
- ретельна індивідуальна підготовка учнів до участі в олімпіадах, конкурсах різного рівня; робота зі здібними та обдарованими учнями;
- врахування вчителями-предметниками, класними керівниками принципів диференціації та індивідуалізації, психолого-педагогічних особливостей учнів.
Ефективність навчально-виховного процесу
Питанню навчальних досягнень учнів у ліцеї приділялось достатньо уваги. Діяльність педагогічного колективу ліцею спрямована на розвиток творчого потенціалу особистості, створення сприятливих умов для навчання і виховання інтелектуальних і творчообдарованих дітей. Але у 2018/2019 навчальному році, у порівнянні з минулими навчальними роками, зменшилась кількість учнів, які навчаються на високому рівні.
На середньому рівні вчителями – предметниками проводилася індивідуальна робота з обдарованими дітьми. Похвальні листи «За високі досягнення у навчанні» отримали 15 учнів, що складає 9 % від загальної кількості учнів, що оцінюються. Серед випускників 9-го класів 3 учнів отримали свідоцтво з відзнакою: Денисенко Ярослав, Майструк Віталій, Демиденко Анастасія.
РЕЗУЛЬТАТИ ДПА
Державна підсумкова атестація в 4, 9,11 класах є результатом того, на скільки ефективно були використані години як інваріантної, так і варіативної складових. В 2018/ 2019 н.р. в ДПА брали участь: 32 учні 4-А,Б класів, 21 учень 9-го класу, 19 учнів 11 класу. Адміністрацією ліцею в ході підготовки до проведення ДПА були вивчені відповідні нормативні документи, з якими були ознайомлені педпрацівники,учні та батьки. Були складені розклади ДПА в 4, 9 класах, визначені склади атестаційних комісій, виготовлений стенд «Державна підсумкова атестація 2019».
Результати з ДПА в 4, 9класах показують, що відмінності між оцінками ДПА та результатами річного оцінювання незначні.
В цілому випускники 4, 9 класів підтвердили річні оцінки. Це свідчить про досить ефективну роботу вчителів в підготовці до ДПА: робота протягом 2018/2019 навчального року з тестовими завданнями, диференційований підхід до учнів, організація індивідуально-групових занять.
Результати навчальних досягнень:
предмет |
клас |
вчитель |
К-сть учнів |
Результати річного оцінювання |
Якісний показник % |
Результати ДПА |
Якісний показник % |
||||||
1-3 |
4-6 |
7-9 |
10-12 |
1-3 |
4-6 |
7-9 |
10-12 |
||||||
Укр..мова |
4А |
Харченко Л.О. |
18 |
- |
3 |
9 |
6 |
83 |
- |
6 |
10 |
2 |
67 |
Матем. |
Харченко Л.О. |
18 |
- |
2 |
10 |
6 |
89 |
- |
2 |
10 |
6 |
89 |
|
Укр..мова |
4Б |
Матвійчук Н.А. |
14 |
2 |
3 |
4 |
5 |
64 |
2 |
3 |
4 |
5 |
64 |
Матем. |
Матвійчук Н.А. |
14 |
- |
4 |
7 |
3 |
71 |
- |
4 |
7 |
3 |
71 |
|
Укр..мова |
9 |
Плечко М.Б. |
21 |
- |
5 |
11 |
5 |
76 |
- |
6 |
9 |
6 |
71 |
Матем. |
Білобровець Н.М. |
21 |
- |
8 |
7 |
6 |
62 |
- |
6 |
7 |
8 |
71 |
|
Іноземна |
Ткаченко А.О. |
21 |
- |
6 |
9 |
6 |
71 |
- |
5 |
9 |
6 |
71 |
Проаналізувавши навчальний процес за такими показниками, як: середній бал, якість знань, фактичний рівень знань, можна зробити висновок про достатню активність, зацікавленість учнів в процесі навчання, роботу вчителів-предметників та класних керівників, участь батьків в навчально-виховному процесі своїх дітей.
Одинадцятикласники здавали ДПА у формі ЗНО.
Реалізація шкільної програми «Обдарована дитина»
Одним із основних принципів роботи ліцею є розкриття у процесі навчання дитячої обдарованості. Роботу спрямовано на виконання комплексної шкільної програм «Обдарована дитина». Для реалізації державної політики у сфері створення сприятливих умов для виявлення обдарованої молоді та набуття нею навичок і знань у певних галузях діяльності, застосування її здібностей в ОТГ, області в ліцеї були створені певні умови для залучення дітей до занять мистецтвом, спортом тощо. На допомогу у вирішенні цього питання в ліцеї працює бібліотека.
З метою розвитку творчих здібностей учнів щороку проводимо розроблення варіативної частини навчального плану. У 2018/2019 н.р. вчителі проводили індивідуальні заняття, виділено додаткові години на підсилення вивчення предметів інваріативної частини.
Упродовж навчального року :
1. У вересні на інструктивно-методичній нараді розглянуто питання організації роботи з обдарованими учнями; у квітні – результативність роботи з обдарованими учнями.
2. Оновлено електронний банк даних обдарованих дітей;
3. Вчителями – предметниками постійно використовувався створений банк для виявлення задатків і здібностей обдарованої учнівської молоді відповідно до вікових категорій;
4. Класними керівниками та вчителями-предметниками організована робота щодо виявлення обдарованих дітей.
Цілеспрямовано проводилась позакласна робота з учнями, що забезпечувала мотивацію учнів у навчанні. Учні ліцею постійно брали участь у конкурсах, олімпіадах, змаганнях.
Результати наступні:
предмет |
ПІБ учня |
Результати |
Вчитель |
БІОЛОГІЯ |
Вигодованець С., 8 кл |
ІІІ місце |
Олішевська О.А. |
Майструк В., 9 кл |
ІІІ місце |
||
МАТЕМАТИКА |
Баранчук В, 7 кл |
ІІ місце |
Лук’яненко Т.В. |
Лук’яненко Л, 11 кл |
ІІІ місце |
||
УКР.МОВА |
Вигодованець С, 8 кл |
ІІІ місце |
Мелешенко Г.В. |
Плечко Д, 9 кл |
ІІІ місце |
Плечко М.Б. |
|
Симончук П, 10 кл |
ІІІ місце |
Мелешенко Г.В. |
|
ІСТОРІЯ |
Вигодованець С., 8 кл |
ІІІ місце |
Гнатенко Р.Ф. |
Демиденко А, 9 кл |
ІІІ місце |
||
АНГЛІЙСЬКА |
Симончук П, 10 кл |
ІІІ місце |
Бурніс О.В. |
ФІЗИКА |
Майструк В., 9 кл |
І місце |
Білобровець Н.М. |
Лук’яненко Л, 11 кл |
ІІІ місце |
||
КОНКУРС ЗНАВЦІВ УКР.МОВИ ІМ. П.ЯЦИКА |
Руденко Д, 5 кл |
І місце в районі І місце в обласному конкурсі |
Плечко М.Б. |
МОВНИЙ КОНКУРС ІМ..ШЕВЧЕНКА |
Баранчук В, 7 кл |
ІІІ місце |
Лукашенко І.М. |
Вознюк В, 11 кл |
ІІ місце |
Високими є досягнення у спорті, ліцеїсти зайняли загальне перше місце в районній спартакіаді.
За підсумками навчального року з метою вдосконалення навчально-виховного процесу та виявлення недоліків та резервів для підвищення якості освіти, зібрані та проаналізовані інформаційно-статистичні матеріали успішності та якості знань.
Тому у 2018/2019 н.р для підвищення якості роботи з обдарованими учнями необхідно:
- Неухильно дотримуватися ст. 56 Закону України «Про освіту» , в якій ідеться, що педагогічні працівники зобов’язані сприяти розвитку здібностей дітей.
- Організувати якісне проведення шкільного етапу учнівських олімпіад, підготовку переможців до районного і обласного етапів олімпіад.
- Закріпити за обдарованими учнями наставників.
- Здійснити моніторинг результатів участі у ІІ етапі предметних олімпіад.
- Підвищити відповідальність педагогічних працівників, які мають вищу та першу кваліфікаційні категорії за результати своєї роботи з обдарованими учнями.
РОБОТА З БАТЬКАМИ
Успіх навчання і виховання молодого покоління багато в чому залежить від того, настільки тісні відносини школи і сім`ї. Це, з одного боку, участь батьків у виховання, яке здійснюється школою, з іншого – вплив школи на сім`ю. Батьківські комітети класів та школи є дієвою формою організації роботи з батьками.
У нашому ліцеї свій вклад у виховання дітей вносять батьки: беруть участь у підготовці та проведенні шкільних виховних заходів, є активними учасниками організації і проведення екскурсійних поїздок.
Робота з батьками була спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів. Були проведені загальношкільні батьківські збори ( жовтень) загальношкільна конференція( квітень), а також класні батьківські збори.
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
З метою забезпечення безпеки життєдіяльності учнів, керуючись відповідною нормативною базою, в ліцеї була організована робота з безпеки життєдіяльності.
Своєчасно було складено необхідні акти-дозволи на проведення занять у кабінетах та майстерні. У вересні класними керівниками з усіма учнями ліцею проведено вступний інструктаж із безпеки життєдіяльності, протягом навчального року проводилися первинні інструктажі з техніки безпеки та з безпеки життєдіяльності перед виконанням лабораторних, практичних робіт, під час роботи в майстерні, на заняттях з трудового навчання та фізкультури. Перед виконанням специфічних видів робіт обов’язково проводився цільовий інструктаж.
Перед початком навчального року всі учні ліцею пройшли медичний огляд. Своєчасно і якісно була проведена підготовка ліцею до роботи в новому навчальному році та до зими. Упродовж року були проведені профілактичні заходи щодо попередження дитячого травматизму. Перед початком усіх канікул класні керівники проводили інструктажі і бесіди з безпеки життєдіяльності під час канікул. У жовтні та квітні було проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, у квітні проведено День ЦЗ.
На уроках «Основи здоров’я» відпрацьовано дії в умовах виникнення надзвичайних ситуацій і надання першої допомоги травмованим та потерпілим;
Класні керівники провели всі заплановані бесіди та заняття з дітьми по вивченню правил дорожнього руху, правил пожежної безпеки, правил користування природним газом, правил поведінки в громадських місцях та на воді.
На класних батьківських зборах проводилась роз’яснювальна робота з батьками щодо збереження здоров’я дітей.
Упродовж року проводились заняття з евакуації учнів та відпрацювання дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
СТАН ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ
Відповідно до Річного плану роботи школи з метою забезпечення здорових і безпечних умов під час навчально-виховного процесу, запобігання нещасних випадків серед учнів у побуті, дотримання вимог чинного законодавства протягом 2018/2019 н.р. робота педагогічного колективу з питань профілактики дитячого травматизму проводилась згідно законів України, Інструктивних листів Міністерства освіти і науки України, наказів відділу освіти Потіївської сільської ради, рекомендації МНС України.
Відповідно до вимог велися журнали обліку інструктажів учнів та обліку відвідування навчальних занять. В усіх навчальних кабінетах та майстерні є затверджені інструкції з правил техніки безпеки під час роботи в кабінеті.
Класними керівниками 1 – 11 класів проводилися всі види програмних бесід по запобіганню різних видів травматизму дітей, а також позапланові та додаткові бесіди. Крім того було проведено класні години, зустрічі, конкурси та вікторини з питань охорони життя та здоров’я учнів. Були проведені відповідні інструктажі з ТБ на уроках біології, хімії, фізики, трудового навчання, фізичної культури, перед проведенням екскурсій, районних змагань та конкурсів, перед виходом на канікули.
Систематично здійснювався контроль санітарно-гігієнічних норм і вимог з охорони праці та пожежної безпеки під час проведення позакласних і позашкільних заходів.
Під час уроків з учнями проводились фізкультхвилинки, здійснювалося чергування учнів та вчителів за складеними графіками під час перерв у приміщенні школи та на подвір’ї. Педагогічний колектив ретельно стежить за тим, щоб учні не приносили до школи небезпечних предметів.
Проводилася відповідна робота з батьками учнів на батьківських зборах та індивідуально, з питань травмування учнів у побуті і під час відпочинку.
Постійно проводилася робота з превентивного виховання, профілактики шкідливих звичок, запобігання наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління.
У вересні був проведений медичний огляд учнів, складені списки груп здоров’я, листки здоров’я.
ОРГАНІЗАЦІЯ ВІДПОЧИНКУ УЧНІВ
У ліцеї організація відпочинку учнів здійснювалась на належному рівні.
Упродовж навчального року учні не лише навчались, а й активно відпочивали під час перерв та в післяурочний час. З цією метою організовувалось проведення різноманітних виховних та розважальних заходів. Вчителями початкових класів, фізкультури, основ здоров’я, педагогом-організатором, вихователем ГПД були розроблені цікаві заходи, метою яких було:
- організація змістовного відпочинку в позаурочний час;
- виховання навичок здорового способу життя;
- прищеплення любові до рідного краю, природи;
- прищеплення навичок культури спілкування та культури поведінки;
- виховання санітарно-гігієнічних навичок.
Крім того, учні ліцею під час літніх оздоровились в:
- пришкільному таборі з денним перебуванням, де учнів харчували – 35 учнів;
- шкільному мовному таборі – 30 учнів.
ВИХОВНА РОБОТА
У 2018-2019 н. р. виховну діяльність Потіївського ліцею було спрямовано на реалізацію законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 №778 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад», Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України від 31.10.2011 №1243, Наказів МОН : від 07.09.2000 № 439 «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України»; від 24.11.2009 №1061/4128 «Про проведення щорічного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я»; від 01.02.2010 № 59 «Про вжиття заходів щодо запобігання насильству над дітьми»; від 27.10.2014 № 1232 «Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді»; від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання y загальноосвітніх навчальних закладах».; від 11.06.2012 № 677 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту з формування громадянської культури та підвищення рівня толерантності у суспільстві»; від 25.11.2011 № 1358 «Про виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1039 «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні»; від 03.03.2016 № 214 «Про затвердження Плану заходів МОН з виконання Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року»; від 08.04.2016 № 405 «Про затвердження плану заходів Міністерства освіти і науки щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року».
Основною проблемною темою виховної роботи, над якою працювали педагоги Потіївського ліцею у 2018-2019 н.р., була «Формування громадянської компетентності та національної самосвідомості особистості в умовах створення інноваційного освітнього простору Нової Української школи»;
Пріоритетними завданнями виховної роботи у 2018-2019 н.р. було визначено:
1. Створення в НВК ефективної цілісної моделі виховної системи на основі громадянських та загальнолюдських цінностей, концепцій, програм виховання, програмно-цільових проектів тощо.
2 Удосконалення системи роботи щодо навчання дітей і підлітків життєвих навичок (життєвих компетентносей).
4. Проведення просвітницької роботи серед учасників навчально-виховного процесу щодо попередження булінгу в учнівському середовищі, насильства в сім’ї.
5. Посилення уваги щодо організації ефективної превентивної виховної діяльності (формування основ правової поведінки, здорового способу життя) серед учнівської молоді, педагогічної та батьківської спільнот.
6. Підвищення професійної компетентності педагогів із питань сучасних підходів до організації виховного процесу.
В закладі створено відповідний виховний простір, який забезпечує ефективність та результативність виховної діяльності, функціонування загальношкільної та класних виховних систем. Організація виховної роботи проходила через ШМО класних керівників та учнівське самоврядування, яке покликане підвищити розвиток ініціативи та творчої діяльності ліцеїстів, формування у них громадських якостей.
Згідно річного плану виховної роботи на 2018-2019 н. р виховна робота в ліцеї здійснювалась за такиими напрямками:
- ціннісне ставлення до себе: до свого фізичного «я» та свого психічного «я»;
- ціннісне ставлення до суспільства та держави, правосвідомості учнів;
- ціннісне ставлення до людей;
- ціннісне ставлення до природи;
- ціннісне ставлення до мистецтва;
- виховання національної самосвідомості, політичної культури, патріотизму на традиціях та звичаях українського народу;
- превентивне виховання та формування здорового способу життя;
- виховання ціннісного ставлення до праці та професійного самовизначення;
- ціннісне ставлення до родини;
- робота з обдарованими учнями, розвиток творчої особистості;
- організація роботи органів учнівського самоврядування
Більшість педагогів використовували в роботі новітні виховні технології,передовий педагогічний досвід ,методику колективного творчого виховання, залучали дітей до активної участь у всіх етапах підготовки та проведення творчих справ: від планування до підведення підсумків . Використовувались різноманітні форми виховної роботи: години спілкування, тренінгові заняття, моделювання ситуацій, екскурсії, конкурсні програми, інтелектуальні ігри, родинні свята,вечори відпочинку.
Виховання ціннісного ставлення до суспільства і держави має системний характер і займає значне місце у виховній системі. Його метою є формування національної свідомості, залучення учнів до національних культурних цінностей, розвиток інтересу до історії рідного краю, традицій українського народу. Так, у всіх класах є обов'язковими виховні години, на яких вивчаються символи нашої держави,проводиться ознайомлення дітей з пам’ятними подіями в історії України. В минулому навчальному році класними керівниками були проведені інформаційні години: «Про подвиги, доблесть і козацьку славу», «На захисті Вітчизни і нашого життя», «Битва під Крутами-героїчна сторінка в історії українського народу», «Видатні особистості українського державотворення», уроки пам’яті: «Тоді людей міг врятувати хліб, сьогодні може врятувати пам’ять», «Минуле живе, допоки його пам’ятають».
Традиційним в ліцеї стало відзначення дня вишиванки, цього річ воно було представлене флешмобом «З Україною в серці»
Правовиховна та правоосвітня робота включає в себе взаємопов'язані процеси формування правових знань, правового виховання та профілактичної роботи, формування навичок правомірної поведінки, почуття особистої відповідальності за свої вчинки. Двічі на рік поновлюється банк даних учнів,які потребують підвищеної педагогічної уваги. Встановлено педагогічний патронаж над учнями девіантної поведінки. Адміністрацією, психологом,соціальним педагогом,класними керівниками у школі систематично ведеться індивідуальна аналітична та коригуючи робота з учнями з девіантною поведінкою та з дітьми з кризових сімей. Проводяться засідання Ради профілактики правопорушень, класні керівники відвідують сім’ї дітей з метою ознайомлення з умовами виховання дітей у сім’ї, під час проведення батьківських зборів проводиться правовий всеобуч батьків. У 2018-2019 навчальному році на внутрішньому обліку перебувало 2 учні: Щуцький Євген та Журбенко Андрій, які порушували правила розпорядку ліцею. Згідно плану виховної роботи протягом 2018-1019 н. р. було проведено місячник правових знань,під час якого учні зустрічалися з працівниками кримінальної міліції,юстиції,соціальних служб для молоді, був також проведений конкурс інформаційних бюлетенів «Ми і закон» та виставка дитячих малюнків. Класними керівниками були проведені години спілкування на правову тематику: «Подорож літери Я у країну правляндію» 1-4 кл. «Чи можуть бути права без обов’язків?» 5-8 кл. «Що означає бути законослухняним громадянином» 9-11 кл.
На виконання Наказу МОН щодо організації роботи з питань протидії і запобігання домашньому насильству та боулінгу був розроблений план заходів. Протягом навчального року проведений місячник «16 днів проти насильства» ,тренінгові заняття «Булінг. Мовчати не треба». години спілкування 2Скривджені діти,або що таке насильницькі дії проти дітей». «Людина-дар, а не товар».
Особлива увага в ліцеї приділялася вихованню ціннісного ставлення учнів до свого здоров’я використанню різних засобів і форм фізичного виховання. Проводилися осіння та весняна шкільні спортивні спартакіади, першість школи з футболу, змагання з волейболу та баскетболу,військово-спортивне свято «Козацький гарт»,спортивне свято для молодших школярів «Тато, мама і я-спортивна сім’я».У початковій школі запроваджено рухливі перерви, години прогулянок та спортивних ігор у групі продовженого дня. Влітку працював пришкільний табір з денною формою перебування. Діяльність ліцею щодо виховання здорових дітей сприяє досягненню її учнями хороших спортивних результатів на районному рівні: п’ятий рік поспіль команда ліцею займає перше місце у районній шкільній спартакіаді. Ліцеїсти мають вагомі спортивні досягнення на районному рівні:
крос: юнаки – І місце, дівчата – І місце, шашки: дівчата - ІІ місце, шахи: дівчата-І місце. волейбол: дівчата -ІІ місце,баскетбол: дівчата-І місце, легка атлетика: дівчата-І місце, юнаки -ІІ місце.
Педагогічний колектив школи проводить цілеспрямовану просвітницьку роботу щодо формування в учнів стійкої мотивації на здоровий спосіб життя. Традиційним стало проведення у листопаді місячника здорового способу життя та днів здоров’я, під час яких проходять виставки дитячих малюнків, плакатів,конкурси антиреклами тютюнових та алкогольних виробів. У минулому навчальному році було створено колаж «Калейдоскоп корисних порад»,проведено виставку дитячих малюнків «Як я дбаю про своє здоров’я»,тематичну виставку в шкільній бібліотеці «Мистецтво бути здоровим», відеозал «Дивовижні факти про людину»
З метою виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді, сприяння розвитку її інтелектуальних та творчих здібностей, виховання в учнів прагнення до пізнання і самовдосконалення учні ліцею брали участь в районних. Обласних та всеукраїнських предметних олімпіадах та конкурсах: «Кенгуру», «Левеня», «Колосок», «Грінвич» та міжнародному конкурсі знавців української мови ім. Петра Яцика. Було проведено урочисту церемонію нагородження кращих ліцеїстів, які досягли вагомих результатів в навчанні, спорті, позакласній роботі. «Зоряний Олімп».
Екологічно-трудовий напрям виховної роботи сприяє усвідомленню себе як невід’ємної частини природи, взаємозв’язку стану довкілля та здоров’я людей, взаємозалежності людини та природи; виховує почуття особистої причетності до збереження природних багатств, екологічну культуру особистості, сформованості потреби в праці. Під керівництвом вчителя біології Олішевської О.А. в ліцеї проводяться екологічні вікторини, захист природоохоронних проектів, конкурси дитячих малюнків на екологічну тематику. Але більш дієвою ми вважаємо організацію практичної роботи екологічної спрямованості: догляд за зеленими насадженнями школи, озеленення шкільних приміщень та пришкільної території, участь в екологічних акціях. Вже другий рік поспіль учні ліцею беруть участь у Еко-квесті «Наше Полісся-чисте Полісся», який організовує народний депутат Верховної Ради України Павло Дзюблик, ліцеїсти проводять значну екологічно-просвітницьку роботу серед жителів Потіївської громади. Протягом навчального року приділялась достатня увага роботі з профорієнтації учнів. Було продовжено співпрацю школи та Радомишльського районного Центру зайнятості,проводились зустрічі випускників 9 та 11 класів з представниками навчальних закладів області з метою пропаганди робітничих професій, проведено профорієнтаційні заходи «Обери майбутнє» у випускних класах.
Розвитку соціальної активності учнів сприяє учнівське самоврядування, яким керує педагог-організатор Демиденко В.Г. Структура учнівського самоврядування охоплює учнів 5 – 11 кл. Робота організації координується активом школи – учнівським парламентом,до складу якого входить Її склад – 18 учнів чолі з Президентом школи. Учнівське самоврядування діє згідно з Положенням про учнівське самоврядування, Статутом учнівського самоврядування, планами роботи міністерств та комісій, Положенням про президента школи. Органами учнівського самоврядування відстежується рейтинг успішності,участі класних колективів у загальношкільних та районних заходах, відвідування учнями занять, запізнення, пропуски без поважних причин, наявність форми, правопорушення. Підсумки рейтингу підводяться щомісяця на загальношкільній лінійці. Таким чином, здійснюється загальний моніторинг результатів діяльності класних колективів в різних аспектах, що сприяє визначенню наприкінці навчального року кращого учнівського колективу щодо рівня громадської активності. Шкільний парламент є ініціатором проведення різноманітних доброчинних акцій,здійснює випуск шкільних стінгазет, плакатів,проводить рейди-перевірки відвідування уроків, наявності в учнів шкільної форми. Проте у наступному навчальному році слід звернути увагу на покращення волонтерської роботи з учнями початкових класів – залучення волонтерів до проведення рухливих ігор з метою попередження травматизму на перервах.
Одним із напрямків виховної роботи є співпраця сім’ї та школи. Робота з батьками у І семестрі 2018-2019 н.р. була спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів. З метою формування ціннісного ставлення до сім’ї, родини, реалізації завдань родинно-сімейного виховання проведено класні години “Людина починається з сім’ї”, “Я і моя родина”. Класними керівниками всіх класів проведено батьківські збори, а також двічі на рік-батьківські збори ліцею.
Здійснюється просвітницька робота бібліотекарем школи, з різноманітних напрямків виховання створюються бібліотечні виставки. Шкільний бібліотекар бере участь у підготовці та проведенні виховних заходів.
Створено інформаційні куточки для учнів із переліком організацій куди можна звернутись з приводу насилля в сім’ї, або коли насильство в родині пов’язане із уживанням батьками алкоголю чи наркотиків.
Виховна робота в школі активно висвітлювалася на шпальтах районної газети « Зоря Полісся»
В ліцеї діє ШМО класних керівників, роботу якого організовує класний керівник 11класу Лук’яненко Т.В. Засідання проводяться згідно конкретної проблеми виховного впливу на особистість учня і узгоджуються до відповідної тематичної декади чи тижня річного плану роботи школи. Обов’язковим є відвідування членами ШМО відкритих виховних годин класних керівників.
ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ ЛІЦЕЮ
У 2019/2020 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
Діяльність педагогічного колективу Потіївського ліцею у 2019/2020 навчальному році направити на вирішення пріоритетних напрямків:
- Продовжити впровадження в освітньому середовищі ліцею Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну освіту», Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, Постанови Кабінету Міністрів України від 15.08.2015 № 872 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» (зі змінами), розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.02.2016 № 988-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року» наказів Міністерства освіти і науки України «Про організаційні питання щодо запровадження Концепції Нової Української школи у загальноосвітніх закладах І ступеня», наказу Міністерства освіти і науки України від 21.01.2016 № 8 «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.02.2016 № 184/28314, Наказу МОН України від 24.04.2017 № 635 «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах»;
- Забезпечити доступність до якісної освіти усіх дітей шкільного віку мікрорайону ліцею;
- Забезпечити у 2019/2020 навчальному році перехід до роботи за новим державним стандартом учнів першого та других класів ліцею;
- Організувати інклюзивне навчання дітей з особливими потребами (за необхідності);
- Запроваджувати принцип педагогіки партнерства, що грунтується на співпраці учня, учителя і батьків та принципу дитино-центризму (орієнтація на потреби учня);
- Продовжити формування в учнів ключових компетентностей, необхідних сучасній людині для успішної життєдіяльності. Серед ключових компетентностей – володіння державною мовою, математична, загальнокультурна й екологічна компетентності, підприємливість та іноваційність, економічна компетентність. Випускник ліцею повинен критично та системно мислити, проявляти ініціативу і творчість, вміння оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми;
- Створювати умови для формування в учнів громадянської відповідальності, тобто особистості, що поважає права людини, розуміє особисту відповідальність за долю держави, народу. Розуміє важливість громадянської участі у процесі вирішення різноманітних проблем місцевої громади;
- Продовжити створення оптимальних санітарно-гігієнічних умов для навчання та виховання учнів;
- Удосконалювати навчально-матеріальної бази ліцею, впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій;
- Сприяти збереженню мережі класів та контингенту учнів ліцею.
ЗАВДАННЯ ПОТІЇВСЬКОГО ЛІЦЕЮ НА 2019/2020 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Спрямувати зусилля на реалізацію таких навчально- методичних проблем:
Педагогічна проблема:
“Реалізація в школі принципу педагогіки співробітництва у формуванні компетентності сучасного учня”
Методична проблема:
«Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризма».
Виховна проблема:
«Формування патріота і громадянина, національно свідомої, цілісної, гармонійно розвинутої особистості, здатної до адаптації в суспільстві».
З цією метою:
- Забезпечити якісну роботу методичної ради, методичних об’єднань та творчих груп ліцею.
- Сприяти впровадженню в практику роботи ліцею сучасних освітніх технологій, передового педагогічного досвіду вчителів ліцею, області, держави.
- Проводити системний, цілеспрямований моніторинг усіх напрямків навчально-виховного процесу ліцею.
- Підвищити особисту відповідальність кожного члена педагогічного колектива за якість та результативність роботи.
- Продовжити роботу з подальшої інформатизації навчально-виховного процесу. Забезпечити якісне та своєчасне наповнення необхідною інформацією системи управління освітою (ІСУО).
- Забезпечити виконання плану проходження вчителями ліцею курсів підвищення кваліфікації на 2020 рік.
- У відповідності з планом атестації педагогічних працівників на 2019/2020 навчальний рік провести атестацію вчителів у відповідності до Типового положення про атестацію педагогічних працівників.
- Створити необхідні умови для активної роботи з обдарованими учнями шляхом залучання їх до участі в інтелектуальних конкурсах, предметних олімпіадах різних рівнів, змаганнях, роботі МАН тощо.
- Продовжити роботу по формуванню в учнів навичок здорового способу життя. Створити умови для оздоровлення та відпочинку дітей пільгового контингенту в пришкільному оздоровчому таборі з денним перебуванням. Організувати роботу мовного табору ліцею.
- Забезпечити соціальний захист учнів та працівників ліцею.
- Підвищити ефективність роботи з попередження дитячого травматизму як під час навчально-виховного процесу так і поза межами ліцею.
- Забезпечити якісну підготовку випускників ліцею до складання зовнішнього незалежного оцінювання.
- Спрямовувати виховну роботу на формування в дітей та молоді любові до Батьківщини, громадянських якостей.
- Популяризувати культурне розмаїття, історичну спадщину країни, рідного краю; формувати історичну пам’ять підростаючого покоління; забезпечити духовну єдність поколінь.
- Сприяти формуванню духовно-моральних взаємин між усіма учасниками навчально-виховного процесу, толерантного ставлення до представників інших народів, культур і традицій, до однолітків, батьків, інших людей; вихованню пошани та любові до культурного спадку свого народу та мистецтва, культивуванню кращих рис української ментальності:працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, відповідального ставлення до природи.
- Активізувати застосування сучасних форм і методів правової та превентивної освіти, формуванню здорового способу життя, фізичного розвитку і культури, спрямованих на формування сталої відповідальної поведінки, імунітету до негативних впливів соціального оточення.
- Продовжити зміцнювати та вдосконалювати навчально-матеріальну базу ліцею, залучивши як бюджетні так і позабюджетні кошти (спонсорські пожертви, кошти від оренди вільних приміщень, надання додаткових освітніх послуг тощо).
Розділ ІІ
ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС
У ЗАКЛАДІ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
2.1. СТВОРЕННЯ ОПТИМАЛЬНИХ УМОВ
ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВА НА ЗДОБУТТЯ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
Потіївський ліцей розташований за адресою:
Провулок Ю. П. Мілієнка. 4 с. Потіївки Радомишльського району Житомирської області.
Телефон 5-32-72
В Потіївському ліцеї у 13 класах навчається 205 учнів.
Адміністрація ліцею: директор ліцею, заступник з навчально-виховної роботи та заступник з виховної роботи.
Відповідно до статті 16 Закону України “Про загальну середню освіту” 2019/2020 навчальний рік розпочинається 01 вересня 2019 року і закінчується не пізніше 01 липня 2020 року.
Режим роботи ліцею – п’ятиденний. Потіївський ліцей працює в одну зміну.
Освітня діяльність здійснюється відповідно до навчальних програм, які забезпечують виконання інваріантної та варіативної складової робочого навчального плану ліцею, що рекомендовані до використання у загальноосвітніх навчальних закладах Міністерством освіти і науки України.
Циклограма дня
Початок занять - 09.00
Кінець роботи - 17.00
Тривалість уроку :
1 класи – 35 хвилин
2-4 класи - 40 хвилин
5-11 класи - 45 хвилин
Розклад дзвінків:
1 клас
|
2 – 4 клас
|
5 – 11 клас
|
2.1.1. СТВОРЕННЯ ОПТИМАЛЬНИХ УМОВ ЩОДО ОРГАНІЗОВАНОГО ПОЧАТКУ 2019/2020 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ
№ з/п |
Назва заходу |
Термін виконання |
Відповідальний |
Контроль за інформаційним забезпеченням |
Відмітка про виконання |
1 |
Організувати ознайомлення та вивчення нормативних документів та розпорядчих актів Міністерства освіти і науки України, Департаменту науки і освіти Житомирської обласної державної адміністрації, відділу освіти Потіївської сільської ради про підготовку та організований початок 2019/2020 навчального року. |
до 31.08. |
Адміністрація ліцею |
інформація |
|
2 |
Забезпечити організацію освітнього процесу за затвердженим в установленому порядку робочим навчальним планом на 2019/2020 навчальний рік. |
з 01.09. |
Адміністрація ліцею |
||
3 |
Сформувати оптимальну мережу закладу на 2019/2020 навчальний рік з урахуванням освітніх потреб населення та норм наповнюваності в класах. |
до 31.08. |
Адміністрація ліцею |
мережа |
|
4 |
Забезпечити організований набір учнів до 1-х, 5-х, 10-го класу. |
до 01.09. |
Адміністрація ліцею |
наказ |
|
5 |
Затвердити шкільну мережу та контингент учнів на 2019/2020 навчальний рік. |
03.09. |
ЗДНВР |
наказ |
|
6 |
Скласти та здати статистичні звіти за формами ЗНЗ-1, 77-РВК. |
до 05.09. |
Адміністрація ліцею |
звіти |
7 |
Забезпечити комплектування закладу освіти педагогічними кадрами. |
до 01.09. |
Директор ліцею |
наказ |
|
8 |
Розподілити, погодити з профспілковим комітетом та затвердити педагогічне навантаження на 2019/2020 навчальний рік. |
до 05.09. |
Адміністрація ліцею |
наказ |
|
9 |
Узгодити розклад занять з санепідемстанцією. |
до 31.08. |
ЗДНВР |
розклади |
|
10 |
Скласти та затвердити розклад предметів варіативної складової робочого навчального плану. |
до 31.08. |
ЗДНВР |
розклад |
|
11 |
Скласти та затвердити графік перевірних та контрольних робіт, проведення обов’язкових лабораторних та практичних робіт. |
до 10.09. |
ЗДНВР |
графік |
|
12 |
Організувати навчання за індивідуальною формою для дітей та підлітків(за потреби) |
з 01.09. |
ЗДНВР |
наказ |
|
13 |
Забезпечити нормативне збереження та ведення особових справ учнів по класах. |
з 01.09. упродовж року |
Діловод, класні керівники |
наказ |
|
14 |
Забезпечити нормативне збереження класних журналів, обліку роботи гуртків, факультативів, індивідуального навчання. |
з 01.09. упродовж року |
Адміністрація ліцею |
наказ |
|
15 |
Забезпечити нормативність ведення класних журналів, обліку роботи гуртків, факультативів, індивідуального навчання. |
з 01.09. упродовж року |
Адміністрація ліцею |
наказ |
|
16 |
Провести інструктивно-методичну нараду педагогічних працівників щодо ведення ділової документації. |
до 31.08. |
Керівники ШМО |
протокол |
|
17 |
Провести шкільний огляд навчальних кабінетів щодо підготовки до нового навчального року. |
05.08. |
Адміністрація ліцею, профком |
наказ |
|
18 |
Провести атестацію навчальних кабінетів, затвердити перспективні плани розвитку навчальних кабінетів на 2019/2020 навчальний рік. |
до 20.08. |
Адміністрація ліцею, тарифікаційна комісія |
акти-дозволи плани |
|
19 |
Забезпечити участь вчителів в серпневій конференції педагогічних працівників. |
27.08. |
Адміністрація ліцею |
розпорядження |
|
20 |
Організувати роботу щодо вивчення педагогічними працівниками рекомендацій інструктивно-методичних листів Міністерства освіти і науки України про особливості викладання базових навчальних дисциплін у 2019/2020 навчальному році. |
До 01.09. |
Керівники ШМО |
нарада матеріали методичних об’єднань |
|
21 |
Провести урочисті святкування Дня знань за участю представників органів місцевого самоврядування, депутатів різних рівнів, представників підприємств, організацій, установ і батьківської громадськості. |
01.09. |
Адміністрація ліцею |
сценарій |
|
22 |
Провести перший тематичний урок. |
01.09. |
Класні керівники |
конспекти уроків |
|
23 |
Провести єдиний урок профілактики правопорушень. |
01.09. |
класні керівники |
Конспекти уроків |
|
24 |
Забезпечити проведення медичних оглядів працівників закладу до початку навчального року. |
до 30.08. |
Адміністрація ліцею |
наказ |
|
25 |
Вжити невідкладних заходів для оперативної доставки підручників, посібників та іншої навчальної літератури, передбаченої в переліку Міністерства освіти і науки України на 2019/2020 навчальний рік, організованого їх розподілу серед учнів. |
серпень – вересень |
Адміністрація ліцею. бібліотекар |
замовлення |
|
26 |
Забезпечити наявність навчальних програм інваріантної та варіативної складових робочого навчального плану. |
до 01.09. |
ЗДНВР |
перелік |
|
27 |
Вжити невідкладних заходів щодо завершення ремонтних робіт та благоустрою території закладу, підготовки матеріально-технічної бази до нового навчального року та створення санітарно-гігієнічних умов. |
до 14.08. |
Директор ліцею, завгосп |
звіт акт |
|
28 |
Затвердити правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників закладу на 2019/2020 навчальний рік. |
до 31.08. |
Адміністрація ліцею |
наказ |
|
Видати накази:
|
згідно циклограми |
Адміністрація ліцею |
накази |
|
|||||
29 |
Поновити наочність з правил техніки безпеки, пожежної безпеки тощо. |
до 19.08. |
Відповідальні з ОП |
наочність |
|
30 |
Вжити невідкладних заходів щодо 100% забезпечення учнів 1-11 класів підручниками |
До 01.09. |
бібліотекар |
інформація |
|
31 |
Вжити невідкладних заходів для оперативної доставки підручників, посібників та іншої навчальної літератури, навчального обладнання для забезпечення реалізації Концепції Нової української школи |
До 01.09. |
Адміністрація ліцею |
звіт |
2.1.2. ЗАХОДИ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ НОВОГО ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ
(КОНЦЕПЦІЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ (НУШ)
(постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти»)
№ п/п |
Заходи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
1 |
Оновити на сайті ліцею інформацію про впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти у 1 та 2 класах (НУШ) |
серпень |
діловод |
|
2 |
Опрацювати на засіданні шкільного МО вчителів початкових класів: - Державний стандарт початкової освіти; - Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи; - Наказ МОН України від 21.03.2018 №268 «Про затвердження типових освітніх та навчальних програм для 1-2-х класів закладів загальної середньої освіти»; - Наказ МОН України від 20.04.2018 №407 «Про затвердження Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І ступеня» |
серпень- вересень вересень листопад серпень |
Керівник ШМО вчителів початкової школи та вихователів ГПД |
|
3. |
Опрацювати базові навчальні програми для початкової школи |
серпень |
Вчителі початкових класів |
|
4. |
Здійснювати вчасне комплектування педагогічними працівниками початкових класів |
постійно |
Адміністрація ліцею |
|
5 |
Забезпечити учнів початкових класів підручниками, іншим навчальним приладдям (Відповідно до вимог НУШ) |
серпень |
Адміністрація ліцею |
|
6 |
Здійснювати обов’язковий медичний профілактичний огляд учнів початкових класів |
1 раз на рік |
Шкільна медсестра |
|
7 |
Забезпечувати соціальний захист учнів початкових класів харчуванням, підвезення до місця навчання |
постійно |
Адміністрація ліцею |
|
8 |
Забезпечити умови навчання дітей з інвалідністю та дітей з вадами розумового та фізичного розвитку у школі (інклюзивне навчання) – за потреби |
упродовж року |
Адміністрація ліцею |
|
9 |
Опрацювати методичні рекомендації щодо організації навчання дітей з обмеженими фізичними можливостями на засіданні ШМО |
серпень |
Керівник ШМО вчителів початкової школи та вихователів ГПД |
|
10 |
Забезпечити виконання законодавства з питань захисту прав дітей |
постійно |
Психологічна служба ліцею |
|
11 |
Створювати сприятливі умови для інтелектуального, духовного, естетичного та фізичного розвитку учнів початкових класів |
постійно |
Учителі початкових класів, адміністрація ліцею |
|
12 |
Здійснювати контроль за виконанням нового Державного стандарту початкової загальної освіти |
Протягом року |
Адміністрація ліцею |
|
13 |
Посилити роботу по виявленню та підтримці обдарованих та здібних учнів початкових класів. |
постійно |
Адміністрація ліцею |
|
14 |
Спрямувати роботу школи І ступеню на виконання нового Державного стандарту початкової загальної освіти |
Протягом року |
Адміністрація ліцею |
|
15 |
2.1.3. ЗАХОДИ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ БАЗОВОЇ І ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
(постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року 1392
«Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти»)
№ п/п |
Заходи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
1 |
Оновити на сайті ліцею інформацію про впровадження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти у 10-11 класах |
серпень |
діловод |
|
2 |
Опрацювати на засіданні шкільних методичних об’єднань: - Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти - Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 5-11-х класів з навчальних дисциплін; - Наказ МОН України від 20.04.2018 №405 «Про затвердження Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня» - Наказ МОН України від 20.04.2018 №408 «Про затвердження Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня» - Наказ МОН України від 20.04.2018 №406 «Про затвердження Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня» |
серпень |
Керівники ШМО |
|
3. |
Опрацювати базові навчальні програми для 5-11-х класів |
Серпень |
Вчителі-предметники |
|
4. |
Здійснювати вчасне комплектування педагогічними працівниками ліцею |
постійно |
Адміністрація ліцею |
|
5 |
Забезпечити учнів 5-11-их класів підручниками |
серпень |
Бібліотекар |
|
6 |
Здійснювати обов’язковий медичний профілактичний огляд учнів 5-11-х класів |
1 раз на рік |
Шкільна медсестра |
|
7 |
Забезпечувати соціальний захист учнів 5-11-х класів харчуванням, підвезення до місця навчання |
постійно |
Адміністрація ліцею |
|
8 |
Забезпечити умови навчання дітей з інвалідністю та дітей з вадами розумового та фізичного розвитку у школі (інклюзивне навчання) – за потреби |
протягом року |
Адміністрація ліцею |
|
9 |
Опрацювати методичні рекомендації щодо організації навчання дітей з обмеженими фізичними можливостями на засіданні ШМО (за потреби) |
серпень |
ЗДНВР, керівники ШМО |
|
10 |
Забезпечити виконання законодавства з питань захисту прав дітей |
постійно |
Психологічна служба ліцею |
|
11 |
Створювати сприятливі умови для інтелектуального, духовного, естетичного та фізичного розвитку учнів |
постійно |
Учителі, адміністрація ліцею |
|
12 |
Спрямувати роботу школи ІІ та ІІІ ступеню на виконання нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти |
протягом року |
Адміністрація ліцею |
|
13 |
Посилити роботу по виявленню та підтримці обдарованих та здібних учнів |
постійно |
Адміністрація ліцею |
|
14 |
||||
2.2. РОБОТА З КАДРАМИ
№ з\п |
Зміст роботи |
Термін |
Відповідальний |
Контроль за інформаційним забезпеченням |
Відмітка про виконання |
1 |
Організувати роботу щодо систематизації нормативно-правових документів з кадрових питань, а саме: Конституції України,
|
вересень |
Адміністрація ліцею |
протягом року |
Адміністрація школи |
2. |
Систематизувати нормативно – правові документи з кадрових питань щодо функціонування закладу освіти, а саме: -Статут: права та обов’язки учасників освітнього процесу; -річний план; -робочий навчальний план:
|
вересень |
Директор ліцею |
Статут, річний план |
|
3. |
Здійснити комплектування закладу освіти обслуговуючим персоналом та педагогічними кадрами. Здійснити аналіз якісного складу працівників за критеріями: -всього педагогічних працівників; -за освітою: вища; середня спеціальна; навчаються; -за категоріями: вища; перша; друга; спеціалісти; -за віковим складом: пенсіонери; молоді спеціалісти. |
серпень-вересень |
Директор ліцею |
накази статистичні дані, списки |
|
4. |
Здійснювати своєчасне та якісне ведення Книги обліку педагогічних працівників. |
протягом року |
Діловод |
книга обліку |
|
5. |
Організувати роботу щодо дотримання штатного розпису, а саме: - нормативність затвердження; - дотримання номенклатури посад; - всього працівників за штатним розписом. |
до 10.09. |
Директор ліцею |
штатний розпис |
|
6. |
Організувати роботу щодо систематичного забезпечення звітності щодо плинності кадрів за наступними критеріями: - прийнято на роботу; - звільнено з роботи; - вакансії обслуговуючого персоналу та педагогічних кадрів; - сумісники. |
щомісяця |
Директор ліцею |
статистичні дані, списки |
|
7. |
Організувати роботу щодо надання працівникам закладу освіти соціальних відпусток. |
протягом року |
Директор ліцею |
графік, накази |
|
8. |
Організувати роботу щодо систематичного забезпечення звітності з надання працівникам закладу освіти соціальних відпусток. |
за наявності |
Адміністрація ліцею |
статистичні дані, списки |
|
9. |
Провести тарифікацію педагогічних працівників. |
До 01.09. |
Адміністрація ліцею |
накази |
|
10. |
Забезпечити роботу щодо систематизації тарифікаційних документів про педагогічне навантаження: -видання наказу щодо попередження про навантаження на наступний навчальний рік, ознайомлення педагогічних працівників, рівномірність розподілу; -погодження з профкомом закладу освіти; -заяви про згоду на неповне педагогічне навантаження; -тарифікаційні накази (рішення тарифікаційної комісії, погодження з ПК) |
01.09. |
Директор ліцею |
накази, подання, протоколи |
|
11. |
Забезпечити систематичну роботу щодо ведення особових справ працівників. |
протягом року |
Діловод |
особові справи |
|
12. |
Здійснити перевірку ведення особових справ працівників. |
листопад, червень |
Адміністрація ліцею |
довідка |
|
13. |
Організувати роботу щодо систематизації посадових інструкцій працівників за наступними критеріями: -відповідність нормативам; -затвердження адміністрацією; -ознайомлення працівників. |
вересень-жовтень |
Адміністрація ліцею |
посадові інструкції |
|
14. |
Скласти графіки роботи адміністрації, спеціалістів, обслуговуючого персоналу відповідно до штатному розпису та законодавства (робочий час, перерви на обід) |
вересень |
Директор ліцею |
||
15. |
Організувати систематичну роботу щодо складання графіків роботи спеціалістів, обслуговуючого персоналу, сторожів у разі прийняття працівників на роботу тощо. |
протягом року |
Директор ліцею |
||
16. |
Скласти розклад уроків відповідно до робочого навчального плану, занять, факультативів, гуртків та погодити з ПК і райСЕС. |
до 01.09. |
ЗДНВР |
||
17 |
Організувати і здійснювати роботу щодо проведення атестації педагогічних кадрів. |
з 01.09. |
Адміністрація ліцею, атестаційна комісія |
||
18. |
Забезпечити наявність нормативних документів про атестацію, а саме:
|
в період атестації |
ЗДНВР |
||
19. |
Здійснювати забезпечення дотримання положень нормативних документів з трудового законодавства щодо ведення Книги обліку трудових книжок. |
постійно |
Директор ліцею |
||
Здійснювати забезпечення дотримання положень нормативних документів з трудового законодавства щодо ведення трудових книжок, а саме:
|
|||||
20. |
Здійснювати своєчасне видання наказів з кадрових питань відповідно до Інструкції з ведення ділової документації, а саме:
|
постійно |
Директор ліцею, діловод |
||
21. |
Здійснювати своєчасну реєстрацію наказів з кадрових питань у Книзі реєстрації наказів з кадрових питань за критеріями:
|
постійно |
Директор ліцею, діловод |
||
22. |
Організувати роботу щодо дотримання вимог Закону України “Про відпустки”, а саме:
|
січень протягом року згідно графіка протягом року |
Директор ліцею |
||
23. |
Забезпечити дотримання вимог чинного законодавства щодо посилення протидії корупції працівниками школи |
Протягом року |
Адміністрація ліцею |
||
24. |
Переглянути Правила внутрішнього трудового розпорядку закладу. |
серпень |
Адміністрація ліцею |
||
25 |
Організувати роботу щодо виконання положень Колективного договору. |
протягом року |
Адміністрація ліцею |
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПРАЦІВНИКІВ
1. |
Забезпечити своєчасну розробку і виконання заходів по створенню безпечних та нешкідливих умов праці відповідно до вимог нормативних документів з охорони праці. |
Протягом року |
Відповідальний з ОП |
|
2. |
Забезпечити суворе дотримання посадовими особами та працівниками вимог Закону України “ Про охорону праці”, нормативних актів про охорону праці. |
Протягом року |
Відповідальний з ОП |
|
3. |
Зберігати за працівниками , які втратили працездатність у зв’язку з нещасним випадком, місце роботи та середню заробіню плату на весь період до встановлення відновлення працездатності. |
Постійно |
Відповідальний з ОП |
|
4. |
Проводити атестацію робочих місць за умовами праці |
За потребою |
Відповідальний з ОП |
|
5. |
Виконувати всі заплановані заходи по підготовці до роботи в зимовий період |
Вересень – листопад |
завгосп |
|
6. |
Забезпечувати належне утримання санітарно – побутових приміщень. |
Постійно |
Адміністрація ліцею, завгосп |
|
7. |
Забезпечити постійний контроль за своєчасним введенням в дію нормативних документів з питань організації, нормування праці, розподілу навчального навантаження. |
Постійно |
Адміністрація ліцею |
|
8. |
Забезпечувати ефективний контроль за дотриманням в школі законодавства про оплату праці. |
Постійно |
Директор ліцею |
|
9. |
Забезпечувати своєчасну виплату заробітної плати. |
Постійно |
Директор ліцею |
|
10. |
Гарантувати оплату праці за роботу в надурочний час, у святкові та вихідні дні згідно чинного законодавства. |
Постійно |
Директор ліцею |
|
11 |
Гарантувати виплату мінімальної заробітної плати у розмірах, не нижче законодавчо встановленного розміру мінімальної заробітної плати. |
Постійно |
Директор ліцею |
|
12. |
Забезпечити в ліцеї гласність умов оплати праці, порядку виплати доплат, надбавок, винагород, інших заохочувальних компенсаційних виплат, положень про преміювання. |
Постійно |
Директор ліцею |
|
13 |
Зберігати за працівниками місце роботи і середній заробіток за час проходження ними медичного огляду. |
Раз на рік |
Директор ліцею |
|
14. |
Надавати щорічні тарифні відпустки педпрацівникам |
Згідно графіку |
Директор ліцею |
|
15. |
Надавати відпустки або їх частину керівникам та педпрацівникам протягом навчального року у зв’язку з необхідністю санітарно – курортного лікування. |
За потребою |
Директор ліцею |
|
16 |
Забезпечити виконання основних положень закону України «Про захист персональних даних» |
Постійно |
Директор ліцею |
|
17 |
Проводити бесіди з працівниками ліцею щодо протидії та подолання корупції |
Постійно |
Директор ліцею |
2.3.СТВОРЕННЯ ОПТИМАЛЬНИХ УМОВ ЩОДО ОРГАНІЗОВАНОГО ЗАКІНЧЕННЯ 2019/2020 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ
№ з/п |
Назва заходу |
Термін виконання |
Відповідальний |
Контроль за інформаційним забезпеченням |
Відмітка про Виконання |
|||||
1. |
Організувати ознайомлення, повторення та вивчення нормативних документи та розпорядчих актів Міністерства освіти і науки України, Депертаменту науки і освіти Житомирської облдержадміністрації про порядок організованого закінчення 2019/2020 навчального року, проведення державної підсумкової атестації учнів 4-х, 9-х, 11-х класів та забезпечити неухильне їх виконання. |
квітень – травень |
ЗДНВР вчителі-предметники, класні керівники |
засідання педради нарада при директорові (протоколи) |
||||||
2. |
Організувати вивчення та повторення Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти з вчителями, батьками, учнями. |
квітень |
ЗДНВР вчителі-предметники, класні керівники |
засідання педради нарада при директорові (протоколи) |
||||||
3. |
Організувати вивчення та повторення Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 № 762, з вчителями, батьками, учнями. |
квітень |
ЗДНВР вчителі-предметники, класні керівники |
засідання педради нарада при директорові (протоколи) |
||||||
4. |
Забезпечити організоване закінчення навчальних занять, якісне виконання у повному обсязі навчальних програм з предметів робочого навчального плану у терміни, визначені Міністерством освіти і науки України |
травень |
вчителі-предметники |
класні журнали |
||||||
4. |
Здійснити семестрове та річне оцінювання з навчальних предметів у терміни, визначені Міністерством освіти і науки України |
травень |
вчителі-предметники |
класні журнали |
||||||
5. |
Оформити стенд з нормативними та розпорядчими документами з питань закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації. |
квітень |
ЗДНВР |
стенд |
||||||
6 |
Виставити річні бали навчальних досягнень учнів з навчальних предметів не раніше ніж через 3 дні після виставлення семестрових балів та з урахуванням часу на вирішення спірних питань – у терміни, визначені Міністерством освіти і науки України |
травень |
вчителі-предметники |
класні журнали |
||||||
7. |
Подати замовлення та отримати бланки похвальних листів “За високі досягнення у навчанні” та похвальних грамот “За особливі досягнення у вивченні окремих предметів”. |
квітень |
ЗДНВР |
замовлення книга обліку |
||||||
8. |
Підготувати матеріали з навчальних предметів для проведення державної підсумкової атестації в 4-х, 9-х класах, які затвердити в установленому порядку. |
квітень |
ЗДНВР вчителі-предметники |
матеріали |
||||||
9. |
Підготувати склади атестаційних комісій для проведення державної підсумкової атестації випускних 4-х, 9-х класів та подати на затвердження до відділу освіти |
квітень |
ЗДНВР |
склади комісій |
||||||
10. |
Скласти розклад проведення державної підсумкової атестації учнів 4-х, 9-х класів та подати на погодження до відділу освіти |
квітень |
ЗДНВР |
розклади |
||||||
11. |
Звільнити учнів 9-х класів від проходження державної підсумкової атестації за станом здоров’я (в разі потреби) |
квітень |
ЗДНВР |
Протокол педради, наказ |
||||||
12. |
Подати дані про учнів 9-х класів, які беруть участь у міжнародних спортивних змаганнях, конкурсах, олімпіадах і тренувальних зборах з відповідними підтверджуючими документами під час проведення державної підсумкової атестації. |
квітень |
ЗДНВР |
інформація |
||||||
13. |
Провести засідання педагогічної ради, на якій розглянути подані заяви учнів щодо вибору предмету державної підсумкової атестації учнів 9-х класів. |
квітень |
Директор ліцею |
протоколи |
||||||
14. |
Організувати проведення батьківських зборів учнів 4-х, 9-х, 11-х класів з питань організованого закінчення 2019/2020 навчального року, ознайомлення з нормативно-правовими документами. |
квітень |
ЗДНВР., класні керівники 4-х, 9-х , 11-х класів |
протоколи батьківських зборів |
||||||
15. |
Провести державну підсумкову атестацію (підсумкові контрольні роботи) учнів 4-х класів початкової школи відповідно до календарно-тематичного планування |
травень |
ЗДНВР вчителі 4-х класів |
протоколи |
||||||
16. |
Організувати нагородження: - Похвальним листом “За високі досягнення у навчанні” – учнів 2-8, 10-х класів; -Похвальною Грамотою «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів» учнів 11-х класів; -медалями за успіхи унавчанні випускників 11-го класу |
травень-червень |
ЗДНВР |
накази |
||||||
19. |
Забезпечити якісну та своєчасну роботу щодо формування бази даних про випускників 9, 11-х класів з метою своєчасного отримання документів про освіту. |
вересень- травень |
ЗДНВР класні керівники |
замовлення анкети |
||||||
20. |
Провести засідання педагогічної ради про перевід учнів 1-10-х класів до наступного класу |
травень |
Директор ліцею |
протоколи |
||||||
21. |
Після завершення державної підсумкової атестації в 9-х, 11-х класах: - внести зміни до бази даних про учнів 9-х класів, які претендують на отримання документів про освіту з відзнакою; -внести зміни до бази даних учнів 11-х класів, які претендують на нагородження медалями. |
травень |
Директор ліцею |
подання |
||||||
22. |
Здійснити перевірку відповідності виставлених у додатках до документів про освіту балів про рівень навчальних досягнень учнів випускних 9-х, 11-х класів, виставлених у класних журналах, протоколах державної підсумкової атестації, книзі видачі документів про освіту. |
травень |
Комісія по перевірці документів про освіту |
акт |
||||||
23. |
Підготувати папку з нормативними матеріалами щодо закінчення 2019/2020 навчального року та проведення державної підсумкової атестації. |
квітень |
ЗДНВР |
папка |
||||||
24. |
Організувати і провести урочисті заходи:
|
Травень-червень |
Адміністрація, педагог - організатор |
накази сценарії |
||||||
2.3.1. ЗАХОДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ З ПІДГОТОВКИ ТА УЧАСТІ УЧНІВ 11-ГО КЛАСУ У ЗНО-2020
№ з/п |
Заходи |
термін виконання |
відповідальний |
Відмітка про виконання |
1. |
Видати наказ по ліцеї «Про призначення відповідального за організацію роботи у ліцеї щодо участі учнів у ЗНО-2020» |
до 05.09. |
Директор ліцею |
|
3. |
Призначити відповідального за формування списків учнів-випускників 2020 року для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. |
вересень |
Директор ліцею |
|
4. |
Провести нараду при директорові з класним керівником 11-го класу, учителями- предметниками з питання організації та підготовки учнів до тестування і механізму тестування. |
вересень |
Директор ліцею |
|
5. |
Провести інструктивну нараду для керівників ШМО з питання організації проведення і підготовки учнів 11-го класу до тестування (нарада при заступникові директора з навчально-виховної роботи) |
вересень |
ЗДНВР |
|
6. |
Провести збори учнів 11-го класу з метою роз’яснення процедури зовнішнього незалежного оцінюванні , підготовки до участі в ньому. |
вересень-квітень |
Відповідальний за ЗНО |
|
7. |
Провести батьківські збори учнів 11-го класу з метою інформування та роз’яснення процедури зовнішнього тестування, підготовки та участі в ньому випускників 2020 року |
жовтень – квітень |
Відповідальний за ЗНО, класний керівник |
|
8 |
Забезпечити реєстрацію учнів 11-го класу для участі у ЗНО-2020 |
січень |
Відповідальний за ЗНО |
|
9. |
Провести організаційну роботу з підготовки та участі учнів 11-го класу в пробному зовнішньому незалежному тестуванні з окремих предметів |
лютий |
Відповідальний за ЗНО |
|
10. |
Участь учнів в пробному зовнішньому тестуванні з окремих предметів |
лютий |
Відповідальний за ЗНО учителі-предметники |
|
11. |
Участь учнів 11-го класу у зовнішньому незалежному тестуванні |
Квітень-червень |
Дирекція школи, учителі предметники |
|
12. |
Учителям предметникам організувати систематичну роботу з якісної підготовки до ЗНО відповідно до Програм підготовки до ЗНО, затверджених Міністерством освіти і науки України |
Постійно на уроках |
Відповідальний за ЗНО учителі –предметники |
|
13. |
Надати потрібну інформацію до відділу освіти щодо організації та проведення зовнішнього тестування у ліцеї. |
В разі запиту |
Відповідальний за ЗНО |
|
14 |
Контроль за підготовкою учителів до уроків у 11-го класу (впровадження різнорівневих тестових технологій) |
Протягом року |
Адміністрація ліцею |
- ВИКОНАННЯ КОНЦЕПЦІЇ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ У СТАРШІЙ ШКОЛІ
Організація профільного навчання в ліцеї здійснюється на основі наказу Міністерства освіти і науки України від 11.09.2009 № 854 «Про затвердження нової редакції Концепції профільного навчання у старшій школі», яка розроблена на виконання Закону України «Про загальну середню освіту», ґрунтується на основних положеннях Концепції загальної середньої освіти, спрямована на реалізацію Національної стратегії розвитку освіти, затвердженої Указом Президента України від 09 липня 2013 року №344/2013, наказу МОН України від 20.04.2018 №408 «Про затвердження Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня» та наказу МОН України від 20.04.2018 №406 «Про затвердження Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня».
Мета профільного навчання — забезпечення можливостей для рівного доступу учнівської молоді до здобуття загальноосвітньої профільної та початкової допрофесійної підготовки, неперервної освіти впродовж усього життя, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах реформування сучасного суспільства.
№ з/п |
Зміст |
Термін виконання |
Відповідаль-ний |
Форма узагальнення |
Відмітка про виконання |
|
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ |
||||||
1 |
Створити умови для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, нахилів, здібностей і потреб учнів старшої школи в процесі їхньої загальноосвітньої підготовки |
Упродовж року |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
||
2 |
Вивчити та обговорити на нараді при директорові наявне програмно-методичне, матеріально-технічне і кадрове забезпечення навчально-виховного процесу та приведення даних чинників у відповідність до потреб реалізації профільного навчання |
Жовтень |
ЗДНВР |
Протокол |
||
3 |
Підготувати робочі навчальні плани на 2019/2020 навчальний рік |
Травень |
ЗДНВР |
Навчальний план |
||
4 |
Анкетування учнів, психологічні дослідження, виявлення рівня сформованості профільних інтересів учнів, аналізу працевлаштування випускників 9-го, 11-го класів |
Травень |
Практичний психолог, класні керівники |
Інформація |
||
5 |
Проводити анкетування, психологічні дослідження серед учнів 8-9 класів для своєчасного виявлення задатків, нахилів, інтересів дітей з метою розвитку їх здібностей, для впровадження о профільного та профільного навчання |
Упродовж року |
Практичний психолог |
Інформація |
||
6 |
Узагальнити результати досліджень з метою виявлення профілів, що користуються найбільшим попитом серед учнів ліцею |
До 15.10 |
Практичний психолог |
Довідка |
||
ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА |
||||||
1 |
Проаналізувати працевлаштування випускників ліцею за 5 років для виявлення необхідності впровадження профільного навчання |
До 05.11 |
ЗДНВР. Практичний психолог |
Інформація |
||
2 |
Взяти участь у ярмарках професій з метою ознайомлення учнів з пропозиціями професійно-технічних училищ, вищих навчальних закладів, підприємств |
Березень-квітень |
Практичний психолог |
Інформація |
||
3 |
Взяти участь учням випускних класів у Днях відкритих дверей у професійно-технічних училищах, вищих навчальних закладах |
Лютий-травень |
Практичний психолог, класний керівник |
Інформація |
||
МІЖГАЛУЗЕВА СПІВПРАЦЯ |
||||||
1 |
Співпрацювати з районним Центром зайнятості населення, проводити аналіз освітніх потреб населення району щодо здобуття повної загальної середньої освіти |
Протягом року |
Психологічна служба ліцею |
Інформація |
||
2 |
Організувати екскурсії для учнів 11-го класу на підприємства з метою ознайомлення школярів з виробничим циклом (за окремим планом) |
Протягом року |
ЗДВР |
Наказ |
||
3 |
Укласти договори співпраці з вищими навчальними закладами області. |
Протягом року |
Адміністрація ліцею |
Договори |
||
ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ |
||||||
1 |
Здійснювати програмне забезпечення інваріантної та варіативної складових робочого навчального плану |
До 01.09 |
ЗДНВР |
Навчальний план |
||
2 |
Забезпечити вчителів навчально-методичною літературою |
Протягом року |
ЗДНВР |
Інформація |
||
3 |
Відобразити в планах роботи шкільних методичних об’єднань питання щодо можливості запровадження допрофільного та профільного навчання |
До 01.01. |
Керівники ШМО |
Протоколи |
||
МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ |
||||||
1 |
Привести у відповідність до потреб профільного навчання наявне матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу (з перспективою майбутнього запровадження) |
Протягом року |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
||
2 |
Провести роботу щодо оновлення матеріально-технічної бази кабінетів: фізики, хімії, біології (за окремим планом) |
Протягом навчального року |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
||
РОБОТА З БАТЬКАМИ ТА ГРОМАДСЬКІСТЮ |
|||||
1 |
Організувати роботу консультаційних пунктів для учнів і батьків з питань професійної орієнтації учнів |
До 01.09. |
ЗДВР, психологічна служба |
Інформація |
|
2 |
Ознайомити учнів та їх батьків з «освітньою картою» району, а саме: із загальноосвітніми навчальними закладами, навчально-виробничими комбінатами, позашкільними установами, професійно-технічними, вищими навчальними закладами, а також напрямами підготовки в них, умовами прийому. |
Протягом року |
ЗДНВР |
Інформація |
|
3 |
Залучати батьків до співпраці щодо питань упровадження допрофільного та профільного навчання в ліцеї |
Протягом року |
ЗДНВР |
Інформація |
|
2.5. ВИКОНАННЯ СТ. 10 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ,
ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ МОВНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ»
№ |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
1 |
Забезпечити вивчення Закону України «Про засади державної мовної політики в Україні» |
серпень |
ЗДНВР |
|
2 |
Продовжувати роз’яснювальну роботу серед учнів та їхніх батьків про необхідність вивчення та володіння українською мовою в усіх сферах діяльності |
Постійно |
Адміністрація Класні керівники |
|
3 |
Привести у відповідність до потреб кадрове забезпечення і викладання мов у ліцеї |
До 1.09. |
Директор |
|
4 |
Забезпечити проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічними працівниками |
Згідно плану |
Адміністрація |
|
5 |
Оформлювати інтер’єру ліцею з урахуванням положень Закону України «Про засади державної мовної політики в Україні» |
Постійно |
Адміністрація |
|
6 |
Усі загальношкільні заходи, педагогічні ради, наради при директорові тощо проводити виключно українською мовою. |
Постійно |
Адміністрація |
|
7 |
Усю документацію школи вести українською мовою |
Постійно |
Адміністрація |
|
8 |
Поповнювати картотеку методичного кабінету нормативними документами щодо реалізації Закону України “Про мови” засади державної мовної політики в Україні» |
Постійно |
ЗДНВР |
|
9 |
Ефективно використовувати варіативну частину навчального плану з метою більш повної реалізації Закону України “ Про засади державної мовної політики в Україні» |
Упродовж року |
Адміністрація |
|
10 |
Проаналізувати стан забезпечення ліцею науково-довідковою та художньою літературою та зробити відповідні заявки до відділу освіти |
Вересень |
Бібліотекар |
|
11 |
Переглянути оформлення куточків національної символіки України |
Вересень |
Всі педпрацівники |
|
12 |
Взяти участь в міському конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика |
Вересень-жовтень |
Вчителі-предметники |
|
13 |
Взяти участь в мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка |
Листопад |
Вчителі-предметники |
|
14 |
Взяти участь в міських та обласних олімпіадах з предметів |
Грудень |
ЗДНВР |
|
15 |
Взяти участь в мистецьких конкурсах |
Листопад |
Педагог - організатор |
|
16 |
Провести предметні тижні |
За окремим планом |
ЗДНВР |
|
17 |
Поповнювати постійно діючі виставки в бібліотеці ліцею |
Постійно |
Бібліотекар |
|
18 |
Поповнювати матеріалами та експонатами куточки українознавства в кабінетах української мови та літератури, історії |
Постійно |
Вчителі - предметники |
2.6. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ
№ з/п |
Зміст |
Термін виконання |
Виконавець |
Відмітка про виконання |
|
Організація екскурсій для учнів 1-х та 5-х класів, знайомство з фондом. |
вересень |
Бібліотекар |
|
|
Звірити читацькі формуляри зі списками учнів по класах та списком працюючих педагогів. |
вересень |
Бібліотекар |
|
|
Під час переєрестрації читачів виявити їхні інтереси до певних тем, інформаційні потреби, провести бесіду про правила користування бібліотекою. |
вересень |
Бібліотекар |
|
|
Проаналізувати попит на літературу програмних творів. |
І семестр |
Бібліотекар |
|
|
Виділити окрему групу учнів зі слабкою технікою читання (1-4 класи). |
вересень-жовтень |
Бібліотекар |
|
|
Інвентаризація фонду підручників |
червень |
Бібліотекар |
|
|
Проведення рекомендаційних бесід з учнями під час видачі літератури. |
протягом року |
Бібліотекар |
|
|
Проведення бесід про прочитану книгу: „Від читання книг –до читання медіатекстів” |
протягом року |
Бібліотекар |
|
|
Проведення консультацій з вибору літератури біля книжкових полиць |
протягом року |
Бібліотекар |
|
|
Правила спілкування з книгою. Гігієна читання |
протягом року |
Бібліотекар |
|
|
Взаємодія шкільної бібліотеки з педпрацівниками: 1. Інформаційне забезпечення вчителів новинками літератури, що надійшли до бібліотеки; а) випуск інформаційних списків; б) інформація про надходження нових підручників,програмної літератури, літератури з позакласного читання, методичної літератури. |
протягом року |
Бібліотекар |
|
|
Спільна робота шкільної бібліотеки та педагогічного колективу щодо збереження фонду підручників:
|
протягом року |
Бібліотекар |
|
|
Проведення разом з учителями масових заходів щодо популяризації книги та читання. |
протягом року |
Бібліотекар |
|
|
Проведення разом з учителями занять щодо популяризації бібліотечно-бібліографічних знань (окремий план). |
протягом року |
Бібліотекар |
|
|
Організація книжкових виставок, оглядів літератури, що сприяють удосконаленню навчально-виховного процесу. |
протягом року |
Бібліотекар |
|
|
Надання читачам кваліфікованої допомоги в доборі літератури про історію України, історію рідного краю |
протягом року |
Бібліотекар |
Розділ ІІІ
РОЗПОДІЛ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ОБОВ’ЯЗКІВ МІЖ ЧЛЕНАМИ АДМІНІСТРАЦІЇ
- КОНТРОЛЬНО-АНАЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
- ЦИКЛОГРАМА ВНУТРІШНЬОШКІЛЬНОГО КОНТОРОЛЮ
Форма контролю |
Вересень |
Жовтень |
Листопад |
Грудень |
Січень |
Лютий |
Березень |
Квітень |
Травень |
Класно-узагальню чий |
Адаптація до навчання учнів 1 класу шестирічного віку. |
Наступність у навчанні учнів 5-х класів; |
Наступність у навчанні учнів 10-го класу (контроль навчально-виховного процесу) |
Адаптація до навчання учнів 1 класу |
Готовність до вибору подальшого навчання учнів 9- х класів. Готовність до випуску зі школи учнів 11-го класу |
Готовність до навчання у школі ІІ ступеню учнів 4-х класів |
|||
Фронтальний |
Аналіз початку навчального року; стан ведення шкільної документації (класні журнали, особові справи, журнали ТБ) |
Підведення підсумків навчальних досягнень учнів за І семестр |
Аналіз ведення шкільної документації (класні журнали, календарне та поурочне планування) |
Аналіз ведення класних журналів |
Підведення підсумків роботи ліцею за рік (за всіма напрямками) |
||||
Персональний |
Робота молодих та новоприбулих вчителів. |
Робота молодих та новоприбу-лих вчителів. |
Проходження курсів підвищення кваліфікації |
Робота вчителів, які атестуються |
Робота вчителів, які атесту-ються. |
Робота вчителів, які атестуються. |
Проходження курсів підвищення кваліфікації |
Робота молодих вчителів. |
Форма контролю |
Вересень |
Жовтень |
Листопад |
Грудень |
Січень |
Лютий |
Березень |
Квітень |
Травень |
Тематич ний |
Контроль знань, умінь та навичок учнів 3-11 класів з української мови та математики |
Контроль знань, умінь та навичок учнів 3-11 класів з української мови та математики; |
Контроль знань, умінь та навичок учнів 2-11класів з української мови та математики; |
||||||
Аналітич ний |
Контроль викладання та рівня знань, умінь та навичок учнів початкової школи |
Контроль викладання та рівня знань, умінь та навичок учнів 6-11-х класів з української мови та літератури |
Контроль викладання спецкурсів та індивідуальних та групових занять, стан гурткової роботи |
Контроль викладання та рівня знань, умінь та навичок учнів 5-11-х класів з математики |
Контроль викладання та рівня знань, умінь та навичок учнів 5-11-х класів з української мови та літератури |
Контроль викладання та рівня знань, умінь та навичок учнів 10-11-х класів з захисту Вітчизни та учнів 5-11-х класів з фізичної культури |
|||
Оглядовий |
Аналіз стану календарного планування; Ведення особових справ. Стан ведення зошитів учнів з української, англійської мови. математики |
Підготовка вчителів до уроків (поурочне планування); контроль за веденням щоденників учнів 3-5 класів. Стан ведення зошитів учнів початкових класів |
Контроль за веденням щоденників учнями 6-8 класів. |
Контроль за веденням щоденників учнями 9-10 класів; Контроль за веденням тематичного і семестрового обліку навчальних досягнень у класних журналах. |
Аналіз стану календарного планування на ІІ семестр навчального року. |
Аналіз стану ведення зошитів учнів з української, англійської мови. математики |
Аналіз стану ведення зошитів учнів початкових класів |
Контроль за веденням тематичного, семестрового і річного обліку навчальних досягнень у класних журналах; ведення особових справ та журналів ТБ |
3.2. ТЕМАТИКА ЗАСІДАНЬ ДОРАДЧИХ КОЛЕГІАЛЬНИХ ОРГАНІВ
- ТЕМАТИКА ЗАСІДАНЬ ПЕДАГОГІЧНИХ РАД
СЕРПЕНЬ
ПЕДРАДА «ПІДСУМОК-ПЕРСПЕКТИВА»
1.Про підсумки діяльності ліцею у 2018/2019 навчальному році та завдання педагогічного колективу щодо підвищення якості навчально-виховного процесу у 2019/2020 навчальному році. (директор ліцею)
2.Про погодження річного плану роботи ліцею на 2019/2020 навчальний рік. (директор ліцею, заступники)
- Про затвердження плану роботи психологічної служби в ліцеї. (практичний психолог, соціальний педагог)
- Про затвердження плану роботи шкільної бібліотеки. (шкільний бібліотекар)
4.Затвердження структури 2019 – 2020 н.р. та режиму роботи ліцею, правил внутрішнього розпорядку. (директор ліцею)
5.Організація роботи з охорони праці, БЖД учасників навчально – виховного процесу. (відповідальний з ОП).
6.Про доцільність проведення навчальних екскурсій та навчальної практики у 2019/2020 навчальному році. (ЗДНВР)
ЖОВТЕНЬ
ПЕДРАДА-КОНСИЛІУМ
1..Створення виховного простору школи як необхідної складової всебічного розвитку учнів на основі інноваційної діяльності педагогічного колективу. (Бурніс О.В.)
2.Про управління адаптацією учнів 1- 2 класів до умов навчання в школі І ступеню (в умовах Нової української школи)
ЛЮТИЙ
ПЕДРАДА СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ
1. Педагогіка співробітництва – важлива умова перебудови навчального закладу. Резерви педагогіки співробітництва. (ЗДНВР)
- Про формування духовно повноцінної життєдіяльності школярів і підвищення їх особистісного статусу на уроках української мови та літератури. (директор ліцею)
- Значення продуктивної праці для гармонійного, фізичного, розумового розвитку школярів.(ЗДНВР)
КВІТЕНЬ
ПЕДРАДА
1. Про організоване закінчення 2019/2020 навчального року та особливості проведення ДПА.
2. Про затвердження матеріалів ДПА - 2020. (директор ліцею)
- Про звільнення від ДПА учнів за станом здоров’я у 2020 році. (директор ліцею)
- Про організацію комплексного оздоровлення учнів ліцею влітку 2020 року. (директор ліцею)
5. Про попередження дитячого травматизму на період літніх канікул 2020 року. (відповідальний з ОП)
- Психологічний комфорт на уроці як умова розвитку особистості школяра. (практичний психолог)
ЧЕРВЕНЬ
ПЕДРАДА-ПІДСУМОК
1. Про підсумки проведення державної підсумкової атестації в 4, 9х класах. (ЗДНВР)
2. Про переведення учнів 1-10-х класів до наступних класів у 2020 році. (ЗДНВР)
3. Про нагородження учнів 2-8-х, 10-го класів Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні» у 2020 році. (ЗДНВР)
- Про випуск зі школи учнів 11-го класу у 2020 році. (ЗДНВР)
- Про нагородження учнів 11-го класу медалями за успіхи у навчанні у 2020 році. (ЗДНВР)
- Про нагородження учнів 11-го класу Похвальними грамотами «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів» (вчителі – предметними)
- Про затвердження робочого навчального плану на 2020/2021 навчальний рік (директор ліцею)
3.2.2.НАРАДИ ПРИ ДИРЕКТОРОВІ ЛІЦЕЮ
Термін |
Зміст |
Вихід інформації |
Відмітка про виконання |
|
Серпень |
1. Про режим роботи школи у 2019/2020 навчальному році |
Інформація |
||
2. Про хід підготовки до Свята Першого дзвоника та першого уроку |
Інформація |
|||
3. Про проходження медогляду працівниками ліцею у 2019 році |
Інформація |
|||
4. Про стан залучення дітей шкільного віку мікрорайону ліцею до навчання |
Звіт |
|||
5. Про стан готовності ліцею до початку навчального року (акти прийомки) |
Звіт |
|||
6. Про організацію чергування по ліцею учителів та учнів в І семестрі 2019/2020 навчальному році |
Наказ Графік |
|||
7. Про стан забезпечення учнів підручниками та навчальними посібниками, навчальними програмами у 2019/2020 навчальному році |
Звіт |
|||
8. Про закріплення класних кімнат, кабінетів за класами у 2019/2020 навчальному році |
Наказ |
|||
9. Про розклад занять на І семестр 2019/2020 навчального року |
Затвердження |
|||
10. Про попередню мережу та контингент учнів ліцею на 2019/2020 навчальний рік |
Наказ |
|||
11.Про тарифікацію педагогічних працівників у 2019/2020 навчальному році |
Наказ |
|||
12 Про стан роботи зі зверненнями громадян |
інформація |
|||
13 Про підсумки оздоровлення учнів під час літніх канікул 2019 року |
Інформація |
|||
14. Про виконання закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в організації навчально-виховного процесу у ліцеї |
Інформація |
|||
15. |
||||
Вересень |
1. Про організацію харчування учнів та звільнення від оплати за харчування дітей пільгового контингенту у 2019/2020 навчальному році |
Наказ |
||
2. Про організацію профорієнтаційної роботи |
Інформація |
|||
3. Про підготовку до професійного свята – Дня вчителя |
Інформація |
|||
4. Про попередження дитячого травматизму під час організації навчально-виховного процесу |
Інформація наказ |
|||
5. Про складання графіків проведення контрольних, практичних та лабораторних робіт у 2019/2020 навчальному році |
Затвердження |
|||
6. Про стан відвідування учнями навчального закладу |
Інформація Наказ |
|||
7. Про стан комплектування гуртків та спортсекцій |
Інформація |
|||
8. Про звільнення учнів за станом здоров’я від занять з фізичної культури та трудового навчання |
Наказ |
|||
9 Про підсумки складання соціальних паспортів учнів класів та ліцею на 2019/2020 навчальний рік |
Інформація |
|||
10. |
||||
Жовтень |
1. Про попередження дитячого травматизму в період осінніх канікул 2019 року |
Наказ |
||
2. Про роботу щодо попередження правопорушень та злочинності серед учнів |
Наказ |
|||
3. Про організацію та проведення осінніх канікул 2019 року |
План |
|||
4. Про організацію проведення атестації педпрацівників ліцею у 2020 році |
Протокол |
|||
5. Про організацію проходження курсів підвищення кваліфікації вчителями |
План |
|||
6. Про призначення відповідального за збір бази даних на випускників ліцею у 2019/2020 навчальному році |
Наказ. |
|||
7. Про особливості шкільної форми учнів ліцею у 2019/2020 навчальному році |
Інформація |
|||
8. Про виконання закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в організації навчально-виховного процесу у ліцеї |
Інформація |
|||
9. Про стан організації роботи зі зверненнями громадян |
Інформація |
|||
10. |
||||
Листопад |
1. Про підготовку до роботи ліцею в зимовий період. |
Звіт |
||
2 Про стан роботи зі зверненнями громадян |
інформація |
|||
3. |
||||
Грудень |
1. Про навчальні досягнення учнів ліцею за І семестр 2019/2020 навчального року |
Накази |
||
2.Про стан виховної роботи в школі за І семестр 2019/2020 навчального року |
||||
3. Про підсумки методичної роботи за І семестр 2019/2020 навчального року |
||||
4. Про роботу ліцею по застереженню від дитячого травматизму в період зимових канікул 2019/2020 навчального року |
||||
5. Про організацію виховної роботи: забезпечення змістовного дозвілля учнів в період зимових канікул |
План |
|||
6. Про виконання навчальних програм з навчальних предметів за І семестр 2019/2020 навчального року |
Накази |
|||
7. Про стан ведення шкільної документації за І семестр 2019/2020 навчального року |
||||
8 Про стан індивідуального навчання з учнями (за станом здоров’я ) за І семестр 2018/2019 навчального року |
Наказ |
|||
9. Про стан роботи з дітьми пільгового контингенту. |
Наказ |
|||
10. Про стан роботи зі зверненнями громадян |
інформація |
|||
11. Про виконання закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в організації навчально-виховного процесу у школі |
Інформація |
|||
12 Про стан інклюзивного навчання з учнями (за станом здоров’я ) за І семестр 2018/2019 навчального року |
Наказ |
|||
Січень |
1.Про щорічну відпустку працівників ліцею на 2020 рік |
Графік |
||
2. Про підсумки проведення І етапу та участь в ІІ і ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів |
Наказ |
|||
3. Про збір і оформлення бази даних на учнів 9-х, 11-х класів |
Інформація, наказ |
|||
4. По організацію навчання ліцею в системі цивільного захисту населення |
||||
5. Про стан організації роботи зі зверненнями громадян |
Інформація |
|||
6. Про виконання основних положень Закону України «Про захист персональних даних» |
Інформація |
|||
7. |
||||
Лютий |
1.Про результати проведення Фестивалю педагогічної майстерності учителів ліцею |
Наказ |
||
2. Про стан чергування учителів і учнів по ліцею |
Інформація |
|||
3 Про стан роботи зі зверненнями громадян |
інформація |
|||
4. |
||||
Березень |
1. Про організацію святкування 8 Березня |
Інформація |
||
2. Про організацію проведення весняних канікул 2020 року |
План |
|||
3. Про попередження дитячого травматизму на період весняних канікул 2020 року |
Накази |
|||
4.Про стан роботи зі зверненнями громадян |
інформація |
|||
5. |
||||
Квітень |
1. Про роботу ради профілактики ліцею. |
Наказ |
||
2. Про підсумки участі команди ліцею у районній спартакіаді. |
Інформація |
|||
3. Про організоване закінчення 2019/2020 навчального року та проведення ДПА для учнів 4,9, 11-х класів |
||||
4. Про виконання графіка курсів підвищення кваліфікації педагогічними працівниками ліцею у 2019 2020 навчальному році |
Вивчення Наказ |
|||
5. Про готовність випускників до ЗНО-200 |
Інформація |
|||
6. Про виконання закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в організації навчально-виховного процесу у ліцеї |
Інформація |
|||
7.Про стан роботи зі зверненнями громадян |
інформація |
|||
8. |
||||
Травень |
1. Про організацію оздоровлення учнів ліцею влітку 2020 року |
Наказ |
||
2. Про підсумки роботи з обдарованими дітьми за 2019/2020 навчальний рік |
Наказ |
|||
3. Про попередню тарифікацію педпрацівників на 2020/2021 навчальний рік |
Інформація Звіти |
|||
4. Про підсумки навчальних досягнень учнів за 2019/2020 навчальний рік |
||||
6. Про підсумки виховної роботи в ліцеї за 2019/2020 навчальний рік |
Накази |
|||
7. Про підсумки методичної роботи в ліцеї за 2019/2020 навчальний рік |
||||
8. Про виконання навчальних програм за 2019/2020 навчальний рік |
Накази |
|||
9. Про підсумки роботи ліцею з попередження дитячого травматизму за 2019/2020 навчальний рік |
||||
10. Про стан ведення шкільної документації за 2019/2020 навчальний рік |
||||
11 Про стан роботи зі зверненнями громадян |
||||
12. |
||||
Червень |
1. Про попередній розподіл обов’язків між членами адміністрації ліцею на 2020/2021 навчальний рік |
Наказ |
||
2 Про стан складання робочого навчального плану ліцею 2010/2021 навчальний рік |
Інформація |
|||
3. Про виконання річного плану роботи ліцею за 2019/2020 навчальний рік |
Наказ |
|||
4. Про мережу класів та контингент учнів на 2020/2021 навчальний рік |
Інформація планування |
|||
5. Про оформлення та облік документації на учнів 9-х, 11-х класів у 2019/2020 навчальному році |
Інформація наказ |
|||
6. |
3.2.3.НАРАДИ ПРИ ЗАСТУПНИКОВІ ДИРЕКТОРА
З НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ
Термін |
Зміст роботи |
Вихід інформації |
Відповід. |
Відмітка про виконання |
Серпень |
1. Про методичні вимоги щодо ведення шкільної документації: класних журналів, поурочних планів, планів виховної роботи, особових справ учнів. |
Інструктаж |
||
2. Про вимоги до календарно- тематичного планування. |
Інструктаж |
|||
3. Про нормативно- орфографічний режим у навчальному закладі. |
Інструктаж |
|||
Жовтень |
1. Про організацію і проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2019/2020 навчальному році |
Ознайомлення з графіком |
||
2. Про підсумки перевірки ведення щоденників учнів 3-5-х класів |
Наказ |
|||
3. |
||||
Листопад |
1. Про перевірку щоденників учнів 6-8 класів |
Наказ |
||
2. Про результати перевірки шкільної документації |
Інструктаж |
|||
3. |
||||
Грудень |
1. Про результати перевірки виконання графіка контрольних робіт, навчальних програм за І семестр поточного навчального року. |
Наказ |
||
2. Інформація керівників ШМО про роботу за І семестр поточного навчального року. |
Звіт |
|||
3. Про результати перевірки щоденників учнів 9-11-х класів |
Наказ |
|||
6. Про підсумки проведення І туру конкурсу-огляду “Живи, книго!” за І семестр поточного навчального року. |
Наказ |
|||
7. Про перевірку ведення класних журналів 1-11 класів за І семестр. |
Наказ |
|||
8. |
||||
Січень |
1. Результати роботи вчителів над індивідуальними методичними темами. |
Інформація |
||
2. Про участь учнів школи в ІІ і ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році |
Наказ |
|||
3. |
||||
Лютий |
1. Про підготовку та проведення до тижня педагогічної майстерності. |
Інформація |
||
2.Про роботу над проблемною темою закладу. |
Інформація |
|||
3. |
||||
Березень |
1. Про результати роботи обдарованих дітей в МАН. |
Наказ |
||
2.Про результати перевірки зошитів учнів з української мови та літератури, російської мови і зарубіжної літератури, математики та іноземної мови |
||||
3. Про результати проведення предметних днів з української та російської мови та літератури |
||||
Квітень |
1 Про результати роботи творчої групи |
Інформація |
||
2. Про результати перевірки ведення учнями зошитів учнів 2-4 класів та дотримання єдиних орфографічних вимог. |
||||
Травень |
1. Про оформлення учителями-предметниками документації з ДПА, додатків до свідоцтв, ведення книг видачі свідоцтв, Похвальних листів, особових справ, табелів успішності |
Інструктаж |
3.2.4.НАРАДИ ПРИ ЗАСТУПНИКОВІ ДИРЕКТОРА
З ВИХОВНОЇ РОБОТИ
Термін |
Зміст роботи |
Вихід інформації |
Відповід. |
Відмітка про виконання |
Серпень |
1. Зміст і форми планування виховної роботи на новий навчальний рік |
план |
||
2. Про подальше навчання та працевлаштування учнів 9-11 кл. |
інформація |
|||
3. Про підсумки оздоровлення учнів. |
наказ |
|||
4. Про підготовку і проведення свята “Першого дзвоника і Дня знань». |
сценарий |
|||
Вересень |
1. Про організацію роботи з обліку відвідування учнями ліцею. |
наказ |
||
2. Про організацію чергування по навчальному закладу. |
наказ |
|||
3. Про ведення документації класного керівника |
наказ |
|||
4. Про складення списків дітей пільгового контингенту та дітей, схильних до правопорушень. |
Списки |
|||
5. Про підготовку святкування Дня учителя. |
Сценарий |
|||
6. Про організацію роботи з попередження дитячого травматизму |
наказ |
|||
7. Про організацію роботи гуртків і спортивних секцій. |
Наказ |
|||
Жовтень |
1. Про роботу органів учнівського самоврядування |
Інформація |
||
2. Про роботу з дітьми, схильними до правопорушень. |
Наказ |
|||
3. Про роботу під час осінніх канікул. |
Наказ |
|||
Листопад |
1.Звіт класних керівників про роботу з дітьми з неблагонадійних сімей |
Інформація |
||
2. Про роботу гуртків і спортивних секцій. |
Наказ |
|||
Грудень |
1. Про підготовку до проведення новорічних та різдвяних свят. |
Сценарій |
||
2. Про попередження дитячого травматизму у І-у семестрі. |
Наказ |
|||
3. Про підсумки виховної роботи за 1-й семестр. |
Наказ |
|||
4. Про роботу під час зимових канікул. |
Наказ |
|||
Січень |
1. Про планування роботи на ІІ-й семестр. |
План |
||
2. Про організацію чергування у І-у семестрі. |
Наказ |
|||
3. Про стан відвідування учнями ліцею. |
Наказ |
|||
4. Про роботу з дітьми, схильними до правопорушень у I семестрі. |
Наказ |
|||
Лютий |
1. Про підготовку до Дня закоханих. |
План |
||
2. Про підготовку до свята Міжнародний жиночий день. |
Сценарій |
|||
3. Про роботу ради профілактики. |
Інформація |
|||
4. Про стан відвідування учнями позбавленими батьківського піклування. |
Інформація |
|||
Березень |
1. Про роботу з попередження дитячого травматизму. |
Наказ |
||
2. Про якість проведення виховних годин. |
Інформація |
|||
3. Про роботу в період весняних канікул. |
Наказ |
|||
4. Про забезпечення харчуваннм дітей пільгових категорій. |
Інформація |
|||
Квітень |
1. Про святкування Дня Перемоги. |
План |
||
2. Про проведення Дня Цивільного Захисту. |
Наказ |
|||
3. |
||||
Травень |
1. Про підготовку проведення свята Останнього дзвоника. |
Сценарій |
||
2. Про організацію оздоровлення дітей у літній період. |
Наказ |
|||
3. Про підготовку проведення випускного вечора. |
сценарій |
|||
4. Про підсумки роботи з дітьми, схильними до правопорушень. |
Наказ |
|||
5. Про підсумки роботи з попередження дитячого травматизму. |
Наказ |
|||
6. Про підсумки виховної роботи за рік. |
Наказ |
|||
7. Про підсумки роботи з дітьми пільгових категорій. |
Наказ |
- План засідань ради ліцею
І – е засідання (серпень)
1. Підсумки роботи ради ліцею у 2018/2019 навчальному році та визначення пріоритетних напрямів в роботі на 2019/2020 навчальний рік. Затвердження річного плану роботи школи на 2019/2020 навчальний рік.
2. Вибори голови та секретаря ради ліцею.
3. Про організацію харчування учнів ліцею.
4. Про сплату добровільних батьківських внесків.
5. Про використання благодійних батьківських та спонсорських коштів у 2018/2019 навчальному році.
6. Про стан роботи у ліцеї зі зверненнями громадян за І півріччя 2019 року
7.
ІІ – е засідання (грудень)
1. Про здійснення громадського контролю за організацією харчування.
2. Аналіз відвідування учнями ліцею та виконання комплексного плану запобігання злочинності серед учнівської молоді.
3. Соціальний захист дітей – сиріт, під опікою, із багатодітних сімей.
4. Про стан роботи у школі зі зверненнями громадян за ІІ півріччя 2019 року
ІІІ – є засідання (червень)
- Девіантна поведінка підлітків: причини виникнення й шляхи психолого-педагогічної корекції.
- Координаційна нарада «Про задоволення потреб і виховання інтересів учнів у позаурочній сфері діяльності» за участю представників батьківських комітетів, учнівського самоврядування, представників громадськості.
- Про атестацію педагогічних працівників ліцею.
- Про погодження робочого навчального плану на 2019/2020 навчальний рік
3.4. План проведення спільних засідань ради ліцею
та педагогічної ради ліцею
І засідання
№ з/п |
Питання |
Доповідач |
Термін |
Відмітка про виконання |
1. |
Про нагородження учнів 2-8,10 класів Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні» |
ЗДНВР |
Травень |
ІІ засідання
№ з/п |
Питання |
Доповідач |
Термін |
Відмітка про виконання |
1 |
Про нагородження випускників 11-х класів золотими « За високі досягнення у навчанні» та срібними медалями« За досягнення у навчанні» |
ЗДНВР |
Травень |
|
2 |
Про нагородження випускників 11-х класів Похвальними грамотами« За особливі досягнення у вивченні окремих предметів». |
ЗДНВР |
Травень |
3.5.План проведення загальних зборів (конференцій)
Вересень
1. Про підсумки роботи ліцею за 2018/2019 навчальний рік та перспективи її діяльності в наступному 2019/2020 навчальному році
(директор ліцею)
2. Робота ліцею з профілактики правопорушень.
(ЗДВР)
3. Робота колективу ліцею з попередження дитячого травматизму.
(ЗДНВР)
4. Вибори до ради ліцею.
(директор ліцею)
5. Про стан роботи у ліцеї зі зверненнями громадян за І півріччя 2019 року
(директор ліцею)
Квітень
1.Про підготовку учнів 11-го класу до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні
(ЗДНВР)
2. Про організацію оздоровлення дітей в літній період
(ЗДВР)
3. Про стан роботи у ліцеї зі зверненнями громадян за ІІ півріччя 2019 року
(директор ліцею)
4. Відповідальність батьків або осіб, що їх заміняють, за вчинки неповнолітніх
(директор ліцею)
РОЗДІЛ ІV
МЕТОДИЧНА РОБОТА З ПЕДАГОГІЧНИМИ ПРАЦІВНИКАМИ
4.1. ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ ТА ФОРМИ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ
З ПЕДАГОГІЧНИМИ КАДРАМИ
Методична робота як система цілеспрямованої, теоретичної, практичної, колективної та індивідуальної діяльності педагогів спрямована на підвищення педагогічної мобільності та професійної майстерності вчителів в усіх аспектах дає можливість виділити традиційно притаманні їй основні функції:
діагностичну, яка дає можливість виявити розрив між рівнем компетентності та вимогами до професійної діяльності вчителя на рівні встановлених державних стандартів;
відновлюючу, яка передбачає поповнення та поглиблення знань відповідно до змін у змісті освіти;
коригуючу, яка передбачає внесення змін до науково-методичної інформації з урахуванням нових психолого-педагогічних теорій до потреб кожного вчителя;
компенсаційну, яка сприяє оновленню знань і вмінь педагогів відповідно до потреб життя, формуванню професійної мобільності педагогів;
прогностичну (випереджуючу), яка вимагає визначення знань та вмінь, необхідних педагогам у майбутньому;
моделюючу, яка забезпечує розроблення перспективи та орієнтирів педагогічної діяльності;
У 2019/2020 навчальному році методична робота ліцею спрямована на реалізацію проблемної теми: «Реалізаці в школі принципу педагогіки співробітництва у формуванні компетентності сучасного учня»
Для вирішення цієї проблеми поставлені такі завдання :
- діагностика та створення банку даних професійної підготовки педагогів;
- наукова підготовка;
- оволодіння інноваційними формами та методами навчання;
- пізнання вікових та психологічних особливостей учнів;
- оволодіння системою моніторингу результативності своєї педагогічної діяльності кожним вчителем та планування подальшої роботи, направленої на підвищення професійної майстерності;
- вивчення та застосування нових навчальних планів, програм, підручників, посібників тощо;
- забезпечення високого наукового та методичного рівня навчання;
- удосконалення форм роботи по запровадженню нетрадиційних форм і методів організації навчання, інноваційних технологій та передового педагогічного досвіду;
- заохочування та залучення вчителів до науково-дослідницької та експериментальної роботи;
- активізація співробітництва вчителя й учня на уроках, направлених на розвиток самостійної праці учня;
- активізація роботи школи молодого вчителя;
- активізація роботи методичних об'єднань та творчої групи вчителів з актуальних питань навчально-виховного процесу;
- розширення ділових контактів з вищими навчальними закладами області а в цілому держави;
- підвищення практичної спрямованості у роботі методичної ради;
- активізація роботи учителів з метою розвитку природних здібностей школярів, творчої співпраці вчителя й учня та залучення до роботи в Малій академії наук;
- введення в навчальний процес комп’ютерно - орієнтованих технологій;
- організація, інформаційно - методичне і нормативно-правове супроводження роботи з метою реалізації нормативно-законодавчих документів та регіональних програм з питань соціального захисту дітей.
З метою удосконалення особистісно орієнтованого спрямування усіх аспектів освітнього процесу, підвищення рівня педагогічної майстерності визначити, як основні, наступні форми методичної роботи:
Колективні форми роботи:
- педагогічна рада;
- методична рада;
- методичні оперативні наради;
- методичні об’єднання;
- творча група по впровадженню інноваційних технологій;
- семінари-практикуми;
- психолого - педагогічні семінари;
- педагогічні виставки;
Індивідуальні форми роботи:
- методичні консультації;
- співбесіди;
- наставництво;
- робота над методичною проблемою;
- атестація вчителів;
- курси підвищення кваліфікації;
- творчі звіти;
- самоосвіта вчителів;
- участь у професійних конкурсах;
- аналіз уроків.
Для забезпечення безперервності навчання педагогів, опанування ними новітніх педагогічних технологій та вирішення проблеми, поставленої педагогічним колективом ліцею, організувати роботу в таких напрямках:
4.2. ОРГАНІЗАЦІЯ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ З ПЕДАГОГІЧНИМИ КАДРАМИ Серпень |
||||||||||
№ з/п |
Зміст |
Терміни |
Відповідальний |
Форма узагальнення |
Відмітка про виконання |
|||||
1 |
Співбесіда з учителями з метою визначення готовності до роботи в новому навчальному році (знання вимог стандарту освіти, навчальних програм, наявність навчально-методичного забезпечення з предмета) |
22.08 |
ЗДНВР |
Інформація на педраді в серпні |
||||||
2 |
Уточнення списків учителів для курсів підвищення кваліфікації |
22.08 |
ЗДНВР |
Інформація |
||||||
3 |
Проведення установчої методичної наради вчителів-предметників та вчителів початкових класів: • методика проведення першого уроку; • інструктаж щодо ведення і заповнення класних журналів; • про виконання єдиних вимог до усного і писемного мовлення учнів; • організація календарно-тематичного планування на І семестр 2019/2020 навчального року |
26.08 |
ЗДНВР |
Протоколи засідань методичних об'єднань |
||||||
4 |
Участь в огляді готовності кабінетів до початку нового навчального року |
13.08 |
Педагоги |
Інформація |
||||||
5 |
Засідання педагогічної ради |
30.08 |
Директор ліцею |
Протокол |
||||||
6 |
Засідання методичної ради |
28.08. |
ЗДНВР |
Протокол |
||||||
7 |
Засідання методичних об’єднань |
31.08. |
Керівники ШМО |
Протокол |
||||||
8 |
Засідання творчої групи учителів |
28.08 |
Керівник |
Протокол |
||||||
9 |
||||||||||
Вересень |
||||||||||
1 |
Контроль нормативності затвердження календарно-тематичного планування учителями |
02.09. |
ЗДНВР |
Довідка |
||||||
2 |
Контроль нормативності заповнення сторінок класних журналів, особових справ, журналів ТБ |
02.09. |
ЗДНВР |
Довідка |
||||||
3 |
Контроль нормативності поурочного планування учителів |
02.09. |
ЗДНВР |
Довідка |
||||||
4 |
Підготовка матеріалів для проведення І (шкільного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів |
Упродовж місяця |
ЗДНВР |
Інформація |
||||||
5 |
Виготовлення вчителями наочності і дидактичного матеріалу |
Упродовж місяця |
Педагоги |
Інформація |
||||||
1 |
Засідання методичної ради |
01.10. |
ЗДНВР |
Протокол |
||||||
2 |
І (шкільний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів |
Упродовж місяця |
ЗДНВР |
Довідка |
||||||
3 |
Контроль стану викладання предметів (за окремим планом) |
Упродовж місяця |
Адміністрація ліцею |
Довідка |
||||||
4 |
Робота творчої групи |
Упродовж місяця |
Керівник творчої групи |
Інформація |
||||||
5 |
Засідання ШМО |
02.10 |
Керівники ШМО |
Протокол |
||||||
6 |
Засідання педагогічної ради |
жовтень |
Директор ліцею |
Протокол |
||||||
7 |
||||||||||
листопад |
||||||||||
1 |
ІІ (міський) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів |
Упродовж місяця |
ЗДНВР |
Наказ |
||||||
2 |
Підготовка до участі учителів ліцею у професійному конкурсі «Учитель року» |
Упродовж місяця |
ЗДНВР |
Інформація |
||||||
3 |
Атестація педагогічних працівників |
Упродовж місяця |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
||||||
4 |
Курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників |
Упродовж місяця |
ЗДНВР |
Інформація |
||||||
5 |
Обмін досвідом роботи. Взаємовідвідування уроків. |
Упродовж місяця |
Педагоги |
Протокол |
||||||
6 |
Контроль стану викладання предметів (за окремим планом) |
Упродовж місяця |
Адміністрація ліцею |
Довідка |
||||||
грудень |
||||||||||
1 |
Контроль стану викладання предметів (за окремим планом) |
Упродовж місяця |
Адміністація ліцею |
Довідка |
||||||
2 |
Предметні тижні (за окреми планом) |
Упродовж місяця |
ЗДНВР |
Наказ |
||||||
3 |
Контроль стану виконання навчальних програм |
30.12. |
ЗДНВР |
Наказ |
||||||
4 |
Контроль стану ведення ділової документації вчителя |
30.12. |
ЗДНВР |
Наказ |
||||||
5 |
Аналіз якості навчальних досягнень учнів за І семестр. |
30.12. |
ЗДНВР |
Наказ |
||||||
6 |
Участь учителів ліцею у районному професійному конкурі «Учитель року» |
Упродовж місяця |
ЗДНВР |
Інформація |
||||||
січень |
||||||||||
1 |
Участь учителів ліцею у щорічній виставці-презентації педагогічних ідей та інновацій |
10.01. |
ЗДНВР |
Інформація |
||||||
2 |
Затвердження календарно-тематичного планування на ІІ семестр |
До 10.01. |
ЗДНВР |
Інформація |
||||||
3 |
Засідання методичної ради |
09.01. |
ЗДНВР |
Протокол |
||||||
4 |
Робота творчої групи |
Упродовж місяця |
Керівник творчої групи |
Інформація |
||||||
5 |
||||||||||
6 |
||||||||||
лютий |
||||||||||
1 |
Атестація педагогічних працівників |
Упродовж місяця |
Адміністрація ліцею |
Довідка |
||||||
2 |
Засідання педагогічної ради |
17.02. |
Директор ліцею |
Протокол |
||||||
3 |
Засідання ШМО |
15.02. |
Керівники ШМО |
Протокол |
||||||
4 |
Фестиваль відкритих уроків |
Упродовж місяця |
ЗДНВР |
Довідка |
||||||
5 |
||||||||||
березень |
Наказ |
|||||||||
1 |
Підведення підсумків атестації педагогічних працівників. Творчі звіти вчителів. |
23.03. |
Адміністрація ліцею, атестаційна комісія |
Довідка |
||||||
2 |
Підготовка матеріалів для ДПА |
Упродовж місяця |
ЗДНВР, педагоги |
Довідка |
||||||
3 |
Підвищення кваліфікації педагогічних працівників |
Упродовж місяця |
ЗДНВР |
Інформація |
||||||
4 |
Взаємовідвідування уроків |
Упродовж місяця |
ЗДНВР |
Інформація |
||||||
квітень |
||||||||||
1 |
Атестація педагогічних працівників комісією ІІ рівня відділу освіти Потіївської сільської ради |
09.04. |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
||||||
2 |
Підготовка матеріалів ДПА |
Упродовж місяця |
ЗДНВР, педагоги |
Інформація |
||||||
3 |
Засідання педагогічної ради |
Директор ліцею |
Протокол |
|||||||
4 |
Засідання ШМО |
20.04. |
Керівники ШМО |
Протокол |
||||||
травень |
||||||||||
1 |
Складання списків для проходження атестації та курсів підвищення кваліфікації в наступному році |
14.05. |
ЗДНВР |
Інформація |
||||||
2 |
Засідання ШМО |
25.05. |
Керівники ШМО |
Протокол |
||||||
3 |
Засідання методичної ради |
25.05. |
ЗДНВР |
Протокол |
||||||
4 |
Робота творчої групи |
Упродовж місяця |
Керівник творчої групи |
Протокол |
||||||
5 |
||||||||||
- ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ МЕТОДИЧНОЇ РАДИ
Основні завдання методичної ради ліцею:
- реалізує задачі методичної роботи;
- направляє та контролює роботу методичних об’єднань, творчої групи ліцею, молодого вчителя;
- коригує роботу щодо підвищення професійної майстерності педагогів ліцею;
- визначає проблематику та розроблює програму науково – теоретичних та методичних заходів, семінарів;
- займається розробкою основної методичної проблеми.
У 2019/2020 навчальному році роботу методичної ради ліцею спрямувати на реалізацію наступних завдань:
- безперервність освіти педагогічних працівників;
- постійний пошук передового педагогічного досвіду та його впровадження;
- сформованість установки вчителів на реалізацію провідного дидактичного принципу – доступності навчального матеріалу;
- осмислення, аналіз і перебудова власного досвіду, порівняння своєї діяльності з досвідом інших учителів і досягнень педагогічної науки;
- обґрунтування вибору навчального матеріалу та методичних форм і прийомів;
- ступінь засвоєння вчителями значущості проблеми, над якою працює він особисто, методичне об’єднання, творча група, свого місця в її вирішенні;
- координація діяльності методичних об’єднань та інших структурних підрозділів;
- розробка основних напрямків методичної роботи;
- формування цілей та завдань методичної служби;
- забезпечення методичного супроводження навчальних програм, розробка авторських програм та дидактичного матеріалу;
- організація інноваційної діяльності, яка направлена на опанування новітніх педагогічних технологій, розробки авторських програм;
- організація консультування педагогічних працівників з питань удосконалення педагогічної майстерності, методики проведення різних видів занять;
- організація роботи щодо вивчення та узагальнення педагогічного досвіду;
- пожвавлення науково-дослідницької роботи педагогічних працівників;
- участь в атестації педагогічних працівників;
- професійне становлення молодих вчителів;
- співробітництво з іншими ЗЗСО, науковцями району та області;
- впровадження комп’ютерних технологій в освітній процес.
Основні напрямки діяльності методичної ради:
- аналіз рівня навчальних досягнень учнів з базових дисциплін;
- експертиза навчально-методичних посібників та дидактичних матеріалів з навчальних дисциплін;
- організація роботи з опанування освітніми технологіями;
- обговорення методики проведення окремих видів навчальних занять та зміст дидактичних матеріалів до них;
- організація науково-дослідницької роботи учнів;
- використання інформаційних технологій;
- удосконалення навчально-матеріальної бази ліцею;
- вивчення досвіду роботи методичних об’єднань;
- розробка положень про проведення шкільних конкурсів, олімпіад, турнірів, фестивалів.
Тематика засідань методичної ради
на 2019/2020 навчальний рік
№ з/п |
Заходи |
Термін |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
Засідання № 1 |
||||
1 2 3 4 5 6 |
Про підсумки методичної роботи у 201/2019 навчальному році. Основні напрямки і завдання методичної роботи на 2019/2020 навчальний рік. Про організований початок 2019/2020 навчального року Організація роботи педколективу над реалізацією методичної проблеми ліцею у 2019/2020 навчальному році. Про затвердження планів роботи методичної ради, методичного кабінету, методичних об’єднань вчителів-предметників, творчої групи на 2019/2020 навчальний рік. Про ведення шкільної документації вчителя. Про реалізацію концепції Нової української школи. Про особливості впровадження інклюзивного навчання у 2019 році. |
серпень |
ЗДНВР |
|
Засідання № 2 |
||||
1 2 3 4 5 |
Про організацію роботи по підвищенню педагогічної майстерності, вивченню і узагальненню педагогічного досвіду Про проходження атестації педпрацівниками ліцею у 2019/2020 навчальному році Про організацію роботи МАН Про конкурс «Учитель року» |
вересень |
ЗДНВР |
|
Засідання № 3 |
||||
1 2 3 |
Про організацію і проведення предметних тижнів Про організацію і проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів |
жовтень |
ЗДНВР |
|
Засідання № 4 |
||||
1 2 |
Про роботу з обдарованими і здібними дітьми |
січень |
ЗДНВР |
|
Засідання № 5 |
||||
1 2 3 4 |
Про підсумки атестації учителів у 2020 році. Про хід і результати підвищення кваліфікації учителів у 2019/2020 навчальному році Про організоване закінчення 2019/2020 навчального року та особливості проведення ДПА учнів 4,9,11-х класів |
Квітень |
ЗДНВР |
|
Засідання №6 |
||||
1 2 |
Про підсумки методичної роботи за 2019/2020 навчальний рік та проект плану роботи методичної ради на 2020/2021 навчальний рік Про підсумки роботи:
|
травень |
ЗДНВР |
- ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ
Основні задачі методичного кабінету:
- надання методичних консультацій педагогічним працівникам у підвищенні фахового рівня і педагогічної майстерності;
- координація змісту, колективних форм і методів роботи та самоосвіти фахової підготовки вчителя;
- організація системи заходів, спрямованих на розвиток творчого потенціалу педагогів в умовах упровадження нових державних стандартів початкової та базової і повної загальної середньої освіти;
- активізація науково-дослідницької діяльності педагогів;
- пропаганда досягнень педагогічної науки та передового педагогічного досвіду.
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальні |
Відмітка про виконання |
1. |
Обговорити і затвердити план роботи методичного кабінету ліцею на 2019/2020 навчальний рік. |
до 01.09. |
ЗДНВР |
|
2. |
Організувати опрацювання нормативних та директивних документів щодо організації освітнього процесу в закладі освіти. |
серпень-вересень |
ЗДНВР |
|
3. |
Підготовка наказу по ліцею про організацію методичної роботи на 2019/2020 навчальний рік. |
до 01.09. |
ЗДНВР |
|
4. |
Надання навчально-методичних консультацій педагогічним працівникам по використанню навчальних програм, підручників, календарному плануванню в 2019/2020 навчальному році. |
до 15.09. |
ЗДНВР |
|
5. |
Проведення індивідуальних бесід з вчителями-предметниками щодо календарно-тематичного планування відповідно інструктивно-методичних рекомендацій в 2019/2020 навчальному році. |
до 15.09. |
ЗДНВР |
|
6. |
Надання індивідуальних методичних консультацій молодими спеціалістами з питань організації початку навчального року. |
до 15.09. |
ЗДНВР |
|
7. |
Складання і затвердження графіку поточних контрольних, практичних та лабораторних робіт, контрольних робіт з тематичного оцінювання:
|
вересень січень |
ЗДНВР |
|
8. |
Підготовка вчителів до чергової атестації. Надання методичної допомоги вчителям, які атестуються у 2019/2020 навчальному році. |
вересень, квітень, упродовж року |
ЗДНВР |
|
9. |
Надання сприятливих умов вчителям, які бажають підвищити свій професійний рівень на курсах підвищення кваліфікації . |
упродовж року |
ЗДНВР |
|
10. |
Ознайомлення педпрацівників з новинками науково-методичної літератури, періодичною пресою для працівників освіти. |
упродовж року |
ЗДНВР |
|
11. |
Організація системи консультацій з питань педагогіки, фахової підготовки, методики викладання предметів для молодих та малодосвідчених педагогів в ліцеї. |
упродовж року |
ЗДНВР |
|
12. |
Проведення виставки навчальної літератури та забезпечення педагогічних працівників інформацією. |
1 раз на місяць, упродовж року |
ЗДНВР |
|
13. |
Поновити картотеку педагогічних працівників ліцею. |
до 10.09. |
ЗДНВР |
|
14. |
Поновлювати банк передового педагогічного досвіду педагогічних працівників ліцею. |
упродовж року |
ЗДНВР |
|
15. |
Організувати роботу творчої групи учителів по впровадженню інноваційних педагогічних технологій та груп педагогів. |
упродовж року |
ЗДНВР |
|
16. |
Провести коригування структури роботи педагогічного колективу за єдиною методичною темою на навчальний рік. |
вересень |
ЗДНВР |
|
17. |
Надання індивідуальних консультацій педагогічним працівникам щодо вибору тем самоосвіти та методичної роботи. |
вересень |
ЗДНВР |
|
20. |
Виявлення здібних та обдарованих дітей. Поновлення банку обдарованих та здібних дітей. |
вересень |
ЗДНВР |
|
21. |
Організувати роботу обдарованих учнів в Житомирському територіальному відділенні Малої академії наук України. |
упродовж року |
ЗДНВР |
|
22. |
Організувати участь учнів у Всеукраїнських інтелектуальних турнірах та конкурсах. |
упродовж року |
ЗДНВР |
|
26. |
Організувати підготовку та проведення І (шкільного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів. |
вересень - жовтень |
ЗДНВР |
|
27. |
Організувати підготовку та участь команди учнів ліцею до участі у ІІ (міському) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів. |
листопад - грудень |
ЗДНВР |
|
28. |
Організація взаємовідвідування уроків вчителів з метою визначення стану викладання базових дисциплін і надання методичної допомоги. |
упродовж року |
ЗДНВР |
|
29. |
З метою посилення методичної роботи вчителів-предметників підвести підсумки семестрового оцінювання учнів та оформити моніторинг навчальних досягнень учнів. |
січень, травень |
ЗДНВР |
|
30. |
Організація проведення предметних тижнів методичних об’єднань вчителів. |
за графіком |
ЗДНВР |
|
31. |
Надання методичної допомоги вчителям, які готуватимуть відкриті уроки та позакласні заходи. |
за планом упродовж року |
ЗДНВР |
|
32. |
Створення сприятливих умов для відвідування вчителями ліцею районних семінарських засідань. |
упродовж року |
ЗДНВР |
|
33. |
Взяти участь в організації міських методичних виставок, педагогічних фестивалів. |
січень - квітень |
ЗДНВР |
|
34. |
Впроваджувати в практику вчителів прогресивний педагогічний досвід вчителів міста. Оформити картотеку передового досвіду вчителів ліцею та району. |
упродовж року |
ЗДНВР |
|
35. |
Надання індивідуальних консультацій вчителям–предметникам щодо проведення психолого-педагогічної адаптації учнів 5-х класів до навчання в основній школі, учнів 10-х класів до навчання у школі ІІІ ступеню |
упродовж року |
ЗДНВР |
|
36 |
Надання індивідуальних консультацій вчителям початкових класів щодо психолого-педагогічної адаптації учнів 1-2 класів до навчання в Новій українській школі. |
упродовж року |
ЗДНВР |
|
37 |
Надання індивідуальних консультацій вчителям, що реалізовують інклюзивне навчання (за необхідності) |
упродовж року |
ЗДНВР |
- ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ МЕТОДИЧНИХ ОБ’ЄДНАНЬ
За змістом робота методичного об’єднання вчителів спрямована на поглиблення знань учителів з питань методики, педагогіки, психології, розвитку прогностично-аналітичних умінь. Протягом навчального року з вчителями проводиться різнорівнева методична робота, яка поєднує в собі колективні та індивідуальні форми. В роботі методичного об’єднання приділяється велика увага:
- вивчення та обговорення директивних та нормативних документів в галузі освіти;
- планування роботи на навчальний рік;
- обговорення навчальних програм;
- заходи щодо посилення позитивної мотивації навчання учнів, підвищення якості знань та рівня навчальних досягнень учнів з навчальних базових дисциплін;
- методична допомога молодим вчителям;
- підвищення фахового рівня вчителів з урахуванням особистісних можливостей кожного вчителя;
- використання форм продуктивного навчання, збільшення обсягів самостійних, творчих завдань;
- надання методичної та науково-інформаційної допомоги секціям наукового товариства учнів;
- індивідуальна робота з обдарованими та здібними дітьми з метою підготовки їх до предметних олімпіад, інтелектуальних конкурсів, захисту науково-дослідницької роботи в Малої академії наук;
- обговорення та підведення підсумків методичної роботи методичного об’єднання за І семестр, ІІ семестр, за навчальний рік;
- затвердження змісту контрольних робіт, олімпіадних та конкурсних завдань;
- аналіз контрольних робіт, зрізів знань, підсумків олімпіад та тематичного оцінювання;
- стан позакласної роботи з предмету;
- огляд новинок методичної літератури;
- підсумки атестації вчителів;
- організація повторення вивченого матеріалу в кінці навчального року, перевірка виконання навчальних програм;
- творчий звіт молодих учителів, вчителів, які мають педагогічні звання, вчителів-наставників;
- збагачення науково-методичного забезпечення за рахунок творчих внесків учителів ліцею, розширення видавницької діяльності.
№ з/п |
Захід |
Термін |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
||
1. |
Організувати роботу методичних об’єднань вчителів-предметників: - вчителів початкової школи та вихователів ГПД ; - вчителів суспільно - гуманітарного циклу; -вчителів природничо-математичного циклу; - класних керівників. |
вересень |
ЗДНВР |
|||
2. |
Визначити науково-методичну проблему роботи кожного методичного об’єднання в межах проблеми закладу. |
вересень |
керівники м/ о |
|||
3. |
Продовжити вивчення та обговорення директивних та нормативних документів Міністерства освіти і науки України, Департаменту науки і освіти Житомирської обласної державної адміністрації, відділу освіти Потіївської сільської ради Житомирської області |
протягом року |
керівники методичних об’єднань |
|||
4. |
Продовжити роботу методичних об’єднань щодо забезпечення належних умов впровадження «Концепції Нової української школи» та “Концепції профільного навчання в старшій школі”. |
протягом року |
керівники методичних об’єднань |
|||
5. |
Продовжити вивчення та обговорення постанов Кабінету Міністрів України про затвердження Державного стандарту початкової, базової і повної загальної середньої освіти Типових освітніх програм І,ІІ,ІІІ ступенів навчання. |
протягом року |
керівники методичних об’єднань |
|||
6. |
Опрацювати інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання базових дисциплін, перелік навчальних підручників та посібників, рекомендованих до використання у 2019/2020 навчальному році. |
до 10.09. |
керівники методичних об’єднань |
|||
7. |
Визначити теми самоосвіти та підвищення професійної майстерності вчителів в межах проблеми методичних об’єднань. |
вересень |
керівники м/о |
|||
8. |
Поновити карти даних професійної підготовки вчителів методичних об’єднань. |
вересень |
керівники м/о |
|||
9. |
Скласти, погодити та подати на погодження календарно-тематичне планування вчителів-предметників щодо викладання навчальних предметів на 2019/2020 навчальний рік. |
вересень, січень |
керівники методичних об’єднань |
|||
10. |
Проводити засідання методичних об’єднань вчителів, інструктивно-методичні наради (за планами роботи методичних об’єднань). |
4 рази на рік |
керівники м/о |
|||
11. |
Брати активну участь у науково-методичних заходах ліцею, району, області. |
протягом року |
ЗДНВР |
|||
12. |
Організувати підготовку вчителів – членів методичного об’єднання до чергової атестації. Обговорити заходи надання методичної допомоги вчителям, які атестуються. |
до 20.10. протягом року |
керівники методичних об’єднань |
|||
13. |
Підготувати навчально-методичну базу кабінетів до нового навчального року. Постійно поповнювати навчально-методичну базу кабінетів. |
до 20.08. вересень, протягом року |
керівники методичних об’єднань |
|||
14. |
Започаткувати випуск шкільного методичного вісника. |
квітень |
керівники м/о |
|||
15. |
Організувати взаємовідвідування уроків вчителями методичних об’єднань. Скласти графіки взаємовідвідування уроків на І та ІІ семестри навчального року. |
протягом року |
керівники методичних об’єднань |
|||
16. |
Організувати вивчення та обговорення сучасних методик, інноваційних технологій, передового досвіду викладання базових предметів. |
протягом року |
вчителі, керівники м/о |
|||
17. |
Організувати роботу зі здібними та обдарованими учнями. Поновити банк даних обдарованих дітей. |
вересень, протягом року |
вчителі, керівники м/о |
|||
18. |
Організувати участь учнів у Всеукраїнських та Міжнародних інтерактивних конкурсах та інтернет-олімпіадах |
протягом року (за окремим планом) |
вчителі, керівники м/о |
|||
19. |
Організувати підготовку учнів для участі в роботі Малої академії наук, турнірах, олімпіадах, конференціях різних рівнів. |
вересень, протягом року |
вчителі, керівники м/о |
|||
20. |
Провести І (шкільний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів |
жовтень |
вчителі, керівники м/о |
|||
21. |
Організувати для участі в міському етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів команди учнів 6-11 класів. |
листопад - грудень |
вчителі, керівники м/о |
|||
22. |
Провести додаткові заняття та консультації щодо підготовки збірної команди до участі в ІІ (міському) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів |
жовтень - грудень |
вчителі, керівники м/о |
|||
23. |
Оформити до шкільного методичного кабінету збірники матеріалів з досвіду роботи вчителів методичних об’єднань. |
березень - квітень |
керівники м/о |
|||
24. |
З метою ознайомлення з новою методичною літературою та новинками періодичних видань організувати постійне співробітництво із шкільною бібліотекою. |
протягом року |
керівники м/о |
|||
25. |
Підвести підсумки виконання навчальних програм в І та ІІ семестрах, за рік. Визначити рейтинг успішності класів з вивчення навчальних предметів. |
грудень, травень |
вчителі, керівники м/о |
|||
26. |
Організувати роботу методичних об’єднань щодо систематизації навчально-методичного забезпечення викладання базових дисциплін. |
протягом року |
вчителі, керівники м/о |
|||
27. |
Підготувати та подати на погодження матеріали з навчальних предметів до державної підсумкової атестації учнів 4-х, 9-х класів. |
до 01.05. |
вчителі, керівники м/о |
|||
28. |
Узагальнити науково-теоретичну та методичну роботу методичних об’єднань за навчальний рік. Скласти звіт про організацію роботи методичних об’єднань за 2019/2020 навчальний рік. |
травень |
керівники методичних об’єднань |
|||
29 |
||||||
- ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З АТЕСТАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
№ |
Зміст роботи |
Термін |
Відповідальний |
Відмітки про виконання |
1 |
Створення атестаційної комісії |
До 10.09. |
Директор ліцею |
|
2 |
Підготовка та видання наказу “Про проведення атестації педагогічних працівників у поточному році” |
17.10. |
Директор ліцею |
|
3 |
Засідання атестаційної комісії з розгляду питань:
|
21.09. |
Директор ліцею |
|
4 |
Оформлення стенду з питань атестації педагогічних працівників |
до 01.10. |
Заступник голови атестаційної комісії |
|
5 |
Опрацювання законодавчої, правової та нормативної документації з питань атестації педагогічних працівників |
до 10.10. |
Заступник голови атестаційної комісії |
|
6 |
Прийом заяв від педагогічних працівників на чергову та позачергову атестацію, подання адміністрації. |
до 10.10. |
Заступник голови атестаційної комісії |
|
7 |
Засідання атестаційної комісії з розгляду питань:
|
до 12.10. |
Атестаційна комісія. |
|
8 |
Закріплення членів атестаційної комісії за вчителями, які атестуються, для надання консультативної допомоги у підготовці й проведенні атестації. |
12.10. |
Заступник голови атестаційної комісії |
|
9 |
Складання планів індивідуальної підготовки і проведення атестації педагогів, які атестуються |
жовтень |
Заступник голови атестаційної комісії |
|
10 |
Відвідування навчально-виховних заходів в ході вивчення системи і досвіду роботи педагогів, що атестуються (згідно з планами індивідуальної підготовки педагогічного працівника до атестації) |
Листопад-березень |
члени атестаційної комісії |
|
11 |
Засідання атестаційної комісії (за потребою) |
до 10 березня |
Голова атестаційної комісії |
|
12 |
Провести засідання педагогічної ради з розгляду атестаційних матеріалів. |
до 15.03. |
Директор ліцею |
|
13 |
Оцінювання системи і досвіду роботи педагога, що атестується, педагогічним колективом, учнями, батьками |
до 17.03. |
||
14 |
Проведення засідань методичних об’єднань з розгляду питань оцінювання діяльності педагогів, як тестуються, на підставі вивчення системи і досвіду їх роботи |
до 17.03. |
члени атест. комісії |
|
15 |
Оформлення атестаційних листів |
до 17.03. |
Заступник голови атестаційної комісії |
|
16 |
Засідання атестаційної комісії з розгляду питань прийняття рішень щодо відповідності (присвоєння) кваліфікаційних категорій. Присвоєння (підтвердження) педагогічних звань, порушення клопотання перед атестаційними комісіями вищого рівня. |
23.03. |
Голова атестаційної комісії |
|
17 |
Остаточне оформлення атестаційних листів за підсумками засідання атестаційної комісії |
27.03. |
Заступник голови атестаційної комісії |
|
18 |
Аналіз підсумків атестації педагогічних кадрів |
квітень |
Директор ліцею |
|
19 |
Підготовка звітної та статистичної документації за підсумками атестації поточного навчального року |
квітень-травень |
ЗДНВР |
- ПЛАН РОБОТИ З ОБДАРОВАНИМИ І ЗДІБНИМИ УЧНЯМИ
№ п/п |
Зміст діяльності |
Термін |
Відповідальні |
Відмітка про виконання |
|
І. Організація та функціональне забезпечення реалізації системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей |
|||||
1. |
Призначення координатора по роботі з обдарованими учнями в ліцеї |
До 02.09. |
Директор ліцею |
||
2. |
Здійснення моніторингу стану здоров’я обдарованих дітей |
Постійно |
ЗДНВР |
||
3. |
Створення умов для підвищення майстерності вчителів Інструктивно-методична нарада «Організація роботи з обдарованими дітьми» |
Жовтень |
ЗДНВР |
||
ІІ. Організація і зміст навчально- виховного процесу |
|||||
1. |
Розробка завдань до І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів |
До 30.09. |
Вчителі-предметники, Керівники ШМО |
||
2. |
Підготовка до участі учнів ліцею у І етапі конкурсу-захисту робіт МАН |
12.12. |
ЗДНВР |
||
3. |
Введення факультативів, спецкурсів в робочий навчальний план ліцею |
червень |
ЗДНВР |
||
4. |
Організація роботи очно-заочного клубу для здібних і обдарованих дітей «Інтелектуал» |
Протягом року |
Олішевська О.А. |
||
5. |
Робота творчих груп вчителів по розробці методичних матеріалів для роботи з обдарованими дітьми |
17.12. |
ЗДНВР |
||
ІІІ. Організація та проведення олімпіад: |
|||||
1. |
Проведення І (шкільного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад |
Жовтень |
ЗДНВР |
||
Участь учнів школи у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів |
Листопад-грудень |
Керівники ШМО |
|||
Участь в інтернет-олімпіадах |
Червень-листопад |
Педагоги |
|||
2. |
Участь в І етапі конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт МАН |
Грудень |
ЗДНВР |
||
3. |
Участь в ІІ етапі конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт МАН |
Січень |
ЗДНВР |
||
ІV.Організація та проведення конкурсів, турнірів |
|||||
1. |
Участь у районних та обласних виставках дитячої творчості |
Протягом року |
Керівники ШМО |
||
Всеукраїнський природничий конкурс «Колосок» |
Листопад |
Учителі біології |
|||
Всеукраїнський інтерактивний конкурс з англійської мови «Гринвіч» |
Грудень |
Учителі англійської мови |
|||
Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня» |
Квітень |
Учитель фізики |
|||
Проведення свят, ігор, змагань |
Протягом року |
Керівники ШМО |
|||
Участь у районних предметних турнірах |
Протягом року |
ЗДНВР |
. |
||
2. |
Здійснювати моніторинг результативності роботи з обдарованою молоддю педагогічних працівників, які мають звання «старший вчитель», «вчитель-методист» |
Квітень |
ЗДНВР |
||
3. |
Поповнення банку даних обдарованих дітей ліцею |
Протягом року |
ЗДНВР |
||
РОЗДІЛ V
ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС
5.1. ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ЗАХОДИ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|
1 |
Скласти та затвердити річний план виховної роботи школи на 2019/2020 навчальний рік |
До 20.08.2019 |
Бурніс О.В. |
|
2 |
Провести консультації класних керівників, керівників гуртків, лідерів учнівського врядування з питань планування виховної роботи, дотримання Правил внутрішнього розпорядку в школі, Статуту школи |
До 05.09.2019 |
ЗДВР, педагог-організатор |
|
3 |
Проведення аналітично-методичної наради з питань планування класними керівниками виховної роботи з учнями на 2018/2019 навчальний рік |
До 05.09.2019 |
Бурніс О.В. |
|
4 |
Погодити плани виховної роботи класних керівників на І семестр |
До 10.09.2019 |
Бурніс О.В. |
|
5 |
Погодити план роботи педагога-організатора на 2018/2019 навчальний рік |
До 10.09.2019 |
Бурніс О.В. |
|
6 |
Скласти та погодити графік проведення: відкритих виховних заходів, виховних годин класного керівника, роботи гуртків, проведення бесід з безпеки життєдіяльності |
До 05.09.2018 |
Бурніс О.В. |
|
7 |
Скласти соціальний паспорт школи |
До 10.09.2019 |
Соціальний педагог |
|
8 |
Сформувати склад та спланувати роботу шкільної Ради профілактики |
До 10.09.2019 |
ЗДВР, соціальний педагог |
|
9 |
Створити інформаційний банк даних про зайнятість учнів в позаурочний час |
До 10.09.2019 |
Кл. керівники, ЗДВР |
|
10 |
Організувати чергування учнів та вчителів на І семестр |
До 05.09.201 9 |
Бурніс О.В. |
|
11 |
Провести рекламну акцію: «Кожен учень хоче знати, де свої таланти показати»: «Хочу! Можу! Обираю!» ( реклама гуртків та позашкільних закладів для учнів та батьків) |
До 05.09.2019 |
Керівники гуртків |
|
12 |
Провести класні збори з метою організації учнівського самоврядування в класах та школі |
До 05.09.2019 |
Керівники гуртків, Педагог-організатор |
|
13 |
Провести тематичні збори учнів по класах «Дотримання правил для учнів - обов’язок кожного школяра» |
До 05.09.2019 |
Класні керівники |
|
14 |
Розробити Положення конкурсів «Клас року». «Учень року» на 2019/2020 навчальний рік. |
До 20.09.2019 |
ЗДВР, педагог-організатор |
|
15 |
Створити медіа-центр та започаткувати випуск шкільної газети |
До 01.10.2019 |
ЗДВР, Педагог-організатор |
|
16 |
Започаткувати Проект «Сторінками історіі школи» |
Протягом року |
Педагог-організатор |
|
17 |
Скласти спільний план дій з ювенальною превенцією Радомишльського відділу поліції та службою у справах дітей на 2019/2020навчальний рік |
До 01.10.2019 |
Бурніс О.В. |
|
18 |
Організація роботи МО класних керівників. Узгодження планів роботи МО 2019/2020 навчальний рік |
До 05.09.2019 |
Бурніс О.В., керівник М.О. |
|
19 |
Спланувати роботу органів учнівського самоврядування |
До 05.09.2019 |
Педагог-організатор |
|
20 |
Поновити класні куточки. Провести огляд класних куточків |
До 10 .09.2019 |
Класні керівники,ЗДВР |
|
21 |
Методичні консультації з класними керівниками 1-х класів щодо організації виховної роботи за стандартами Нової української школи |
До 10.09.2019 |
Бурніс О.В. |
|
22 |
Методичні консультації з новопризначеними класними керівниками 5-х класів |
До 10.09.2019 |
Бурніс О.В. |
|
23 |
Проводити класні батьківські збори та загальношкільну батьківську конференцію |
Протягом року |
Класні керівники,ЗДВР |
|
24 |
Контроль відвідування учнями занять |
До 05.09.2019. Протягом року |
ЗДВР,соціальний педагог |
|
25 |
Взаємовідвідування позакласних заходів з метою обміну досвідом роботи, поширення передового педагогічного досвіду, надання допомоги в роботі |
Протягом року |
Класні керівники |
|
26 |
Контроль класних журналів ( сторінки обліку проведення бесід, заходів з безпеки життєдіяльності) |
Щомісяця |
Бурніс О.В. |
|
27 |
Скласти план виховної роботи на період осінніх. зимових та весняних канікул |
Протягом року |
Бурніс О.В |
|
28 |
Контроль стану виховної роботи у 1 та 5-х та 10 класах |
Протягом року |
Бурніс О.В |
|
29 |
Контроль виховної роботи вчителів, що атестуються |
Протягом року |
Бурніс О.В |
|
30 |
Провести моніторинг рівня вихованості учнів на початку та в кінці навчального року |
Вересень, травень |
Бурніс О.В |
|
31 |
Враховуючи «Основні орієнтири виховання», провести в школі такі тематичні тижні:
- тиждень здорового способу життя; - тиждень спільних дій в інтересах дітей; - тиждень ОБЖ - тиждень патріотичного виховання; -тиждень «16 днів без насильства»; - тиждень рідної мови; - тиждень екології; |
Протягом року |
ЗДВР, педагог-організатор, Класні керівники |
|
32 |
Провести в школі такі загальношкільні заходи:
- Свято Останнього дзвоника, випускний вечір |
Протягом року |
ЗДВР, педагог-організатор, Класні керівники |
5.2. ЗАХОДИ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ «ОСНОВНІ ОРІЄНТИРИ ВИХОВАННЯ»
Виховання ціннісного ставлення до суспільства і держави. Національно-патріотичне виховання.
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
1. |
Згідно Концепції національно-патріотичного виховання молоді розробити план заходів з національно-патріотичного виховання учнів Потіївського ліцею на 2019-2020 навчальний рік |
вересень |
ЗВР |
|
2. |
Організувати проведення заходів з відзначення ювілейних, історичних, пам’ятних дат, знаменних подій у житті українського народу. |
протягом року |
ЗВР,педагог-організатор |
|
3. |
Провести для класних керівників інструктивно-методичну нараду на тему: «Організація заходів, спрямованих на утвердження патріотизму та національної свідомості молоді» |
вересень |
ЗВР, голова МО кл. керівників |
|
4. |
Забезпечити вивчення та узагальнення досвіду роботи ліцею, окремих вчителів з питань національно-патріотичного виховання учнівської молоді. |
січень |
ЗВР, голова МО кл. керівників |
|
5. |
Забезпечити в місцевих засобах масової інформації (газета, радіо) та на власних веб-сайтах постійне інформування громадськості про систему національно-патріотичного виховання в навчальному закладі |
протягом року |
ЗВР,вчителі інформатики |
|
6. |
Проведення єдиного всеукраїнського уроку на теми: 1-4кл. «Діти об’єднують Україну»; «Я люблю свою країну»; «Добре тим. Хто вміє дружити»; «Краса людини-її доброта» 5-9 кл. «Хочемо, щоб всі жили в мирі»; «Українці серед інших європейських націй»; «Розкажемо Європі про себе»; «Повага до європейських цінностей»; «Історія нескорених»; «Добротворення – наша мета» 10-11кл. «Як я бачу партнерські відносини Україна – ЄС»; «Будуємо справжню демократичну країну»; «Ми прагнемо миру!» |
|||
7. |
Реалізація учнівського проекту «Героїв країна – моя Україна» |
Протягом року |
Класні керівники |
|
8. |
Заходи до міжнародного дня миру:
|
21.09 |
Педагог-організатор, Класні керівники |
|
9. |
Конкурси дитячих малюнків
|
Протягом року |
вчитель малювання, кл. керівники |
|
10. |
Заходи до дня захисника України та дня українського козацтва:
|
До 14.10 |
Педагог-організатор. класні керівники ЗДВР, адміністрація |
|
11 |
Години спілкування по класах:
|
протягом року, згідно планів кл. керівників |
класні керівники |
|
12 |
Спортивно-патріотичний фестиваль «Козацький гарт» |
жовтень |
вчитель фізкультури, класні керівники |
|
13 |
Забезпечити участь школярів у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. Петра Яцика, Шевченківському конкурсі, Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої» |
протягом року |
ЗДНР, кл.керівники |
|
14 |
Участь у конкурсі з українознавства «Патріот» |
січень |
вчителі-мовники |
|
15 |
Заходи щодо відзначення Дня Соборності та Свободи України (за окремим планом): - інформаційне коло «День Соборності: історія та традиції» - Конкурс презентацій регіонів України «Соборна і єдина, неосяжна моя Україна» - Перегляд відеофільмів «Собор на крові», «Невідома Україна. Нариси з історії» |
січень |
класні керівники |
|
16 |
Інформаційна година «Голокост – злочин проти людства» |
|||
17 |
Відзначення річниці пам’яті подій Революції Гідності (за окремим планом) |
лютий |
класні керівники |
|
18 |
Урок історичної пам’яті до річниці початку кримського спротиву. |
лютий |
вчитель історії |
|
19 |
Шкільний конкурс віршів, творів, малюнків «Люди першої шеренги» |
лютий |
ЗВР,педагог-організатор |
|
20 |
Диктант національної єдності, присвячений відзначенню Міжнародного дня рідної мови та річниці Революції гідності. |
лютий |
ЗДВР, вчителі української мови |
|
21 |
Благодійні акції :
|
лютий |
педагог-організатор, учнівський парламент |
|
22 |
Шевченківський тиждень (за окремим планом) |
березень |
ЗВР |
|
23 |
Книжкові виставки:
|
Протягом року |
бібліотекар |
|
24 |
Шефство над могилами загиблих воїнів у парку Слави |
протягом року |
ЗВР |
|
25 |
Уроки пам’яті до історичних дат:
|
Протягом року |
педагог-організатор, кл. керівники |
|
26 |
З метою дослідження на вивчення історичного минулого рідного краю, його історії та культурної спадщини,проводити
|
протягом року |
ЗВР, педагог-організатор, класні керівники |
|
27 |
Інформаційна година до Дня героїв «Видатні особистості українського державотворення» |
травень |
класні керівники |
|
28 |
Відзначення свят народного календаря:
|
протягом року |
педагог-організатор |
|
29 |
Продовжити розвиток волонтерського руху, залучення школярів до посильної допомоги людям похилого віку, інвалідам, бійцям АТО. Реалізація волонтерського проекту «Допомагати так просто» |
протягом року |
ЗВР,педагог-організатор |
|
30 |
Заходи до дня вишиванки:
|
травень |
Педагог-організатор |
|
31 |
Флешмоби:
|
Протягом року |
Педагог-організатор |
|
32 |
Забезпечити участь юнаків у спартакіадах допризовної молоді |
протягом року |
вчитель ДПЮ |
|
33 |
Організовувати зустрічі з військовослужбовцями, екскурсії до військової частини. Брати участь у днях відкритих дверей ВНЗ, які готують молодь до військової служби |
протягом року |
ЗВР, вчитель ДПЮ |
|
34 |
Участь у всеукраїнській військово-спортивній патріотичній грі «Захисник України» та всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура») |
відповідно до плану управління освіти і науки |
ЗДВР, Вчитель предмету «Захист Вітчизни» |
|
35 |
Заходи щодо відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги у другій світовій війні: - перегляд вітчизняних художніх і документальних фільмів, що відображають український вимір Другої світової війни: «Рівень секретності 18», «1377 спалених заживо»; - зустріч з дітьми війни «Війна пройшлась по їхніх долях»; - акція-марафон «Прочитай книгу про війну» - Участь у сільському мітингу-реквіємі «Перемоги славний день» - Конкурс асфальтового живопису |
8.09-9.09.2020 |
ЗДВР, педагог-організатор, класні керівники, бібліотекар |
|
36 |
Організувати та провести тематичні зустрічі військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань із учнівською молоддю школи з метою пропаганди військової служби |
лютий |
ЗДВР, Вчитель предмету «Захист Вітчизни» |
|
37 |
Провести з учнями 10-11 класів урок-лекцію «Про загальний військовий обов’язок та військову службу» |
січень |
Вчитель предмету «Захист Вітчизни» |
Виховання ціннісного ставлення до себе. Ціннісне ставлення до свого фізичного та психічного «я»
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|
1 |
Провести моніторинг ставлення учнів до свого здоров’я та здорового способу життя |
вересень |
ЗДВР |
|
2 |
Реалізація програми “Сприяння просвітницькій роботі “Рівний - рівному” серед молоді України щодо здорового способу життя”; стимулювання неповнолітніх до здорового способу життя і позитивної орієнтації, сприяння валеологізації навчально-виховного процесу, навчання з раннього віку навичкам охорони власного життя і здоров’я. |
Протягом року |
Тренери, педколектив |
|
3 |
Провести щорічний медичний огляд учнів та ознайомити педагогів з результатами медичного огляду |
вересень |
адміністрація |
|
4 |
Продовжувати роботу над програмою МБФ Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні |
протягом року |
ЗВР |
|
5 |
Налагодити співпрацю з державними установами, громадськими, благодійними організаціями, закладами здоров’я з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та формування здорового способу життя серед дітей і підлітків. |
протягом року |
ЗДВР, соціальний педагог |
|
6 |
Забезпечити участь школярів в обласних та районних спортивних змаганнях |
протягом року |
адміністрація, вчителі фізкультури |
|
7 |
Здійснювати профілактику травматизму серед учнів, вести облік всіх випадків травмування та аналізувати їх |
протягом року |
ЗДНР,ЗДВР, класні керівники |
|
8 |
Розробити цикл бесід, заходів, інформаційних годин для дітей та батьків щодо питань здоров’язбереження |
вересень-жовтень |
класні керівники |
|
9 |
Поновити списки учнів, схильних до вживання алкоголю, тютюнопаління |
вересень |
класні керівники, ЗВР |
|
10 |
Продовжувати ведення журналу реєстрації інструктажів з охорони життя та здоров’я дітей |
протягом року |
ЗВР, кл. керівники |
|
11 |
Розробити інструктажі для учнів з безпеки життєдіяльності та обговорити їх на класних годинах |
жовтень |
адміністрація,вчитель основ здоров’я,класні керівники |
|
12 |
Проводити дні безпеки напередодні канікул |
Протягом року |
класні керівники |
|
13 |
Диктанти з охорони життя дітей |
Протягом року |
ЗНВР, вчителі, класні керівники |
|
14 |
Осіння спартакіада з легкої атлетики |
вересень |
вчитель фізкультури |
|
15 |
Місячник здорового способу життя «Здорова людина – багата країна»(за окремим планом) |
листопад |
ЗВР, педагог-організатор |
|
16 |
Години спілкування по класах: «Здоровий спосіб життя-це важливо», «Про безпеку в Інтернеті» 5-8 кл., «Вплив інформаційного середовища на здоров’ людини», «Твоє репродуктивне здоров’я», „Цигарка – ворог, зброя проти неї – ваша воля“ 9-11кл. |
листопад |
класні керівники |
|
17 |
Конкурс-огляд « Створення класного дерева здоров’я» |
листопад |
класні керівники |
|
18 |
Уроки здоров’я за участю медичних працівників: « Грип. Ваш найкращий захист-ви самі» «Чисті руки-запорука здоров’я» « Педикульоз та способи боротьби з ним» |
протягом року |
ЗДВР, медична сестра ліцею |
|
19 |
Перегляд мультільмів для молодших школярів «Уроки обережності тітоньки Сови», «Абетка здоров’я» |
листопад |
педагог-організатор |
|
20 |
Акції: «Червона стрічка» до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом; «Біла ромашка» до всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом |
грудень березень |
педагог-організатор |
|
21 |
Флешмоб «Молодь обирає здоров’я» |
листопад |
педагог-організатор |
|
22 |
Цикл занять з психологом з профілактики суїцидальної поведінки «Життя – твій шанс, цінуй його» |
Протягом року |
Практичний психолог |
|
23 |
Рішення колективних дилем «Що буде, якщо...» |
Протягом року |
класні керівники |
|
24 |
Відеолекторії щодо пропаганди здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок спільно з працівниками соціальних служб для молоді |
протягом року |
ЗВР, вчитель основ здоров’я |
|
25 |
До всесвітнього дня здоров’я. Шкільний театр «Суд над шкідливими звичками» |
квітень |
Педагог-організатор |
|
26 |
Тренінгове заняття для старшокласників «Зумій сказати «Ні!» спокусам, щоб гідності своєї не втрачати» |
Згідно планів кл.керівників |
Класні керівники 10-11 кл. |
|
Акція «Не хворіймо разом!» День профілактики захворювань. |
січень |
Медична сестра |
||
27 |
Школа самовиховання:
|
Протягом року |
Практичний психолог |
|
28 |
Участь у військово-спортивній грі «Зірниця» |
квітень |
ЗДВР, вчитель фізкультури |
|
29 |
Ігротека для молодших школярів «На веселім на коні їдуть ігри весняні» |
травень |
Педагог-організатор, Вчителі початкових класів |
|
29 |
Конкурс демотиваторів «Посміхнись та замислись» |
листопад |
Класні керівники |
Виховання ціннісного ставлення до людей
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|
1. |
Сприяти засвоєнню дітьми принципів загальнолюдської, народної моралі, основних етичних категорій |
постійно |
класні керівники |
|
2. |
Підвищувати рівень вихованості учнів. Двічі на рік проводити діагностику рівня вихованості школярів |
вересень, травень |
ЗДВР
|
|
3. |
Продовжити розвиток волонтерського руху, залучення школярів до посильної допомоги людям похилого віку, інвалідам, бійцям АТО. Реалізація волонтерського проекту «Допомогти так просто» |
протягом року |
ЗДВР, педагог-організатор, учнівський парламент |
|
4. |
Доброчинні акції: «Дай руку, першокласнику!» «Чужого горя не буває» «Серце до серця» «Діти допомагають дітям» |
Протягом року |
Педагог-організатор, учнівський парламент |
|
5. |
Години спілкування: «Толерантність повинна стати ознакою нашого життя» до Міжнародного дня толерантності, «Про доброту всім людям розкажу» до Міжнародного дня волонтера |
листопад грудень |
класні керівники |
|
6. |
Моральні дилеми: «Чи завжди веселі наші жарти?»5-8кл, «Імідж та репутація» 9-11кл. |
Згідно планів класних керівників |
класні керівники |
|
7. |
День позитиву та добрих вчинків. |
грудень |
Педагог-оргшанізатор |
|
8. |
Цикл занять для молодших школярів «Школа добрих вчинків» |
протягом року |
Класні керівники |
|
9. |
Бесіди на морально – етичні теми: «Ввічливість як основа вихованості»; «Скромність прикрашає людину»; «Коли яке слово мовити» |
протягом року |
класні керівники |
|
10 |
Зустріч з працівниками районної організації Червоного хреста «Червоний Хрест –благодійна міжнародна організація» |
грудень |
ЗДВР |
|
11 |
Практичне заняття « Культура користування мобільним зв’язком» 5-7кл. |
січень |
класні керівники |
|
12 |
Свято для молодших школярів «Тепло сердець своїх маленьких тобі дамо, кохана ненько» |
березень |
педагог-організатор |
|
13 |
День добрих справ (спільна діяльність учнів, педагогів та батьків) |
Напередодні канікул |
класні керівники |
Превентивне та правове виховання
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. |
Забезпечити безперервну співпрацю педагогів, лікарів, батьків, представників правоохоронних органів, соціальних та психологічних служб у превентивному вихованні учнів |
Протягом року |
ЗДВР, психолог, соціальний педагог , кл. керівники |
|||||
2. |
Провести соціальну паспортизацію класних колективів з метою виявлення соціального середовища, в якому навчаються та виховуються учні |
вересень |
ЗДВР, кл. керівники |
|||||
3. |
Активізувати роботу ради профілактики та попередження правопорушень серед неповнолітніх. |
Протягом року |
ЗДВР, Голова ради профілактики |
|||||
4. |
Активізувати співпрацю з державними установами, громадськими, благодійними організаціями, закладами здоров’я з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та формування здорового способу життя серед дітей та підлітків. |
Протягом року |
ЗДВР, Соціальний педагог |
|||||
5. |
Залучати учнів девіантної поведінки до роботи гуртків та позашкільних закладів |
Протягом року |
ЗВР, керівники гуртків |
|||||
6. |
Ознайомлення вихованців з «Правилами поведінки здобувачів освіти». Провести години спілкування: «Правила поведінки для вихованої дитинки»1-4кл.; «Правила для учнів-закон шкільного життя» 5-11кл. |
вересень |
Кл.керівники |
|||||
7 |
Профілактичне заняття психолога «Як не стати жертвою насилля» |
грудень |
психолог |
|||||
8 |
Організувати роботу шкільної психологічної служби довіри для учнів. Провести День довіри. |
Протягом року |
адміністрація, психолог, соціальний педагог |
|||||
9. |
Рейд учнівського парламенту з метою виявлення найбільш розповсюджених порушень єдиних правил поведінки учнів з наступним висвітленням у шкільній газеті |
грудень |
ЗВР, педагог-організатор |
|||||
10 |
Тренінг «Знай і реалізуй свої права» |
грудень |
Вчитель правознавства |
|||||
11 |
Продовжувати роботу над цільовими програмами «Рівний рівному», «Школа проти СНІДу» |
Протягом року |
кл. керівники |
|||||
12 |
Тиждень здорового способу життя (за окремим планом) |
Листопад |
педагог – організатор, ЗВР |
|||||
13 |
Відеолекторій „Не заганяй себе до пастки” |
Листопад |
ЗДВР, кл. керівники |
|||||
14 |
Зустріч з дільничним інспектором «Відповідальність неповнолітніх за вчинення правопорушень» |
Протягом року |
ЗВР |
|||||
15 |
Провести анкетування превентивного характеру з учнями з девіантною поведінкою: «Чи знаєш ти свій характер», «Твій вільний час», «Причини неуспішності в навчанні. Ставлення до навчання», «Чи захищені твої права» |
Протягом року |
ЗВР |
|||||
16 |
Проводити рейди «Урок», «Хто спізнився на урок», «Літера «н» в журналі», «Чистий подих» з наступним обговоренням на засіданнях учнівського парламенту |
Протягом року |
учнівський парламент, педагог-організатор |
|||||
17 |
На інформаційних годинах проводити аналіз життєвих ситуацій правового характеру |
Протягом року |
кл. керівники |
|||||
18 |
Конкурс правових бюлетнів |
листопад |
вчитель правознавства, кл. керівники |
|||||
19 |
Години спілкування:
|
Згідно виховних планів у групах |
кл. керівники |
|||||
20 |
Тиждень правових знань (за окремим планом) |
грудень |
ЗДВР, педагог-орг., керівник правового клубу |
|||||
21 |
Здійснювати індивідуальну роботу з дітьми девіантної поведінки, залучати до цієї роботи представників ювенальної поліції |
Протягом року |
ЗДВР, соціальний педагог, кл. керівники, |
|||||
22 |
Продовжувати роботу правового клубу |
Протягом року |
керівник клубу |
|||||
23 |
Виставка наукової та методичної літератури на тему «Правова освіта і виховання учнівської молоді, батьківської громадськості» у бібліотеці ліцею |
грудень |
бібліотекар |
|||||
24 |
Створення колективного колажу «Мої права та обов’язки» 1-4 кл. |
грудень |
Педагог-організатор |
|||||
25 |
Організувати роботу «Правової пошти» з питань, які цікавлять учнів |
Протягом року |
ЗДВР,соціальний педагог, психолог |
|||||
26 |
Спільне засідання учнівського парламенту та адміністрації ліцею з питань соціального захисту ліцеїстів |
грудень |
адміністрація, соціальний педагог |
|||||
27 |
Виставка малюнків, плакатів, колажів на теми: «Права людини очима дітей» «Ми - різні, ми - рівні» «Стоп – насильству!» |
Протягом року |
Кл. керівники |
|||||
28 |
Зустріч з працівниками поліції «Правоохоронні органи та напрямки їх діяльності» |
грудень |
ЗДВР |
|||||
29 |
Розгляд питання «Причини виникнення комп’ютерної та Інтернет-залежності у школярів та шляхи її ефективного подолання спільними зусиллями педагогічного колективу школи та батьківської громадськості» на батьківських зборах. |
листопад |
Вчитель інформатики, Соціальний педагог |
|||||
30 |
Розробка рекомендацій для учнів та батьків щодо протидії булінгу, дискримінації, насильству та агресії до Міжнародного дня ненасильства
|
жовтень |
ЗДВР, психолог, соціальний педагог, класні керівники |
|||||
31 |
|
вересень |
Соціальний педагог, кл.керівники |
|||||
32 |
|
жовтень |
ЗДВР, Кл. керівники |
|||||
33 |
|
листопад |
|
|||||
34 |
Цикл тренінгових занять з учнями за програмою «Безпечна школа» |
Протягом року |
Соціальний педагог |
|||||
35 |
Оформити постійно діючу тематичну полицю в шкільній бібліотеці на тему «Якщо ти зіткнувся з ситуацією насильства» |
вересень |
бібліотекар |
Виховання ціннісного ставлення до праці та професійного самовизначення.
Профорієнтаційна робота.
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|
1. |
Здійснити аналіз попереднього працевлаштування випускників |
серпень |
ЗДНР |
|
2. |
Анкетування «Вивчення професійних уподобань учнів» |
психолог |
||
3. |
Проводити зустрічі з представниками районної служби зайнятості з метою ознайомлення випускників з вакансіями на районному ринку праці та можливостями працевлаштування |
листопад |
ЗВР, кл. керівники випускних класів |
|
4. |
«Ярмарок професій»-участь в профорієнтаційному заході Радомишльського центру зайнятості |
квітень |
ЗДВР, кл. керівники |
|
5. |
Тиждень профорієнтації «Від маленьких справ – до великих звершень» (за окремим планом) |
березень |
ЗВР. класні керівники |
|
6. |
Продовжувати знайомство учнів з терміналом центру зайнятості з метою отримання нової інформації з профорієнтації |
протягом року |
класні керівники |
|
7 |
Брати участь у днях відкритих дверей ВНЗ, закладів професійно-технічної освіти, проводити зустрічі учнів випускних класів з представниками цих навчальних закладів |
Протягом року |
ЗДНР,ЗДВР, Кл. керівники |
|
8 |
Години професійного самовизначення: «Коли робота приносить радість» «Ти і ринок праці» «Трудові канікули» «Держава потребує професіоналів. Як ними стати?» «Риси та якості майбутнього фахівця» «Твоя дорога у майбутнє» |
згідно планів класних керівників |
класні керівники випускних класів |
|
9 |
Організація і презентація тематичної виставки літератури у шкільній бібліотеці «Вибір професії. Ким стати?». |
березень |
бібліотекар |
|
10 |
Виставка дитячих малюнків «Професії моїх батьків» |
березень |
педагог-організатор |
|
11 |
Організувати рейди – перевірки чистоти класних кімнат , щотижня на загальношкільній лінійці заслуховувати результати рейдів - перевірок |
протягом року |
педагог-організатор, учнівський парламент |
|
12 |
Трудові акції:
|
протягом року |
педагог-організатор, учнівський парламент |
|
13 |
Конкурси юних дизайнерів:
|
листопад квітень |
педагог-організатор |
Виховання ціннісного ставлення до природи,
екологічної культури
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|
1 |
Уроки екологічної грамотності: «Україна без сміття», «Вчимося сортувати сміття» |
Протягом року |
Вчитель екології |
|
2 |
Проведення екскурсій до парку, лісу, поля,ставу: ,,Зазирни в природу нашого краю” |
вересень-жовтень |
Кл. керівники |
|
3 |
Виставка поробок з матеріалів вторинного використання «Корисне зі шкідливого» |
жовтень |
Вчитель екології, класні керівники |
|
4 |
|
жовтень |
Кл. керівники |
|
5 |
Провести екологічні акції:
|
протягом року |
Педагог-організатор, учнівський парламент |
|
6 |
Екологічна виставка «Екоялинка» |
грудень |
Педагог-організатор, учнівський парламент |
|
7 |
Участь в районному конкурсі учнівських творчих робіт «Майбутнє лісу в наших руках» |
березень |
ЗДВР, педагог – організатор |
|
8 |
Допомога місцевому лісовому господарству в насадженні дерев |
квітень |
вчителі трудового навчання |
|
9 |
Тиждень екології Екологічний марафон. |
Квітень |
Вчитель екології |
|
10 |
Уроки мислення серед природи для учнів 1-4 класів: «Який же світ навкруг чудовий», «У царстві снігу», «Зима – скульптор», «Карнавал весняних квітів» |
протягом року |
Вчителі початкових класів |
|
11 |
Екологічна експедиція «А планета гірко плаче» |
квітень |
Вчитель екології |
|
12 |
Конкурс еколистівок «спалюємо лист-спалюємо здоров’я-шкодимо довкіллю» |
листопад |
Учнівський парламент, Педагог-організатор |
|
13 |
Години спілкування: «Стань природі другом, будь природі сином».; «Бережи воду, козаче, і вона тобі віддячить»; «Ми відповідаємо за тих, кого приручили». |
Протягом року |
Кл. керівники |
|
14 |
«Збережемо Землю» - екологічна лінійка до Всесвітнього Дня Землі |
квітень |
Педагог-організатор |
|
15 |
Конкурс малюнків «Планета моєї мрії» |
квітень |
Педагог-організатор |
|
16 |
Екоквест «Наше Полісся – чисте Полісся» |
ЗДВР, педагог-організатор |
||
17 |
Інормаційний калейдоскоп «хімі дл та проти природи» |
лютий |
Вчитель хімії |
|
18 |
День зустрічі птахів «Перелітних птахів чекаємо, про будиночки для них дбаємо» |
березень |
Вчитель трудового навчання, педагог-організатор |
|
19 |
Практикум для молодших школярів «Від насіння до квітки» |
Протягом року |
Вчителі початкових класів |
Виховання ціннісного ставлення до батьків, сім’ї, родинне виховання.
Формування батьківської компетентності.
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|
1 |
Організувати роботу консультативного пункту з питань охорони здоров’я, правового та соціального захисту, психологічної підтримки для батьків |
протягом року |
адміністрація |
|
2 |
Проводити дні довіри -зустрічі батьків з представниками адміністрації ліцею |
постійно |
черговий адміністратор |
|
3 |
Анкетування батьків з актуальних питань організації виховної роботи ліцею |
Протягом року |
ЗДВР |
|
4 |
Ознайомлення батьків з результатами психолого – педагогічних досліджень Надання консультацій з корекції поведінки їх дитини |
постійно |
Психолог, кл. керівники |
|
5 |
Написання листів – звернень адміністрації до батьків учнів про недопущення правопорушень та про дотримання правил безпечної поведінки під час канікул |
перед канікулами |
ЗВР, кл. керівники |
|
6 |
Написання листів тривоги та листів подяки батькам учнів |
протягом року |
ЗДВР, класні керівники |
|
7 |
Провести загальношкільні батьківські збори |
листопад, квітень |
Адміністрація, |
|
8 |
Бесіди з батьками:
|
|||
9 |
Родинні змагання «Тато, мама і –спортивна сім’я» |
березень |
Педагог-організатор |
|
10 |
Заходи до Міжнародного Дня родини (за окремим планом) |
15.05-19.05 |
ЗДВР, педагог-організатор, кл. керівники |
|
11 |
Виставка творчих робіт учнів та батьків «Сімейна творчість» |
травень |
Педагог-організатор |
|
12 |
Свято «Прощання з початковою школою» |
травень |
Кл. керівник
|
|
13 |
Години спілкування:
|
Протягом року |
Кл. керівники |
|
14 |
Тренінг «Способи вирішення сімейних конфліктів» |
січень |
психолог |
|
15 |
Конкурс «Співуча родина» |
травень |
Педагог-організатор |
Робота із здібними та обдарованими учнями,
Розвиток творчої особистості
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|
1 |
Ознайомлення педколективу з Положеннями про конкурси та олімпіади, а також із термінами їх проведення в поточному навчальному році |
вересень |
ЗДНР, ЗДВР |
|
2 |
Поповнення інформаційного банку даних про:
|
До 15 вересня |
ЗДНР, кл. керівники |
|
3 |
Розробка і впровадження в практику ряду методик діагностики обдарованих учнів з метою виявлення природних здібностей у різних сферах творчої діяльності |
протягом року |
психолог, адміністрація |
|
4 |
Місячник пошуку власної творчої справи. Залучення дітей до участі в гуртках за інтересами |
вересень |
керівники гуртків, кл. керівники |
|
5 |
Виставка літератури «Як розвинути свої здібності» |
вересень |
бібліотекар |
|
6 |
Співпраця з позашкільним закладами : сільською бібліотекою, будинком дитячої та юнацької творчості, спортивною школою з метою допомоги творчому розвитку обдарованих дітей |
протягом року |
педагогічний колектив |
|
7 |
Виставка « Екологічна майстерня» |
жовтень |
Кл. керівники |
|
8 |
Участь в обласних та Всеукраїнських змаганнях |
протягом року |
Харковець О.В. |
|
9 |
Тиждень творчості (за окремим планом) |
грудень |
ЗДВР, педагог-організатор, керівники гуртків |
|
10 |
Моніторинг участі учнів у гуртках, спортивних секціях |
лютий |
ЗДВР |
|
11 |
Створити галерею творчих робіт учнів ліцею «Таким я бачу світ навколо себе» |
Протягом року |
адміністрація, кл. керівники |
|
12 |
Проводити предметні тижні з різних навчальних предметів |
Протягом року |
ЗНР, вчителі - предметники |
|
13 |
Участь в предметних конкурсах та олімпіадах |
протягом року |
вчителі - предметники |
|
14 |
Свято вшанування шкільних талантів «Зоряний Олімп» |
травень |
Адміністрація, педагог-організатр |
|
15 |
Створення рекомендацій для батьків та вчителів щодо розвитку в дітей творчих здібностей |
жовтень |
психолог |
|
16 |
Обмін досвідом класних керівників , які результативно працюють з обдарованими дітьми: «Створення системи роботи з обдарованими дітьми» |
березень |
голова МО кл. керівників |
РОЗДІЛ VІ
ОХОРОНА ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ
6.1. ЗАХОДИ ЩОДО БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ ТА ЗАПОБІГАННЯ ВСІМ ВИДАМ ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Форма узагальнення |
Відмітка про виконання |
|
---|---|---|---|---|---|---|
І. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АСПЕКТІВ |
||||||
|
Організувати роботу щодо систематизації та вивчення нормативних документів, державних, програм з питань охорони життя і здоров’я учнів, запобігання всім видам дитячого травматизму, а саме: -Закон України “Про забезпечення санітарного та епідемічного бла- гополуччя населення”; -Закон України “Про освіту”, ст.ст. 3, 17, 24, 51, 53; -Закон України “Про загальну середню освіту”ст.ст.5, 22, 38; -Закон України “Про охорону дитинства”; -Закон України “Про дорожній рух”; -Закон України “Про пожежну безпеку”; -Закон України “Про питну воду”; -Закон України від 05.07.2001 №2586 “Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз”. |
вересень |
Директор ліцею |
Інформація |
||
|
Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу; |
вересень |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
||
|
Постанова Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 №270 “Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру”. |
вересень |
ЗДНВР |
Інформація |
||
|
-Наказ Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 №15 “Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою”; -Наказ Міністерства освіти і науки України від 18.04.2006 №304 “Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях,підприємствах підпорядкованих Міністертву освіти і науки України”; -Наказ Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 №563 “Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти”; -Наказ Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 №616 “Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах”; |
вересень |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
||
ІІ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИДАННЯ НАКАЗІВ |
||||||
|
Наказ «Про організацію роботи з безпеки життєдіяльності та запобігання всім видам дитячого травматизму в 2019/2020 навчальному році”» |
серпень |
Директор ліцею |
наказ |
||
|
Наказ «Про організацію чергування адміністрації, вчителів та учнів ліцею» |
серпень |
Директор ліцею |
наказ |
||
|
Наказ «Про проведення профілактичних медичних оглядів школярів перед початком нового 2019/2020 навчального року» |
серпень |
Директор ліцею, шкільна медсестра |
наказ |
||
|
Наказ «Про порядок профілактичної роботи з питань запобігання всім видам дитячого травматизму та порядок обліку нещасних випадків» |
серпень |
Адміністрація ліцею |
наказ |
||
|
Наказ «Про організацію роботи з безпеки дорожнього руху» |
серпень |
Адміністрація ліцею |
наказ |
||
|
|
серпень |
Адміністрація ліцею |
наказ |
||
|
|
вересень |
Адміністрація ліцею |
наказ |
||
|
Наказ «Про запобігання всім видам дитячого травматизму серед учнів під час осінніх шкільних канікул 2019/2020 навчального року» |
жовтень |
ЗДВР |
наказ |
||
|
Наказ «Про організацію роботи щодо дотримання норм з протипожежної безпеки під час Новорічних та Різдвяних свят та зимових канікул» |
грудень |
ЗДВР |
наказ |
||
|
Наказ «Про запобігання всім видам дитячого травматизму серед учнів під час проведення Новорічних і Різдвяних свят та зимових шкільних канікул 2019/2020 навчального року» |
грудень |
ЗДВР |
наказ |
||
|
Наказ «Про підсумки роботи педагогічного колективу ліцею з безпеки життєдіяльності, запобігання всім видам дитячого травматизму за І семестр 2019/2020 навчального року» |
грудень |
ЗДНВР |
наказ |
||
|
Наказ «Про посилення профілактичної роботи з питань запобігання всім видам дитячого травматизму (за необхідності) |
січень |
ЗДНВР |
наказ |
||
|
Наказ « Про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» |
березень |
ЗДНВР |
наказ |
||
|
Наказ «Про запобігання всім видам дитячого травматизму серед учнів під час весняних шкільних канікул 2019/2020 навчального року» |
березень |
ЗДВР |
наказ |
||
|
Наказ «Про запобігання всім видам дитячого травматизму серед учнів під час літніх шкільних канікул 2019/2020 навчального року» |
травень |
ЗДВР |
наказ |
||
|
Наказ «Про підсумки роботи педагогічного колективу ліцею з безпеки життєдіяльності, запобігання всім видам дитячого травматизму за ІІ семестр 2019/2020 навчального року» |
травень |
ЗДНВР |
наказ |
||
|
Наказ «Про запобігання всім видам дитячого травматизму серед учнів школи під час проведення навчальних екскурсій, навчальної практики та канікул у літній період 2019/2020 навчального року» |
травень |
ЗДНВР |
наказ |
||
ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ РОЗГЛЯДУ ПИТАНЬ НА ЗАСІДАННЯХ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ, РАДИ ЗАКЛАДУ, НАРАДАХ ПРИ ДИРЕКТОРОВІ, БАТЬКІВСЬКИХ ЗБОРАХ |
||||||
|
Про організацію та проведення медичних оглядів дітей та працівників ліцею |
серпень |
ЗДНВР |
Нарада при директорові |
||
|
Про організаційну роботу з безпеки життєдіяльності, запобігання дитячому травматизму в 2019/2020 навчальному році. |
серпень |
ЗДНВР |
Педрада |
||
|
Про організацію чергування адміністрації, вчителів та учнів ліцею у 2019/2020 навчальному році. |
серпень |
ЗДНВР |
Педрада |
||
|
Про організацію в навчальному закладі спеціальної медичної групи, підготовчих груп для занять дітей з послабленим здоров’ям. |
вересень |
Шкільна медсестра |
Нарада при директорові |
||
|
Про організацію та проведення масових заходів, туристсько-краєзнавчої роботи в навчальному закладі в 2019/2020 навчальному році. |
вересень |
ЗДВР |
Нарада при директорові |
||
|
Про організацію роботи навчального закладу з охорони праці, протипожежної безпеки та організацію роботи педагогічного колективу з охорони життя і здоров’я учнів та запобігання всім видам дитячого травматизму. |
вересень |
ЗДНВР |
Нарада при директорові |
||
|
Про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальному закладі. |
вересень |
ЗДНВР |
Нарада при директорові |
||
|
Про організацію роботи педагогічного колективу та батьківської громадськості з питань запобігання дитячому травматизму в 2019/2020 навчальному році. |
вересень |
ЗДНВР |
Рада закладу |
||
|
Про організацію роботи щодо збереження здоров’я учнів під час проведення занять з фізичної культури, предмета “Захист Вітчизни” та позакласних спортивно - масових заходів. |
вересень |
ЗДНВР |
Нарада при директорові |
||
|
Про запобігання всім видам дитячого травматизму під час проведення Новорічних та Різдвяних свят, шкільних канікул. |
грудень |
ЗДВР |
Нарада при директорові |
||
|
Про підсумки роботи педагогічного колективу з безпеки життєдіяльності за І семестр 2019/2020 навчального року. |
грудень |
ЗДНВР |
Нарада при директорові |
||
|
Про підсумки роботи педагогічного колективу з профілактики наркоманії та СНІДу серед учнів навчального закладу. |
грудень |
ЗДВР |
Нарада при директорові |
||
|
Про результати роботи педагогічного колективу з учнями щодо профілактики різних видів захворювань за I семестр 2019/2020 навчального року. |
грудень |
ЗДНВР |
Нарада при директорові |
||
|
Про посилення виховної роботи щодо організації превентивного виховання з учнями. |
січень |
ЗДВР |
Нарада при директорові |
||
|
Про сучасні методи залучення учнів до здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок та захворювань у дітей та підлітків. |
лютий |
ЗДВР |
Нарада при директорові |
||
|
Про організацію роботи щодо попередження загибелі дітей на водних об’єктах у зимово-весняний період та організацію роботи щодо попередження дитячому травматизму під час весняних канікул. |
березень |
ЗДВР |
Нарада при директорові |
||
|
Про проведення Тижня знань з безпеки життєдіяльності |
березень |
ЗДНВР |
Нарада при директорові |
||
|
Про результати роботи педагогічного колективу з охорони життя і здоров’я учнів та запобігання всім видам дитячого травматизму у ІІ семестрі 2019/2020 навчального року . |
травень |
ЗДНВР |
Нарада при директорові |
||
|
Про запобігання всім видам дитячого травматизму серед учнів навчального закладу під час проведення навчальних екскурсій, навчальної практики та канікул у літній період 2020 року. |
травень |
ЗДВР |
Нарада при директорові |
||
|
Про результати роботи педагогічного колективу з безпеки життєдіяльності учнів за ІІ семестр 2019/2020 навчального року. |
травень |
ЗДНВР |
Нарада при директорові |
||
ІV.ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ РІЗНИХ ВИДІВ ЗАХВОРЮВАНЬ |
||||||
|
Організувати проведення з учнями та їх батьками бесід, лекцій, та інших заходів з метою профілактики різних видів захворювань, а саме: - гігієна та режим для школяра; - профілактика шлункових захворювань; - профілактика захворювань органів зору; - профілактика грипу та ГРЗ; - профілактика серцево-судинних захворювань; - профілактика захворювань опорно-рухової системи. |
Протягом року |
Шкільна медсестра |
Інформація |
||
|
Скласти план та графік проведення заходів щодо профілактики різних видів захворювань. |
вересень |
Шкільна медсестра |
Графік |
||
|
Організувати проведення зустрічей з лікарями. |
Протягом року |
ЗДВР |
Інформація |
||
|
||||||
V.ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ІНСТРУКТАЖІВ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ |
||||||
|
Провести інструктивно-методичну нараду з класоводами і класними керівниками стосовно питань забезпечення безпеки життєдіяльності учнів |
серпень |
ЗДНВР |
Протокол |
||
|
Здійснювати проведення вступного інструктажу з реєстрацією на окремій сторінці класного журналу «Реєстрація вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності для вихованців, учнів» для учнів, які прибули |
в перший день занять протягом року |
Класні керівники |
Журнал |
||
|
Здійснювати проведення первинних інструктажів з питань охорони праці на робочому місці перед початком кожного практичного заняття та здійснювати запис на сторінці про запис теми уроку у класному журналі |
Протягом року |
Вчителі-предметники |
Журнал |
||
|
Здійснювати проведення первинного інструктажу із записом у Журналі реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів вихованців, учнів. |
Протягом року |
Класні керівники |
Журнал |
||
|
Здійснювати проведення первинного інструктажу перед початком кожного заняття гуртка, пов’язаного з використанням інструментів, матеріалів та здійснювати запис на сторінці про запис теми навчального заняття у журналі гурткової роботи. |
Протягом року |
Керівники гуртків |
Журнал |
||
|
Здійснювати проведення позапланових та цільових інструктажів у Журналі реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів вихованців, учнів. |
Протягом року |
Класні керівники |
Журнал |
||
|
Забезпечити нормативність ведення “Журналів реєстрації нещасних випадків, що сталися з вихованцями, учнями ”, а саме: - оформлення повідомлень про нещасні випадки, - оформлення актів розслідування нещасних випадків, - оформлення повідомлень про наслідки нещасних випадків |
Протягом року |
Класні керівники |
Журнал |
||
|
Здійснювати аналіз статистичних даних щодо травмування дітей під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час. |
Протягом року |
Класні керівники |
Журнал |
||
|
Забезпечити наявність інструкцій з техніки безпеки та з безпеки життєдіяльності для кабінетів фізики, хімії, біології, інформатики, кабінету предмета “Захист Вітчизни”, навчальних майстерень, спортивного залу та класних кімнат |
До 01.09.2019 |
Вчителі-предметники |
Інструкції |
||
|
Забезпечити наявність посадових обов’язків з безпеки життєдіяльності для класних керівників. |
До 01.09.2019 |
ЗДНВР |
Інструкції |
||
|
Скласти акти-дозволи проведення занять у кабінетах фізики, хімії, біології, інформатики, навчальних майстерень, спортивному залі, на спортивному майданчику. |
До 01.09.2019 |
Адміністрація ліцею |
Акт |
||
|
Організувати якісне планування роботи класних керівників з питань охорони життя і здоров’я учнів та запобігання всім видам дитячого травматизму. |
До 01.09.2019 |
ЗДНВР |
Плани |
||
|
Скласти план бесід для кожного класу з питань запобігання всім видам дитячого травматизму. |
До 01.09.2019 |
ЗДНВР |
Плани |
||
|
Забезпечити контроль за відображенням тематики бесід з питань запобігання всім видам дитячого травматизму в планах виховної роботи класних керівників, на сторінках класних журналів, у щоденниках учнів. |
Протягом року |
ЗДНВР |
Плани |
||
|
Забезпечити якісну організацію чергування по школі адміністрації, вчителів, учнів відповідно до графіків чергування. |
Протягом року |
ЗДНВР |
Графік |
||
|
Забезпечити наявність правил з техніки безпеки в кабінетах хімії, фізики, біології, інформатики, спортивному залі, навчальних майстернях тощо. |
До 01.09.2019 |
ЗДНВР |
Інструкції |
||
|
Організувати проведення позакласних занять: бесід, ігор, вікторин, виставок творів, малюнків, поробок тощо на профілактичні теми. |
Протягом року |
ЗДНВР |
Розробки заходів |
||
|
Організувати роботу щодо залучення у проведенні заходів з дітьми співробітників ювенальної превенції; МНС; фахівців інших служб. |
Протягом року |
ЗДНВР |
Інформація |
||
|
Скласти спільні заходи з ювенальною превенцією, МНС, фахівцями інших служб. |
Протягом року |
ЗДНВР |
План заходів |
||
|
Організувати превентивну роботу з профілактики шкідливих звичок, запобігання наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, профілактики ВІЛ-інфекцій (СНІДу). |
Протягом року |
ЗДНВР |
План заходів |
||
|
Організувати роботу учнівського самоврядування, шкільних гуртків з питань безпеки життєдіяльності та запобігання всім видам дитячого травматизму. |
Протягом року |
Педагог- організатор |
План заходів |
||
|
Скласти плани заходів та плани роботи органів учнівського самоврядування, шкільних гуртків з питань безпеки життєдіяльності та запобігання всім видам дитячого травматизму. |
До 01.09.2019 |
Педагог- організатор |
План заходів |
||
|
Організувати вивчення: - правил дорожнього руху - правил протипожежної безпеки - правил безпеки з вибухонебезпеч-ними предметами - правил безпеки при користування газом - правил безпеки користування електроприладами - правил безпеки на воді - запобігання отруєнь |
Протягом року |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Скласти річний план занять з тематики проведення бесід щодо попередження дитячого травматизму. |
До 01.09.2019 |
ЗДНВР |
План заходів |
||
|
Скласти календарно-тематичний план з тематики проведення бесід щодо попередження дитячого травматизму |
До 01.09.2019 |
ЗДНВР |
План |
||
|
Надати рекомендації щодо розробки бесід відповідно до тематики з попередження дорожньо-транспортного руху, протипожежної безпеки, правил поведінки під час виявлення небезпечних предметів, правил обережності під час використання електроприладів, природного газу, з правил дотримання гігієни та санітарії. |
До 01.09.2019 |
ЗДНВР |
План |
||
|
Скласти план заходів щодо попередження дорожньо-транспортного травматизму. |
До 01.09.2019 |
ЗДНВР |
План |
||
|
Скласти план заходів щодо навчання дітей правилам пожежної безпеки, попередження пожеж, травмування та загибелі дітей під час пожежі. |
До 01.09.2019 |
ЗДНВР |
План |
||
|
Забезпечити проведення бесід щодо запобігання дитячому травматизму під час осінніх, зимових, весняних та літніх канікул |
Протягом року |
ЗДВР |
План |
||
|
Забезпечити проведення: - днів та тижнів з охорони життя, - спортивно-оздоровчих заходів, екскурсій. |
Протягом року |
ЗДНВР |
План |
||
|
Створити спеціальні медичні групи з фізичної культури для дітей з послабленим здоров’ям (за наявності довідок). |
До 05.09.2019 |
Шкільна медсестра |
Інформація |
||
|
Здійснити підсумковий аналіз роботи навчального закладу з попередження дитячого травматизму. |
Грудень травень |
ЗДНВР |
Аналітична довідка |
||
|
Здійснити підсумковий аналіз роботи навчального закладу з профілактики правопорушень та шкідливих звичок. |
Грудень травень |
ЗДВР |
Аналітична довідка |
||
|
Забезпечити дотримання вимог техніки безпеки всіма працівниками ліцею |
упродовж навчального року |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
||
|
Провести інструктаж працівників ліцею з техніки безпеки |
до 01.09.2019 |
ЗДНВР |
Інформація |
||
|
Ознайомити учнів з правилами користування устаткуванням, шкільними меблями |
02.09.2019 |
Класні керівники, вчителі - предметники |
Інформація |
||
|
Забезпечити медикаментами кабінети хімії, фізики, біології, майстерні, спортзал |
До 01.09.2019 |
Директор ліцею, шкільна медсестра |
Інформація |
||
|
Організовувати роботу загонів ЮІР та ДЮП |
До 08.09.2019 |
Педагог-організатор |
План роботи |
||
|
Проводити індивідуальну роботу з учнями, які користуються транспортом |
Протягом навчального року |
ЗДВР |
Інформація |
||
VІІ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЮ БАЗОЮ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ВСІМ ВИДАМ ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ |
||||||
|
|
До 01.09.2019 |
ЗДНВР |
Інформація |
||
|
|
Протягом року |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
||
|
|
серпень |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
||
|
Забезпечити навчальні кабінети та персонал необхідним інвентарем для прибирання і забезпечити школу необхідною кількістю вогнегасників |
до 04.08.2019 |
Директор ліцею, завгосп |
Інформація |
||
|
Забезпечити навчальні кабінети необхідною кількістю вогнегасників |
до 04.08.2019 |
Директор ліцею, завгосп |
Інформація |
||
ЗАХОДИ ПО НАВЧАННЮ ДІТЕЙ ПРАВИЛАМ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ |
||||||
|
Організувати роботу дружини юних пожежних |
вересень |
Педагог-організатор |
План роботи |
||
|
Проводити агітаційну роботу серед учнів, виступи ДЮП перед учнями ліцею |
Протягом навчального року |
Педагог-організатор |
План роботи |
||
|
Проводити з учнями бесіди з питань протипожежної безпеки |
Протягом навчального року |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Бесіда «Вогонь – друг, вогонь – ворог» |
вересень |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Бесіда»Дії під час виникнення пожежі в будинку» |
жовтень |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Бесіда «Правила експлуатації побутових нагрівальних електро- та газоприладів» |
листопад |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Бесіда «Пожежонебезпечні речовини та матеріали. Пожежна безпека при поводженні з синтетичними речовинами» |
грудень |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Пожежонебезпечні об’єкти. Новорічні свята; ялинка, гірлянди; користування пічками, камінами» |
грудень |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Бесіда «Правила пожежної безпеки у вашому домі. Гасіння пожежі в квартирі. Правила поводження під час пожежі» |
січень |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Бесіда «Запобігання виникненню пожежі від електроструму та правила гасіння пожежі, викликаної електрострумом. Дії учнів при пожежі» |
лютий |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Бесіда «Домедична допомога постраждалим від пожеж. Шкідливість і небезпечність куріння» |
березень |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Бесіда «Основні правила пожежної безпеки під час відпочинку у лісі» |
квітень |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Організовувати та проводити екскурсії для учнів до музею пожежної частини |
Протягом навчального року |
Класні керівники |
Інформації |
||
|
Проводити конкурси малюнків на протипожежну тематику |
вересень травень |
Класні керівники |
Інформації |
||
|
Проводити тематичні класні години на протипожежну тематику |
Раз на семестр |
Класні керівники |
Інформації |
||
|
Організовувати та проводити зустрічі учнів ліцею з представниками пожежної частини села Потіївка |
Протягом навчального року |
Класні керівники |
Інформації |
||
ЗАХОДИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОМУ ТРАВМАТИЗМУ СЕРЕД УЧНІВ |
||||||
|
Організувати роботу загону юних інспекторів руху |
вересень |
Педагог-організатор |
План роботи |
||
|
Проводити агітаційну роботу серед учнів, виступи ЮІР перед учнями ліцею |
Протягом навчального року |
Педагог-організатор |
План роботи |
||
|
Проводити з учнями бесіди з питань дотримання правил дорожнього руху |
Протягом навчального року |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Бесіда «Організація дорожнього руху. Правила безпеки при переході вулиці. Наземні, надземні, підземні переходи». |
вересень |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Бесіда «Типи перехресть. Правила переходу дороги на перехрестях.» |
вересень |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Бесіда «Правила переходу вулиці після виходу з транспорту» |
жовтень |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Бесіда «Дорожні знаки» |
листопад |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Бесіда «Дорожня розмітка» |
грудень |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Бесіда «Рух за сигналами регулювальника» |
січень |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Бесіда «Пасажир в автомобілі» |
лютий |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Бесіда «Основні види ДТП. Поведінка при ДТП» |
березень |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Бесіда «Безпека руху велосипедиста» |
квітень |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Проводити конкурси малюнків на тему безпеки дорожнього руху |
вересень травень |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Проводити тематичні класні години на тему безпеки дорожнього руху |
Раз на семестр |
Класні керівники |
Розробки заходів |
||
|
Організовувати та проводити зустрічі учнів ліцею з представниками державтоінспекції міста Радомишля |
Протягом навчального року |
Класні керівники |
Інформації |
||
|
Провести Двотижневик «Увага! Діти» |
2-16.09.2019 |
Класні керівники |
Розробки заходів |
6.2. ОРГАНІЗАЦІЯ МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ УЧНІВ
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Форма узагальнення |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|---|
ОРГАНІЗАЦІЙНА РОБОТА |
|||||
|
Провести перевірку санітарного стану ліцею перед початком навчального року – освітлення, вентиляції, наявність обладнання в спортивному залі, харчоблоці, класах, майстернях. |
26.08.2019 |
Медсестра, директор ліцею, райСЕС |
Інформація |
|
|
Підготовити медичний кабінет до роботи – забезпечити його вагою, ростоміром, кушеткою, таблицями для визначення гостроти зору,тонометром. |
27.08.2019 |
Медсестра |
Інформація |
|
|
Доповнити папку методичними рекомендаціями, наказами, інструкціями по медичному обслуговуванню школярів |
27.08.2019 |
Медсестра |
Інформація |
|
|
Скласти план роботи медичної сестри ліцею на навчальний рік. |
30.08.2019 |
Медсестра |
Інформація |
|
|
Скласти план та графік проведення заходів щодо профілактики різних видів захворювань. |
вересень |
Медсестра |
Графік |
|
|
Організувати проведення зустрічей з лікарями. |
Протягом року |
Медсестра |
Інформація |
|
ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ |
|||||
|
Організувати і провести медогляд школярів. Визначити гостроту зору, слуху; ріст і вагу, АТ, встановити групу здоров’я, за станом здоров’я розподілити школярів на фізкультурні групи, дати рекомендації дітям з відхиленням стану здоров’я. |
Вересень 2019 |
Медсестра |
Інформація |
|
|
Провести аналіз результатів комплексного огляду учнів. |
01.10.2019 |
Медсестра |
Інформація |
|
|
Заповнити в класних журналах листки здоров’я. |
Вересень 2019 |
Медсестра, класні керівники |
Інформація |
|
|
Проводити роботу по професійній орієнтації школярів,починаючи з сьомого класу. |
Постійно |
Медсестра |
Інформація |
|
|
Проводити профілактику травматизму серед школярів. |
Постійно |
медсестра |
Інформація |
|
|
Проводити амбулаторний прийом школярів. |
Постійно |
Медсестра |
Інформація |
|
|
Проводити контроль за фізичним вихованням школярів, відвідувати уроки фізкультури і заняття спортивних секцій |
1 раз на місяць |
Медсестра |
інформація |
|
|
Брати участь в обстеженні і оздоровленні підлітків. |
Постійно |
Медсестра |
інформація |
|
|
Завести і заповнити медичні карточки учнів.. |
Грудень 2019 |
Медсестра |
інформація |
|
|
|||||
САНІТАРНО-ЕПІДЕМІЧНА РОБОТА |
|||||
|
Скласти план профілактичних щеплень на поточний рік. |
Грудень 2019 |
Медсестра |
інформація |
|
|
Проводити профілактичні щеплення згідно плану профщеплень. |
Щомісячно |
Медсестра |
інформація |
|
|
Провести обстеження школярів 1-4 класів на гельмінтози і провести дегельмінтизацію. |
1 раз на рік згідно плану райСЕС |
Медсестра |
інформація |
|
|
Проводити контроль за санітарно-гігієнічними умовами навчання і виховання школярів (санітарний стан приміщення школи, класів, майстерень, санвузлів, температура, освітленя, правильна розстановка парт, станків). |
Постійно |
Медсестра |
інформація |
|
|
Проводити контроль за харчуванням школярів (приготування страв, термін реалізації продуктів, миття посуду). |
Постійно |
Медсестра |
інформація |
|
|
Проводити огляд персоналу харчоблоку на гнійничкові захворювання і відмічати в журналі «Здоров’я працівників харчоблоку». |
Щоденно |
Медсестра |
інформація |
|
|
Проводити контроль за проходженням персоналом школи медичних оглядів. |
1 раз на рік |
Медсестра, директор школи |
інформація |
|
САНІТАРНО-ВИХОВНА РОБОТА |
|||||
|
Проведення санітарно-виховної роботи (проводити бесіди, читати лекції, випускати санітарні бюлетені на теми: - «Наркоманія», «Алкоголь», «СНІД» - «Туберкульоз» - «Короста та її попередження» - «Профілактика гепатиту А» - «Профілактика дифтерії» -«Поводження з отруйними речовинами», -«Отруєння грибами, рослинами, ягодами», - «Перша допомога при укусах змій, комах, тварин» - «Профілактика гельмінтозів» і т.д. |
Постійно упродовж навчального року |
Медсестра |
Розробки заходів |
|
|
Організувати проведення з учнями та їх батьками бесід, лекцій, та інших заходів з метою профілактики різних видів захворювань, а саме: - гігієна та режим для школяра; - профілактика шлункових захворювань; - профілактика захворювань органів зору; - профілактика грипу та ГРЗ; - профілактика серцево-судинних захворювань; - профілактика захворювань опорно-рухової системи. |
Протягом року |
Медсестра |
Розробки заходів |
6.3. ЗАХОДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ЛІТНЬОГО ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ УЧНІВ
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Форма узагальнення |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|---|
|
Систематично ознайомлювати батьків із зміною у нормативній базі з питань організації оздоровлення учнів |
Упродовж навчального року |
Соціальний педагог |
Інформація |
|
|
Спланувати роботу ліцею щодо оздоровлення дітей влітку 2020 року |
Березень 2020 |
Начальник табору |
Інформація |
|
|
Організувати роботу пришкільного табору |
Березень 2019 |
Начальник табору |
Інформація |
|
|
Забезпечити оздоровлення дітей пільгового контингенту |
Упродовж навчального року |
Соціальний педагог |
Інформація |
|
|
Проводити виховні заходи, спрямовані на вироблення навичок здорового способу життя |
Упродовж навчального року |
Класні керівники |
Інформація |
|
|
Проводити просвітницьку роботу серед батьків про необхідність оздоровлення їхніх дітей |
Упродовж навчального року |
Класні керівники |
Інформація |
|
|
Проводити презентації-ознайомлення з роботою районних, обласних та Всеукраїнських оздоровчих таборів |
Упродовж навчального року |
Класні керівники |
Інформація |
РОЗДІЛ VІІ
РОБОТА З БАТЬКІВСЬКОЮ ГРОМАДСЬКІСТЮ
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Форма узагальнення |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|---|
|
Провести вибори батьківських комітетів у класах (1-11 класи). |
Вересень 2019 |
класні керівники |
Протоколи |
|
|
Провести класні батьківські збори. |
вересень, грудень березень, травень |
класні керівники |
Протоколи |
|
|
Провести загальні збори (конференцію) за темою: «Школа – осередок виховання морально-духовної життєво компетентної особистості, яка успішно реалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал» |
Вересень 2019 |
Директор ліцею |
Протокол |
|
|
Організувати допомогу сім’ям з метою поліпшення відвідування дітьми навчальних занять, своєчасне інформування батьків про відсутність дітей в ліцеї |
Упродовж навчального року |
ЗДВР класні керівники |
Інформація |
|
|
Організувати психологічну консультативну службу для батьків. |
Упродовж навчального року |
Практичний психолог |
План |
|
|
Організувати спільні учнівсько-батьківські виховні години, концерти, свята, екскурсії, культпоходи. |
Упродовж навчального року |
класні керівники |
Сценарії |
|
|
Відзначення Дня матері із запрошенням батьків на святкові заходи |
08.05.2020 |
класні керівники |
Сценарій |
|
|
Відзначення Всесвітнього Дня сім’ї із запрошенням батьків на святкові заходи |
15.05.2020 |
класні керівники |
Сценарій |
|
|
Провести конкурс “Мама, тато, я – українська сім’я” із залученням батьків учнів. |
листопад 2019 |
ЗДВР |
Сценарій |
|
|
Провести конкурс “Спортивна родина” із залученням батьків учнів. |
Березень 2020 |
ЗДВР |
Сценарій |
|
|
Організувати постійний зв’язок з родинами учнів девіантної поведінки. |
Упродовж навчального року |
ЗДВР |
Журнал обліку роботи |
|
|
Організувати роботу батьківського університету правових знань |
Упродовж навчального року |
Гнатенко Р.Ф. |
План |
РОЗДІЛ УІІІ
ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА РОБОТА,
ЗМІЦНЕННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ЛІЦЕЮ
Фінансово-господарську діяльність ліцею у 2019/2020 навчальному році направити на:
- раціональне та ефективне використання усіх джерел фінансування (місцевий бюджет, позабюджетні та спонсорські надходження, надання додаткових освітніх послуг тощо);
- створення належних санітарно-побутових умов навчання та виховання учнів;
- успішну підготовку ліцею до роботи в осінньо-зимовий період 2019/2020 навчального року;
- підтримання у робочому стані систем життєзабезпечення ліцею (електро-, водозабезпечення), засобів пожежогасіння;
- своєчасний ремонт існуючих шкільних меблів, спортивного та іншого обладнання;
- виконання планових завдань з поточного ремонту туалетів, системи тепломережі ліцею.
№ з/п |
Зміст заходів |
Термін виконання |
Відповідальний |
Відмітки про виконання |
1 |
Провести поточний ремонт:
|
до 15.08. до 01.10. до 20.08. |
Директор ліцею, завгосп |
|
2 |
Продовжити роботу по заміні світильників з вичерпаним терміном використання на енергозберігаючі |
Упродовж навчального року |
Директор ліцею, завгосп |
|
3 |
Продовжити роботу по ремонту шкільних меблів (заміна дерев’яних конструкцій парт, стільців, столів) |
серпень |
Завгосп |
|
4 |
Проводити постійний косметичний ремонт класних кімнат |
Упродовж навчального року |
Директор ліцею, завгосп |
|
5 |
Провести підписку на періодичні фахові видання (газети, журнали), педагогічну пресу |
Упродовж навчального року |
Шкільний бібліотекар |
|
6 |
Постійно поповнювати медкабінет необхідними лікарськими засобами (згідно норм) |
Упродовж навчального року |
Директор ліцею, завгосп |
|
7 |
Забезпечити ліцей необхідною кількістю інвентарю для прибирання приміщень, миючих та дезінфікуючих засобів |
Упродовж навчального року |
Завгосп |
|
8 |
Розробит кошторис на 2020 рік |
грудень |
Адміністрація ліцею |
|
9 |
Доукомплектувати ліцей необхідною кількістю засобів пожежогасіння (вогнегасники) |
Упродовж навчального року |
Директор ліцею, завгосп |
|
10 |
Подавати систематично інформацію щодо показників лічильників енергоносіїв |
щодекади |
Завгосп |
|
11 |
Поновити стенди вестибюлю ліцею |
Упродовж навчального року |
Завгосп |
|
12 |
||||
13 |
||||
14 |
||||
15 |
||||
16 |
||||
17 |
РОЗДІЛ ІХ
ОХОРОНА ПРАЦІ
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Контроль за інформаційним забезпеченням |
Примітка |
Відмітка про виконання |
1. |
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АСПЕКТІВ |
|||||
1.1. |
Організувати роботу щодо систематизації та вивчення нормативних документів з питань охорони праці, охорони життя і здоров’я працівників закладу освіти, а саме:
- Закон України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благо-получчя населення”; - Закон України “Про освіту”, ст.ст. 3, 17, 24, 51, 53; - Закон України “Про загальну середню освіту” ст.ст. 5, 22, 38; - Закон України “Про пожежну безпеку”; - Закон України від 05.07.2001 № 2586 “Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз”; - Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загаль-ноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, Київ – 2001; - Постанова Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 “Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру”; - наказ Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15 “Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою”;
- наказ Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563 “Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти” - наказ Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 “Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах”; |
серпень |
ЗДНВР |
протокол наради при директорові |
||
2. |
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИДАННЯ НАКАЗІВ. |
|||||
2.1. |
“Про організацію чергування адміністрації, вчителів та учнів ліцею”. |
серпень січень |
ЗДНВР |
наказ |
||
2.2. |
“Про призначення відповідальних осіб з питань охорони праці в 2019/2020 навчальному році”. |
серпень |
ЗДНВР |
наказ |
||
2.3. |
“Про організацію роботи з питань охорони праці в ліцеї у 2019/2020 навчальному році”. |
серпень |
ЗДНВР |
наказ |
||
2.4. |
«Про затвердження інструкцій з охорони праці» (за необхідності) |
серпень |
ЗДНВР |
наказ |
||
2.5. |
“Про призначення відповідальних осіб з протипожежної безпеки у 2019/2020 навчальному році”. |
серпень |
ЗДНВР |
наказ |
||
2.6. |
“Про організацію роботи з протипожежної безпеки вліцеїі у 2019/2020 навчальному році”. |
серпень |
ЗДНВР |
наказ |
||
2.11. |
“Про призначення відповідальних за організацію роботи з охорони праці підрозділів педагогічних працівників та технічних працівників і спеціалістів у ліцеї у 2019/2020 навчальному році”. |
вересень |
ЗДНВР |
наказ |
||
2.12. |
“Про підсумки роботи педагогічного колективу з охорони праці за І семестр 2019/2020 навчального року”. |
січень |
ЗДНВР |
наказ |
||
2.17. |
“Про заходи щодо забезпечення протипожежної безпеки, запобігання нещасним випадкам”. |
січень |
ЗДНВР |
наказ |
||
2.19. |
“Про призначення відповідального за організацію та проведення обов’язкових медичних оглядів та медичне обстеження працівників ліцею ”. |
лютий |
ЗДНВР |
наказ |
||
2.20. |
«Про відзначення тижня охорони праці в ліцеї”. |
квітень |
ЗДНВР |
наказ |
||
2.21. |
Про підсумки роботи з охорони праці і техніки безпеки в ліцеї у 2019/2020 навчальному році”.. |
червень |
ЗДНВР |
наказ |
||
3. |
ОРГАНІЗАЦІЯ РОЗГЛЯДУ ПИТАНЬ НА ЗАСІДАННЯХ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ, РАДИ ЗАКЛАДУ, НАРАДАХ ПРИ ДИРЕКТОРОВІ, ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРАХ КОЛЕКТИВУ, БАТЬКІВСЬКИХ ЗБОРАХ |
|||||
3.1. |
Про затвердження правил внутрішкільного трудового розпорядку в ліцеї у 2019/2020 навчальному році”. |
серпень |
ЗДНВР |
протокол засідань загальних зборів |
||
3.2. |
Про організацію роботи з питань охорони праці та протипожежної безпеки в ліцеї у 2019/2020 навчальному році”. |
серпень |
ЗДНВР |
протокол наради при директорові |
||
3.3. |
Про організацію роботи медичного кабінету ліцею. |
вересень |
Директор ліцею, завгосп |
протокол наради при директорові |
||
3.4. |
Про результати дотримання санітарно-гігієнічних норм у ліцею в I семестрі 2019/2020 навчальному році”. |
листопад |
Адміністрація ліцею |
протокол наради при директорові |
||
3.5. |
Про хід виконання Колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом закладу освіти у 2019 році. |
грудень |
Адміністрація ліцею |
протокол засідань загальних зборів |
||
3.6. |
Про підсумки роботи в ліцеї з охорони праці за 2019/2020 навчальний рік”. |
червень 2020 |
ЗДНВР |
протокол засідань загальних зборів |
||
4. |
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ІНСТРУКТАЖІВ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ |
|||||
4.1. |
Здійснювати проведення вступних з інструктажів з питань охорони праці на робочому місці з новоприбулими працівниками. |
протягом року |
ЗДНВР |
Журнал реєстрації інструктажів |
||
4.2. |
Здійснювати проведення первинних інструктажів з питань охорони праці на робочому місці з працівниками ліцею. |
протягом року |
ЗДНВР |
Журнал реєстрації інструктажів |
||
4.3. |
Здійснювати проведення повторного інструктажу з питань охорони праці на робочому місці з працівниками ліцею. |
двічі на рік |
ЗДНВР |
Журнал реєстрації інструктажів |
||
4.4. |
Здійснювати проведення позапланового інструктажу з питань охорони праці на робочому місці з працівниками ліцею. |
у випадку травмування |
ЗДНВР |
Журнал реєстрації інструктажів |
||
4.5. |
Забезпечити наявність посадових обов’язків з безпеки життєдіяльності для класних керівників. |
до 01.09. |
ЗДНВР |
інструкції |
||
4.6. |
Скласти акти-дозволи проведення занять у кабінетах фізики, хімії, біології, шкільних майстернях, спортивному залі, на спортивному майданчику. |
до 05.08. |
Адміністрація ліцею |
акти |
||
5 |
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ МЕДИЧНОГО КАБІНЕТУ |
|||||
5.1. |
Забезпечити роботу медичного кабінету з обладнанням відповідно до нормативних вимог та забезпеченням медикаментами. |
протягом року |
Шкільна медсестра |
інформація |
||
5.2. |
Забезпечити проведення медичних оглядів працівників ліцею, облік та збереження особових медичних книжок працівників закладу освіти. |
згідно графіку |
Шкільна медсестра |
медичні книжки |
||
6. |
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ЛІЦЕЮ |
|||||
6.1. |
Організувати роботу щодо забезпечення закладу освіти наочністю, посібниками, нормативно-законодавчими актами з питань охорони праці. |
протягом року |
Директор ліцею, завгосп |
інформація |
||
6.2. |
Забезпечити готовність всіх шкільних приміщень до початку нового навчального року відповідно до нормативів з метою підписання акту прийняття ліцею. |
до 01.09. |
Директор ліцею, завгосп |
акти перевірки |
||
6.3. |
Провести аналіз існуючої матеріально-технічної бази закладу освіти, скласти план заходів щодо виконання необхідних робіт. |
до 01.12. |
Директор ліцею, завгосп |
план заходів |
||
6.4. |
Визначити об’єкти, які знаходяться в аварійному стані, скласти дефектні акти. |
до 01.10. |
Директор ліцею, завгосп |
дефектні акти |
||
6.5. |
Забезпечити перевірку лічильників тепла, гарячої та холодної води згідно графіку, підготувати акти щодо готовності приладів обліку енергоносіїв, водопостачання. |
до 01.09. |
Директор ліцею, завгосп |
акти |
||
6.6. |
Підготувати всі інженерні системи (опалення, холодного та гарячого водопостачання) до нового навчального року та до роботи в осінньо-зимовий період згідно графіку. |
до 01.09. |
Директор ліцею, завгосп |
інформація |
||
6.7. |
Привести у належний стан всі підсобні приміщення, теплорамку, щитову, забезпечити їх надійне закриття. |
до 01.09. |
Завгосп |
інформація |
||
6.8. |
Підготувати план проведення капітального та профілактичного ремонту. |
жовтень |
Директор ліцею, завгосп |
план заходів |
||
7. |
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ЩОДО ДОТРИМАННЯ САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНИМ НОРМ |
|||||
7.1. |
Здійснити перевірку дотримання санітарно-гігієнічних норм у закладі освіти за наступними критеріями:
|
листопад, червень |
Адміністрація ліцею, завгосп |
довідка |
||
7.2. |
Здійснювати контроль за санітарний станом харчоблоку, навчальних кабінетів і приміщеннями ліцею. |
протягом року |
учителі |
довідка |
||
7.3. |
Забезпечити санітарно - гігієнічний порядок у класних кімнатах, спортивній залі, майстернях. |
протягом року |
Вчителі - предметники |
наказ |
||
7.4. |
Організувати санітарно-гігієнічне чергування учнів, вчителів, технічного персоналу в навчальних кабінетах та приміщеннях ліцею. Забезпечити своєчасне їх прибирання. |
протягом року |
Адміністрація ліцею, класні керівники |
наказ графік |
||
7.5. |
Здійснювати контроль щодо дотриманням санітарно-гігієнічних норм в усіх навчальних приміщеннях. Узагальнити результати в кінці навчального року. |
двічі на місяць червень |
медична сестра |
довідка |
||
7.6. |
Своєчасно проводити огляд приміщень закладу: стелі, підлоги, сходів, вентиляційного обладнання, санітарно-технічних приладів. У разі необхідності готувати акти. |
протягом року |
ЗДНВР |
акти |
||
8. |
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З ПРОТИПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ |
|||||
8.1. |
Здійснити забезпечення ліцею засобами протипожежної безпеки у необхідній кількості. |
до 15.08. |
Адміністрація ліцею, завгосп |
інформація |
||
8.2. |
Забезпечити дотримання заходів протипожежної безпеки в усіх приміщеннях ліцею |
до 15.08. |
Адміністрація ліцею, завгосп |
план заходів |
||
8.3. |
Забезпечити виконання приписів пожежної інспекції. |
протягом року |
Адміністрація ліцею, завгосп |
план заходів |
||
8.4. |
Перевірити й у разі потреби очистити складські приміщення від легкозаймистих предметів. |
до 01.09. |
завгосп |
інформація |
||
8.5. |
Проводити інструктажі з пожежної безпеки з педагогічними та технічними працівниками ліцею |
протягом року |
Адміністрація ліцею, завгосп |
згідно графіку |
||
8.6. |
Утримувати в робочому стані засоби протипожежного захисту, обладнання та інвентар, не допускаючи їх використання не за призначенням. |
протягом року |
завгосп |
згідно плану |
||
8.7. |
Забезпечувати порядок збереження і використання легкозаймистих матеріалів. |
протягом року |
завгосп |
згідно плану |
||
8.8. |
Забезпечити проведення заміру заземлення електроустановок та ізоляції проводів електромереж у відповідності до Правил їх влаштування. |
липень |
Адміністрація ліцею, завгосп |
акт |
||
8.9. |
Забезпечити технічних працівників засобами індивідуального захисту. |
постійно |
Адміністрація ліцею, завгосп |
інформація |
||
8.10. |
Розробити комплексні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки. Забезпечити контроль за їх виконанням. Узагальнити результати роботи в кінці навчального року. |
вересень протягом року червень |
Адміністрація ліцею, завгосп |
план заходів довідка |
||
8.11. |
Забезпечити наявність на всіх поверхах плану-схеми евакуації. |
до 01.09. |
Адміністрація ліцею, завгосп |
план-схема |
||
9. |
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ЗДОРОВ’Я |
|||||
9.1. |
Затвердити правила внутрішкільного трудового розпорядку. |
до 15.08 |
Директор ліцею |
наказ |
||
9.2. |
Призначити склад комісії з охорони праці та техніки безпеки. |
до 01.09. |
Директор ліцею |
наказ |
||
9.3. |
Забезпечити навчання з техніки безпеки педагогічних працівників, відпові-дальних за організацію роботи з охорони праці та пожежної безпеки. |
згідно графіку |
Директор ліцею |
наказ |
||
9.4. |
Здійснити аналіз дотримання нормативних вимог з питань охорони праці. |
грудень, травень |
Директор ліцею |
наказ |
||
9.5. |
Організувати навчання та перевірку знань працівників ліцею з питань охорони праці вчителів-предметників. |
квітень |
Відповідальний з ОП |
наказ |
||
9.6. |
Забезпечити технічних працівників миючими засобами та засобами гігієни. |
протягом року |
Завгосп |
інформація |
||
9.7. |
Організувати роботу щодо підготовки ліцею до осінньо-зимового періоду. |
жовтень –листопад |
Адміністрація ліцею, завгосп |
план заходів |
||
9.8. |
Забезпечити щорічне безкоштовне проходження медичного огляду працівниками ліцею |
згідно графіку |
Директор ліцею |
наказ |
||
9.9. |
Забезпечити своєчасну розробку та виконання заходів по створенню безпечних та нешкідливих умов праці відповідно до вимог нормативних документів з охорони праці. |
вересень |
Директор ліцею |
план заходів |
||
9.10. |
Організувати роботу щодо створення належних умов і безпеки праці, вжиття заходів до недопущення виробничого травматизму. |
протягом року |
Адміністрація ліцею |
наказ |
||
9.11. |
Організувати роботу щодо підготовки ліцею в осінньо-зимових умовах. Скласти план заходів. |
вересень |
Адміністрація ліцею, завгосп |
план заходів |
||
9.12. |
Надавати можливість проходження позачергового медичного огляду працівникові, якщо він пов’язує погіршення здоров’я з виконанням трудових обов’язків. |
протягом року |
Директор ліцею |
на підставі заяви працівника |
||
9.13. |
Забезпечити належне утримання санітарно-побутових приміщень, кабінетів фізики, хімії, біології. інформатики, спортивного залу, навчальних майстерень, туалетів. Здійснювати контроль та узагальнити результати. |
протягом року червень |
Адміністрація ліцею, завгосп |
довідка |
||
9.14. |
Надавати відпустку або її частину членам адміністрації та педагогічним працівникам протягом навчального року у зв’язку з санаторно-курортного лікування. |
протягом року |
Директор ліцею |
на підставі заяви працівника |
||
9.15. |
Жінкам, які працюють і мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, за їх бажанням щорічно надавати додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових та неробочих днів. |
згідно графіку |
Директор ліцею |
наказ |
||
9.16. |
Здійснити контроль за виконанням вимог нормативних актів та заходів у закладі освіти з питань охорони праці. |
червень |
наказ |
|||
9.17. |
Розробити (оновити) і затвердити інструкції з охорони праці і техніки безпеки для працівників ліцею згідно штатного розпису (за необхідністю) |
серпень |
наказ |
|||
9.20. |
||||||
9.21. |
||||||
9.22 |
РОЗДІЛ Х
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧНІВ
10.1. ВИКОНАННЯ СТ.53 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ, СТ.35 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ОСВІТУ», СТ.6 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ», ІНСТРУКЦІЇ З ОБЛІКУ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ ШКІЛЬНОГО ВІКУ
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Форма узагальнення |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|---|
|
Організувати постійний контроль за здобуттям повної загальної середньої освіти |
Протягом року |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
|
|
Вести роз’яснювальну роботу серед населення щодо обов’язковості здобуття дітьми та підлітками повної загальної середньої освіти |
Протягом року |
Адміністрація ліцею, педколектив |
Інформація, оголошення |
|
|
Систематично проводити роботу щодо залучення до навчання дітей і підлітків від 6 до 18 років. |
Протягом року |
Адміністрація ліцею, педколектив |
Інформація |
|
|
Провести аналіз кількості дітей і підлітків, що проживають на території обслуговування школи в порівнянні з кількістю дітей, що навчаться в школі. |
До 01.09.19 |
ЗДНВР |
Інформація |
|
|
Брати участь у Всеукраїнському рейді «Урок»: • залучати до навчання підлітків, відрахованих з технікумів, коледжів, училищ; неповнолітніх, які перебувають на спеціальному обліку в районній службі у справах неповнолітніх та районному відділенні кримінальної міліції у справах неповнолітніх; неповнолітніх, які виховуються в неблагополучних родинах; дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей з малозабезпечених сімей та багатодітних сімей; • тримати під контролем учнів, які схильні до пропусків занять без поважних причин |
Протягом року |
Адміністрація ліцею |
Інформація, наказ |
|
|
Перевірити явку дітей і підлітків шкільного віку до навчального закладу на підставі списків. Скласти «Список дітей і підлітків, які не приступили до занять 1 вересня 2019 року на території обслуговування» і подати його до відділу освіти з інформацією про вжиті заходи щодо залучення таких дітей до навчання. |
До 05.09.2019 |
ЗДНВР |
Інформація, списки |
|
|
Повернути списки дітей і підлітків шкільного віку до відділу освіти з відмітками про те, де навчаються діти, з довідками з навчальних закладів |
До 05.09.2019 |
ЗДНВР |
Інформація, списки |
|
|
За наявності в ліцеї учнів, які проживають на закріпленій за школою території обслуговування і яких не було включено до списку, подати додатковий список таких учнів відділу освіти. |
До 05.09.2019 |
ЗДНВР |
Інформація, списки |
|
|
Подати статистичний звіт (форма № 77-РВК) про кількість дітей і підлітків шкільного віку, інформацію про охоплення дітей і підлітків шкільного віку навчанням, про облік за роками народження, про облік навчання дітей і підлітків шкільного віку. |
До 05.09.2019 |
ЗДНВР |
Статзвіт |
|
|
Проводити роботу щодо залучення до навчання дітей 6-річного віку: • уточнити списки дітей, яким виповнилося 5 років; • провести бесіди з батьками про необхідність вступу до ліцею з 6-ти років; • зібрати заяви батьків та пояснювальні записки з причиною відмови; •провести рекламно-інформаційну акцію «Школа для першокласників» • Робота консультативного пункту для батьків майбутніх першокласників |
До 05.09.2019 Протягом року Серпень Жовтень Листопад |
ЗДНВР |
План роботи |
|
|
Заслуховувати на нараді при директорі питання: • про виконання положень Конституції України, о . 35 Закону України «Про освіту», о . 6 Закону України «Про загальну середню освіту», Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку; • про здійснення контролю за відвідуванням навчальних занять учнями ліцею |
Вересень Лютий |
ЗДНВР |
Протокол Протокол |
|
|
Заслухати на спільному засіданні ради школи та педагогічної ради питання щодо відвідування учнями школи навчальних занять |
Травень |
ЗДНВР |
Протокол |
|
|
Узагальнити проведену роботу в наказі «Про підсумки роботи педколективу ліцею щодо проведення обліку дітей і підлітків шкільного віку на території обслуговування ліцею» |
Червень |
ЗДНВР |
Наказ |
|
|
Перевірити працевлаштування випускників 9-х класів. Підтвердити довідками про навчання. Узагальнити проведену роботу в наказі «Про підсумки роботи щодо працевлаштування випускників 9-х класів 2018/2019 навчального року» |
До 10.09.2019 |
ЗДНВР |
Інформація, списки |
|
|
У разі змін вносити корективи до статистичних звітів (інформація про облік дітей і підлітків шкільного віку за роками, про охоплення дітей і підлітків шкільного віку навчанням, облік навчання дітей і підлітків шкільного віку) і подавати їх до відділу освіти. |
Щоквартально до 05 числа |
ЗДНВР |
Інформація, списки |
10.2. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО СУПРОВОДУ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Форма узагальнення |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|---|
|
Забезпечити безкоштовним харчуванням в шкільній їдальні учнів ліцею І ступеня та пільгових категорій, які мають на це право |
Протягом року |
Директор ліцею |
Наказ |
|
|
Забезпечити надання грошової допомоги на придбання шкільної форми дітям, позбавленим батьківського піклування |
згідно з чинним законодавством |
Голова батьківського комітету, соціальний педагог |
Інформація |
|
|
Надавати грошову допомогу учням ліцею, які мають на це право (при наявності коштів) |
За необхідності |
Рада ліцею |
Протокол |
|
|
Забезпечити безкоштовне відвідування учнями пільгових категорій позашкільних заходів |
Протягом року |
ЗДВР, соціальний педагог Класні керівники |
Наказ |
|
|
Забезпечити безкоштовне відвідування учнями пільгових категорій розважальних заходів, що проводяться в ліцеїі |
Протягом року |
ЗДВР, соціальний педагог Класні керівники |
Наказ |
|
|
Забезпечити можливість проїзду дітей (зменшеної вартості), які цього потребують до ліцею і в зворотньому напрямку |
Протягом року |
ЗДВР, соціальний педагог Класні керівники |
Списки |
|
|
В рамках профорієнтаційної роботи проводити виховні години, зустрічі з працівниками навчальних закладів міста, області, відвідування навчальних закладів району, області |
Протягом року |
ЗДВР, соціальний педагог Класні керівники |
План |
|
|
Систематично перевіряти житлово-побутові умови дітей пільгових категорій – учнів ліцею |
Вересень Січень |
ЗДВР, соціальний педагог Класні керівники |
Акт |
|
|
Вести систематичний контроль відвідування ліцею учнями, в тому числі й пільгових категорій |
Протягом року |
ЗДВР, соціальний педагог Класні керівники |
Журнал відвідування |
|
|
Вести систематичний контроль харчуванням учнів, в тому числі й пільгових категорій |
Протягом року |
ЗДВР, соціальний педагог Класні керівники |
Журнал обліку харчування |
|
|
Забезпечити участь у роботі гуртків учнів пільгових категорій |
Протягом року |
ЗДВР, соціальний педагог Класні керівники |
Журнали роботи гуртків |
|
|
Залучати учнів пільгового контингенту до роботи шкільної бібліотеки |
Протягом року |
Бібліотекар, Класні керівники |
Списки |
|
|
Надавати соціально-психологніі консультації батькам та особам, що їх замінюють |
Протягом року |
Психологічна служба |
Журнал обліку консультацій |
|
|
Надавати соціально-педагогічні консультації учням |
Протягом року |
Психологічна служба |
Журнал обліку консультацій |
|
|
Психологічне вивчення учнів 1-х класів. Готовність до шкільного навчання. Рівень адаптації учнів, психодіагностика учнів 1-х кл. Групова консультація учнів, педагогів, батьків. |
Вересень |
Психологічна служба |
Довідка |
|
|
Організація роботи консультаційного пункту для батьків і учнів «Служба довіри» |
щоп’ятниці |
Психологічна служба |
Журнал |
|
|
Психологічний супровід учнів 1,5,10-х кл. у період первинної адаптації (спостереження, консультації, патронаж). |
І семестр |
Психологічна служба |
Довідка |
|
|
Анкетування батьків учнів 1,5-х кл. |
Вересень – жовтень |
Психологічна служба |
Інформація |
|
|
Анкетування учнів, схильних до тютюнопаління та алкоголізму , з метою виявлення їх нахилів, інтересів, здібностей. Профілактика шкідливих звичок. |
Протягом навчального року |
Психологічна служба |
Інформація |
|
|
Участь у батьківській конференції. |
Вересень |
Психологічна служба |
Протокол |
|
|
Участь у нараді при директорові з питання психологічного моніторингу учнів 1,5,10-х кл. |
І семестр |
Психологічна служба |
Протокол |
|
|
Психологічні коментарі до вивчення первинної адаптації 1-х кл. до шкільного навчання |
Жовтень |
Психологічна служба |
Інформація |
|
|
Психологічне вивчення учнів 5-х кл. Готовність до навчання в ліцеї ІІ ступеню. Рівень особистісної адаптації учнів, психодіагностика учнів 5-х кл. Групова консультація учнів, педагогів, батьків. |
Жовтень |
Психологічна служба |
Довідка |
|
|
Психологічні коментарі до вивчення адаптації учнів 10-го кл. в школі ІІІ-го ступеню. |
Листопад |
Психологічна служба |
Інформація |
|
|
Робота психологічної «Служби довіри» |
щоп’ятниці |
Психологічна служба |
Журнал |
|
|
Індивідуальні консультації для батьків 1,5,10-х кл. |
Протягом року |
Психологічна служба |
Журнал |
|
|
Індивідуальні консультації для педагогів 1,5,10-х кл. |
Протягом року |
Психологічна служба |
Журнал |
|
|
Участь у раді профілактики з доповіддю на тему «Ймовірні причини негативних девіацій». |
Згідно з планом роботи ради профілактики |
Психологічна служба |
План |
|
|
Участь у педраді на тему «Управління адаптацією учнів 5-х класів до навчання в школі ІІ ступеню.» |
І семестр |
Психологічна служба |
Протокол |
|
|
Вивчення особистісних мотивів учнів 10-го класу |
листопад |
Психологічна служба |
Довідка |
|
|
Коригування картотеки обдарованих дітей, психологічний супровід обдарованих дітей. |
Листопад - грудень |
Психологічна служба |
Довідка Список |
|
|
Аналіз роботи вчителів-предметників і класних керівників з учнями, які мають низький рівень навчальних досягнень. |
Протягом навчального року |
Психологічна служба |
Журнал |
|
|
Організація занять з учнями 1,5,10-х кл., які мають труднощі адаптації до навчання в ліцеї. |
Протягом навчального року |
Психологічна служба |
Журнал |
|
|
Участь у раді профілактики з доповіддю на тему «Відповідальність батьків за поведінку дитини». |
Згідно з планом роботи |
Психологічна служба |
Протокол |
|
|
Виступ на педраді «Управління адаптацією учнів 10-го кл.до навчання у школі ІІІ-го ступеню. |
Грудень |
Психологічна служба |
Протокол |
|
|
Вивчення професійних нахилів учнів 7-8-х кл: психодіагностика, консультації (допрофільне обстеження) |
Грудень |
Психологічна служба |
Довідка |
|
|
Проведення семінару-тренінгу «Самопізнання та самовдосконалення на шляху професійного зростання педагога». |
Грудень |
Психологічна служба |
Журнал |
|
|
Індивідуальні бесіди з учнями ,які мають низький рівень навчальних досягнень ,пропуски |
Грудень |
Психологічна служба |
Журнал |
|
|
Психологічна просвіта учнів 9-11кл. «Майбутня професія» |
Січень |
Психологічна служба |
Журнал |
|
|
Організація занять з підготовки дошкільнят. |
Січень |
Психологічна служба |
Журнал |
|
|
Коректування роботи з обдарованими дітьми. |
Січень |
Психологічна служба |
Журнал |
|
|
Створення куточка для батьків майбутніх першокласників |
Січень |
Психологічна служба |
Журнал, стенд |
|
|
Участь у педраді «Управління адаптацією учнів 1-х кл.до навчання в школі І ступеню». |
Лютий |
Психологічна служба |
Протокол |
|
|
Педагогічний всеобуч для батьків. |
Лютий |
Психологічна служба |
Протокол |
|
|
Вивчення професійних нахилів учнів 9-го кл: психодіагностика, консультації . Психологічне вивчення учнів 9-го кл. Готовність до навчання в школі ІІІ-го ступеню. Рівень особистісної адаптації учнів. Психодіагностика учнів 9-го кл,групова консультація, індивідуальні консультації для вчителів, батьків(за потребою) |
Лютий |
Психологічна служба |
Довідка |
|
|
Індивідуальні консультації для вчителів за результатами психологічного вивчення (за потребою) |
Пртягом навчального року |
Психологічна служба |
Журнал |
|
|
Проведення психологічного тренінгу «Дитяча агресія: причини та профілактика». |
Березень |
Психологічна служба |
Журнал |
|
|
Співбесіди з учителями тих предметів, де обдаровані знижують успішність. |
Квітень |
Психологічна служба |
Журнал |
|
|
Психологічна допомога учням у професійному визначенні. Індивідуальні консультації учнів ,які мають труднощі у виборі майбутньої професії. |
Квітень |
Психологічна служба |
Журнал |
|
|
Тиждень психолога |
Квітень |
Психологічна служба |
Протокол |
|
|
Психологічне вивчення учнів 4-го кл. «Готовність до навчання в школі ІІ-го ступеню. Рівень психологічної адаптації учнів»: психодіагностика, групова консультація, індивідуальні консультації для вчителів, батьків (за потребою) |
Квітень |
Психологічна служба |
Довідка |
|
|
Діагностика психологічної готовності дітей дошкільного віку до навчання в ліцеї |
Травень |
Психологічна служба |
Довідка |
|
|
Консультації для батьків майбутніх першокласників. |
Травень |
Психологічна служба |
Журнал |
|
|
Участь у нараді при ЗДНВР «Моніторинг навчально-виховної роботи в 4-х кл .Готовність дітей до навчання у школі ІІІ ступеню.» |
Травень |
Психологічна служба |
Протокол |
|
|
Загальний аналіз психологічних досліджень за 2019/2020 н.р. Статистичний звіт. |
Травень |
Психологічна служба |
Аналітичний звіт |
|
|
Планування роботи на наступний навчальний рік. Упорядкування документації кабінету. |
Травень |
Психологічна служба |
План роботи, журнал |
|
|
Індивідуальні та групові консультації для учнів, батьків, педагогів(за потребою разом із соціальним педагогом) |
Протягом року |
Психологічна служба |
Журнал |
10.3. РОБОТА З ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВИПУСКНИКІВ
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Форма узагальнення |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|---|
|
Проводити попереднє опитування випускників 9-х,11-х класів щодо їх професійного самовизначення |
Вересень 2019 Квітень 2020 травень 2020 |
ЗДНВР, психологічна служба Класні керівники |
Анкети |
|
|
Вести облік працевлаштування випускників ліцею |
Вересень 2019 |
ЗДНВР, соціальний педагог, Класні керівники |
Списки |
|
|
Надавати інформацію про працевлаштування випускників до відділу освіти |
за запитом |
ЗДНВР |
Інформація |
|
|
Проводити зустрічі з випускниками ліцею - представниками різних професій |
протягом року |
ЗДВР класні керівники |
Звіт |
|
|
Проводити зустрічі випускників з представниками центру зайнятості з метою інформованості про ринок праці в районі, області |
протягом року |
Соціальний педагог класні керівники |
Звіт |
10.4. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Форма узагальнення |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|---|
|
Розробити та затвердити режим і графік харчування дітей. |
до 01.09.2019 |
Адміністрація ліцею |
Наказ |
|
|
Розробити та затвердити правила поведінки в шкільній їдальні. |
до 01.09.2019 |
Адміністрація ліцею |
Наказ |
|
|
Скласти та затвердити списки дітей, які потребують безкоштовного харчування. |
до 01.09.2019 |
Адміністрація ліцею |
Наказ |
|
|
Скласти та затвердити списки дітей, які потребують дієтичного харчування (із залученням медичних працівників). |
до 01.09.2019 |
медична сестра, класні керівники |
Наказ |
|
|
Забезпечити організоване та якісне харчування учнів закладу освіти:
|
протягом навчального року |
Адміністрація ліцею, соціальний педагог, класні керівники. |
Наказ |
|
|
Створити групу контролю за якістю харчування дітей зі складу вчителів, батьків та медичного персоналу. |
до 03.09.2019 |
Директор ліцею |
Наказ |
|
|
Забезпечити учнів питною водою гарантованої якості |
протягом навчального року |
медичний працівник. |
Наказ |
|
|
Надавати звіти про харчування дітей до відділу освіти |
щомісячно |
соціальний педагог, класні керівники |
Звіт |
|
|
Здійснювати облік харчування в журналі обліку харчування відповідно до відвідування учнів навчальних занять та обліку відвідування у класному журналі. |
щоденно |
соціальний педагог кл.керівники |
Журнал обліку |
|
|
Забезпечити харчування новоприбулих дітей пільгового контингент та учнів 1-4-х класів одразу після зарахування. |
протягом року |
Соціальний педагог, кл.керівники |
Наказ |
10.5. ЗАХОДИ ЩОДО РОБОТИ З УЧНЯМИ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Форма узагальнення |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|---|
|
Провести роботу щодо обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та занесення їх до соціального паспорту ліцею |
До 09.08.2019 |
Соціальний педагог |
Списки |
|
|
Провести роботу щодо забезпечення учнів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування |
Серпень 2019 |
Соціальний педагог |
Інформація |
|
|
Поновити списки дітей пільгового контингенту |
до 05.09.2019 |
Педагог соціальний |
Списки |
|
|
Забезпечити безкоштовним харчуванням в шкільній їдальні учнів пільгових категорій, які мають на це право |
З 01.09.2019 |
Директор ліцею |
Наказ |
|
|
Забезпечити безкоштовне відвідування учнями пільгових категорій розважальних заходів, що проводяться в ліцеї |
Протягом року |
Педагог соціальний Класні керівники |
Інформація |
|
|
Організувати оздоровлення дітей, в тому числі й пільгового контингенту, під час літніх канікул в закладі з денним перебуванням |
червень 2020 |
педагог соціальний, начальник закладу оздоровлення |
Наказ |
|
|
Залучити дітей, в тому числі й пільгового контингенту, до занять в гуртках за інтересами |
до 15.09.2019 |
Класні керівники |
Списки |
|
|
Охопити всіх дітей, в тому числі й пільгового контингенту, поглибленим медичним оглядом |
Жовтень - грудень 2019 |
Соціальний педагог, медична сестра |
Наказ |
|
|
Забезпечити дієтичним харчуванням дітей пільгового контингенту, якщо вони цього потребують |
до 03.09.2019 |
Директор ліцею, соціальний педагог |
Списки |
|
|
Обстежити житлові умови дітей, що знаходяться під опікою, та тих, що цього потребують. |
Вересень 2019 січень |
Педагог соціальний Класні керівники |
Акти |
|
|
Забезпечити дітям пільгового контингенту безкоштовне відвідування розважальних заходів, які будуть проводитися на базі ліцею |
протягом року |
ЗДВР Педагог соціальний |
Інформація |
|
|
Забезпечити відвідування районних новорічних свят (дітям пільгового контингенту - безкоштовно) |
грудень 2019 |
Педагог соціальний |
Інформація |
|
|
Організувати вручення подарунків на день Святого Миколая, новорічні свята учням молодших класів та дітям пільгового контингенту. |
Грудень 2019- Січень 2020 |
Педагог соціальний, |
Списки |
|
|
Розважальна програма для дітей «День святого Миколая» |
Грудень 2019 |
Педагог соціальний, |
Інформація |
|
|
Забезпечити безкоштовну участь учнів пільгового контингенту у екскурсіях, які будуть проводитися |
протягом року |
Класні керівники |
Наказ |
|
|
Організувати учнів на участь у заходах, присвячених Дню захисту дітей. |
01 червня 2020 |
Педагог соціальний, Афанасьєва А.О.. |
Наказ |
|
|
10.6. ЗАХОДИ ЩОДО ПРАВОВОЇ ОСВІТИ, ПРОФІЛАКТИКИ ЗЛОЧИННИХ ПРОЯВІВ
В УЧНІВСЬКОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Основні виховні завдання щодо правової освіти, профілактики злочинних проявів в учнівському середовищі
1. Виховувати учнів свідомими законослухняними громадянами.
2. Знайомити учнів з Конституцією України, з основними правовими нормами нашого законодавства.
3. Протягом року організовувати дозвілля учнів, заповнювати їх вільний час корисними розвагами.
4. Постійно проводити контрольно-профілактичну роботу серед учнів з попередження правопорушень та злочинності.
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Форма узагальнення |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|---|
ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ |
|||||
|
Скласти спільний план дій з соцільною службою Потіївської сільської радиу на 2019/2020 навчальний рік |
Вересень 2019 |
ЗДВР |
План |
|
|
Дотримуватись статті Закону України "Про освіту" щодо отримання учнями повної загальної середньої освіти |
Протягом року |
Адміністрація ліцею |
Наказ |
|
КОНТРОЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА |
|||||
|
Здійснювати контроль працевлаштування випускників 9-х класів |
Серпень-вересень 2019 |
ЗДНВР |
Інформація |
|
|
Забезпечити наступність у правовій роботі між початковою, основною та старшою школою |
Протягом року |
ЗДВР |
План |
|
|
Залучати в індивідуальному порядку важковиховуваних учнів до участі в підготовці учнівського дозвілля. |
Протягом року |
ЗДВР, психологічна служба Класні керівники, |
Інформація |
|
|
Організовувати зустрічі лікаря-нарколога для проведення з учнями профілактичних лекцій, бесід. |
Протягом року |
ЗДВР |
Інформація |
|
|
Спрямувати роботу класних керівників на виявлення психологічного клімату в сім'ях та умов проживання в них неповнолітніх дітей. |
Протягом року |
Психологічна служба |
Акти |
|
|
Вести соціально-психологічний супровід дітей, які виховуються в проблемних сім’ях. |
Протягом року |
Психологічна служба |
Журнал спостережень |
|
|
Вести щоденний облік відвідування учнями ліцею та проводити потижневий його аналіз |
Протягом року |
ЗДВР, соціальний педагог |
Журнал обліку відвідування Інформація |
|
|
Спланувати роботу Ради профілактики |
Вересень 2019 |
ЗДВР |
План |
|
|
Залучити дітей, схильних до правопорушень, до занять в гуртках за інтересами |
Вересень 2019 |
Соціальний педагог, Класні керівники |
Списки Журнали обліку роботи гуртків |
|
|
Постійно підтримувати зв'язок з батьками учнів, схильних до правопорушень |
Протягом року |
Класні керівники, соціальний педагог |
Інформація |
|
ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА |
|||||
|
Анкетування учнів, схильних до правопорушень, з метою виявлення їх нахилів, інтересів, здібностей |
Вересень 2019 |
Практичний психолог |
Анкети Довідка |
|
|
Проводити індивідуальні бесіди з учнями, схильними до правопорушень |
Протягом навчального року |
Практичний психолог Класні керівники |
Журнали обліку роботи |
|
|
Проводити індивідуальні бесіди з метою виявлення позитивних рис і якостей учнів, схильних до правопорушень |
Протягом навчального року |
Практичний психолог Класні керівники |
Журнали обліку роботи |
10.7. ЗАХОДИ ШКІЛЬНОЇ РАДИ ПРОФІЛАКТИКИ ЩОДО ПРЕВЕНТИВНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Форма узагальнення |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|---|
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАХОДИ |
|||||
|
Вивчити рівень житлово-побутових умов та емоційно-психологічні сфери родин учнів |
До 20.09.2019 |
Класні керівники, соціальний педагог |
Акти |
|
|
Поставити на облік учнів, схильних до правопорушень, учнів, які потребують корекції поведінки, учнів із сімей соціального ризику |
До 20.09.2019 |
Соціальний педагог |
Протоколи |
|
|
Завести на кожного з вищевказаних учнів психолого-педагогічні картки та вести за ними спостереження |
До 20.09.2019 (спостереження – упродовж року) |
Класні керівники |
Картки |
|
|
Активізувати роботу «Шкільної служби згоди» (в рамках роботи Шкільної ради профілактики) |
До 10.09.2019 |
Соціальний педагог |
Інформація |
|
|
Проводити години спілкування, години довіри на тему «Твоє життя – твій вибір» |
Упродовж року |
Класні керівники |
Розробки заходів |
|
|
Спланувати й провести місячник правових знань та місячник превентивного виховання |
Грудень 2019 Лютий 2020 |
Тонконог О.М. Соціальний педагог |
План заходів |
|
|
Вивчити особливості середовища, у якому виховуються учні |
Упродовж року |
Соціальний педагог |
Інформація |
|
|
Опрацювати питання методики превентивного виховання учнів |
Упродовж року |
Класні керівники |
Інформація |
|
|
Залучати до роботи з учнями «групи ризику» психологічну службу та працівників правоохоронних органів |
У разі необхідності |
Класні керівники, соціальний педагог |
Інформація |
|
|
Залучати учнів «групи ризику» до гурткової роботи |
Упродовж року |
Соціальний педагог Керівники гуртків |
Списки |
|
|
Проводити операції-рейди: «Урок», «Діти вулиці», «Перерва», «Запізнення», «Канікули» з метою покращення успішності та дисципліни учнів |
Упродовж року |
Соціальний педагог |
Інформація |
|
|
Включати питання на право-виховну тему в порядок денний батьківських зборів |
Протягом року |
Класні керівники |
Протоколи |
|
|
Провести психолого-педагогічний консиліум із метою виявлення причин поганої дисципліни окремих учнів |
Двічі на рік |
ЗДВР, . практичний психолог |
Розробка |
|
|
Заслуховувати на нарадах та методичному об’єднанні класних керівників питання щодо організації роботи з превентивного виховання |
Відповідно до плану |
Адміністрація ліцею |
Протоколи |
|
|
Забезпечити безперервну співпрацю суб’єктів НВП та представників правоохоронних органів |
Протягом року |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
|
|
Започаткувати проведення педагогічних читань із питання «Первентивне виховання в роботах видатних педагогів та сучасній методиці виховання» |
Відповідно до плану роботи |
Соціальний педагог |
Інформація |
|
|
Скласти соціальні паспорти школи та класів |
До 10.09.2019 |
Соціальний педагог |
Паспорти |
|
|
Провести моніторинг соціальної адаптації учнів ліцею та рівня їхньої вихованості |
Протягом року |
Соціальний педагог |
Інформація |
|
|
Забезпечити своєчасне виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, перевірку умов утримання в них дітей та надання їм адресної допомоги |
Протягом року |
Соціальний педагог |
Акти |
|
|
Вжити заходів щодо забезпечення змістовного дозвілля та зайнятості учнівської молоді в позаурочний час шляхом створення умов для роботи гуртків та спортивних секцій |
Протягом року |
Адміністрація |
Інформація |
|
ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЕКТУ |
|||||
|
Забезпечення роботи щодо збору, узагальнення та систематизації матеріалів із навчання та виховання важковиховуваних учнів |
Упродовж року |
Класні керівники |
Акти |
|
|
Розробка рекомендаційного модуля для вчителів, класних керівників, щодо профілактичної роботи з учнями |
До 20.09.2019 |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Матеріали |
|
|
Удосконалення діагностичного інструментарію щодо визначення соціального оточення учнів, класів, класних колективів |
Упродовж року |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Матеріали |
|
|
Спрямувати роботу батьківського лекторію на вивчення проблем зі здійснення превентивного виховання в сім’ї з метою надання кваліфікованої психологічної допомоги |
Упродовж року |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Матеріали |
|
ЗАХОДИ ЩОДО ЗАХИСТУ ДІТЕЙ-СИРІТ І ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ |
|||||
|
Провести аналіз умов проживання в сім’ях опікунів дітей-сиріт |
До 20.09.2019 до 10.01.2020 |
Соціальний педагог |
Акти |
|
|
Провести поглиблений медичний огляд дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки |
Упродовж жовтня 2019 |
Медсестра |
Інформація |
|
|
Провести діагностику негативно-емоційного стану дитини |
До 30.09.2019 |
Практичний психолог |
Інформація |
|
|
Організувати роботу щодо допомоги у виборі сфери професійної діяльності для учнів 8-9-х класів |
Упродовж лютого 2020 |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Інформація |
|
|
Залучати до участі в конкурсах, турнірах, спортивних змаганнях |
Упродовж року |
вчителі фізкультури |
Інформація |
|
УПРОВАДЖЕННЯ ЗДОРОВ’ЯЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ |
|||||
|
Формувати вміння й навички реалізації здорового способу життя, відповідального ставлення до власного здоров’я шляхом проведення превентивної роботи в класах, школі |
Упродовж року |
Класні керівники, |
Інформація |
|
|
Провести медичне обстеження учнів |
Відповідно до графіка |
Медсестра |
Інформація |
|
|
Контролювати та аналізувати стан здоров'я школярів |
Відповідно до графіка |
Медсестра |
Інформація |
|
|
Використовувати у виховній роботі активні методи з питань профілактики ВІЛ-СНІДу |
Упродовж року |
Педколектив ліцею |
Інформація |
|
|
Забезпечити участь школярів у освітньо-виховних акціях до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом |
Упродовж листопада 2019 |
Педколектив ліцею |
Інформація |
|
|
Формувати усвідомлення учнями власних пріоритетних цінностей, необхідних для повноцінного життя |
Упродовж року |
Класні керівники, вчителі-предметники |
Інформація |
|
|
Організовувати зустрічі учнів із лікарями ЦРЛ, спеціалістами ССД |
Упродовж року |
Соціальний педагог |
Інформація |
|
|
Залучати учнів до участі в роботі спортивних секцій ліцею |
Упродовж року |
Класні керівники, вчителі-предметники |
Інформація |
|
|
Активізувати просвітницьку роботу з батьками щодо попередження шкідливих звичок дітей |
Упродовж року |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Інформація |
|
|
Оформити постійну виставку літератури за даною тематикою |
Відповідно до графіка |
Бібліотекар |
Інформація |
|
|
Скласти картотеку статей періодичних видань із питань превентивного виховання школярів |
До 30.09.2019 |
Бібліотекар |
Інформація |
|
|
Продовжити акції «Антинаркотик», «Життя без тютюну», тренінги «Рівний-рівному», «Діалог», «Школа проти СНІДу» |
Протягом року |
Соціальний педагог |
Інформація |
|
ПРОФІЛАКТИКА ЗЛОЧИННОСТІ ТА ЗАПОБІГАННЯ БЕЗДОГЛЯДНОСТІ СЕРЕД ДІТЕЙ, ЗАХИСТ ЇХНІХ ПРАВ |
|||||
|
Провести оцінку учнями рівня своїх знань про права дитини |
До 24.12.2019 |
Класні керівники |
Інформація |
|
|
Спланувати роботу з ознайомлення учнів з основними положеннями Конвенціїї ООН про права дитини, законодавчих актів України, де закріплюється їхнє правове становище |
До 24.12.2019 |
Соціальний педагог класні керівники |
Інформація |
|
|
Надавати інформацію про види відповідальності підлітків за протиправні дії |
Упродовж року |
Соціальний педагог класні керівники |
Інформація |
|
|
Орієнтувати учнів, куди й до кого звертатися, якщо порушуються їхні права |
Упродовж року |
Класні керівники |
Інформація |
|
|
Формувати в підлітків розуміння власної відповідальності за ризик інфікування ВІЛ та СНІД, а також виникнення незапланованої вагітності |
Упродовж березня 2020 |
Медсестра |
Інформація |
|
|
Скласти індивідуальні плани роботи з учнями, які знаходяться на внутрішкільному обліку |
До 20.09.2019 |
Соціальний педагог класні керівники |
Інформація |
|
|
Проводити щотижня апаратні наради, на яких розглядати причини пропусків занять учнями та дисциплінарних порушень |
Щотижня |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
|
ЗАХИСТ ДІТЕЙ ВІД ФІЗИЧНОГО Й ПСИХІЧНОГО НАСИЛЬСТВА |
|||||
|
Ознайомити вчителів з мірою відповідальності за виконання покладених на них обов’язків |
Відповідно до графіка |
Адміністрація |
Інформація |
|
|
Провести заходи щодо виявлення ознак вживання учнями алкоголю, тютюну, наркотиків та провести відповідні профілактичні заходи |
Упродовж року |
Соціальний педагог класні керівники |
Інформація |
|
|
Проводити індивідуальну роботу з дітьми з неблагополучних сімей |
Упродовж року |
Соціальний педагог класні керівники |
Інформація |
|
|
Здійснювати контроль щодо виявлення й поширення фактів жорстокого поводження з дітьми працівників, учнів ліцею та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності |
Упродовж року |
Соціальний педагог класні керівники |
Інформація |
|
ЗДІЙСНЕННЯ КОНТРОЛЮ ЗА ДОТРИМАННЯМ ПРАВОПОРЯДКУ ТА ЕТИЧНИХ НОРМ СТОСОВНО ДІТЕЙ ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ |
|||||
|
Провести інформаційно-роз’яснювальну роботу з батьківською громадськістю щодо необхідності виховання в сім’ї високих морально-етичних рис в учнівської молоді |
Упродовж року |
Соціальний педагог класні керівники |
Інформація |
|
|
Обговорювати питання щодо здійснення контролю з боку батьків за порушенням етичних норм поведінки та правопорушень їхніх дітей під час перебування в ігрових залах, комп’ютерних клубах і громадських місцях |
Упродовж року |
Соціальний педагог класні керівники |
Інформація |
|
СПІВПРАЦЯ З РОДИНОЮ |
|||||
|
Організувати роботу батьківського лекторію для неповнолітніх дітей |
Щомісячно |
Соціальний педагог класні керівники |
Інформація |
|
|
Провести загальношкільні батьківські збори «Роль сім’ї і школи у вихованні дітей» |
Квітень 2020 |
Адміністрація ліцею |
Протокол |
|
|
Організувати спільну діяльність ліцею і сім’ї з учнями, що потребують особливої уваги |
Упродовж року |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
|
|
Залучати батьків до участі в загальношкільних, класних позаурочних заходах |
Упродовж року |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
|
ВЗАЄМОДІЯ ШКОЛИ З ПОЗАШКІЛЬНИМИ ЗАКЛАДАМИ, ГРОМАДСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ |
|||||
|
Залучити працівників позашкільних, громадських, правоохоронних організацій до проведення гуртків |
Упродовж року |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
|
|
Проводити індивідуальні бесіди з представниками громадських організацій щодо участі в навчально-виховному процесі |
При необхідності |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
|
|
Брати участь в позакласних заходах для підшефних організацій |
Упродовж року |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
|
|
Практикувати проведення спільних рейдів |
При необхідності |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
10.8. ЗАХОДИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ НАСИЛЬСТВУ ТА ФОРМУВАННЯ
НЕНАСИЛЬНИЦЬКИХ МОДЕЛЕЙ ПОВЕДІНКИ СЕРЕД УЧНІВ
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Форма узагальнення |
Відмітка про виконання |
---|---|---|---|---|---|
|
Ознайомити класних керівників з листом Міністерства освіти і науки України від 18.05.2018 № 1/11-5480 «Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству» для організації виховної роботи в класі |
До 05.09.2019 |
ЗДВР |
Протокол |
|
|
Забезпечити неухильне виконання педагогічними працівниками ліцею Конвенції ООН «Про права дитини», Закону України «Про охорону дитинства», законодавств України в галузі освіти в частині збереження здоров’я та поваги до людської гідності дитини |
Упродовж року |
Адміністрація ліцею |
Інформація |
|
|
Під час проведення обстежень житлово-побутових умов неблагополучних сімей з’ясувати умови проживання та виховання дітей в родинах з метою недопущення насильства над дітьми |
Упродовж року |
Класні керівники |
Акти |
|
|
В разі виявлення фактів насильства над дітьми негайно надавати інформацію відповідним правоохоронним органам |
Упродовж року |
Класні керівники |
Інформація |
|
|
Розглядати на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорові питання профілактики проявів насильства та конфліктів серед учнів, над дітьми в суспільстві та в шкільному середовищі |
Упродовж року |
ЗДВР |
Протокол |
|
|
Провести тренінги для учнів 5-11 класів: - «Стоп жорстокому поводженню з дітьми» -«Насилля в сім’ї – актуальна проблема сучасного суспільства» - «Торгівля людьми – як уберегтися від небезпеки» - «Захисти дітей від насильства та жорстокого поводження» - «Попередження насильства в сім’ї» - «Відкрите та ефективне спілкування. Попередження жорстокого поводження та насильства в сім’ї та молодіжному середовищі» |
Упродовж року |
Класні керівники |
Розробки заходів |
|
|
Провести брейн-стормінг: - «Зупинка під назвою життя» - «Обережно! Небезпека у соціальних мережах». |
Жовтень 2019 |
Класні керівники |
Розробки заходів |
|
|
Провести години спілкування: - «Гендерна політика. Рівні права, рівні можливості» - «Насильство та його види» |
Листопад 2019 |
Класні керівники |
Розробки заходів |
|
|
Провести інтерактивні заняття у форматі «печа-куча»: - «Насильство в сім’ї. Гендерне насильство» - «Безконфліктне спілкування з однокласниками» |
Грудень 2019 |
Класні керівники |
Розробки заходів |
|
|
Провести батьківські збори на тему: - «Батьківське щастя: виховання без насильства» - «Підвищення рівня обізнаності населення щодо сімейного насилля. Нетерпиме ставлення до насильства» |
Вересень 2019 Квітень 2020 |
Класні керівники |
Протокол |
|
|
Аналіз правових ситуацій: - «Вчимося протидіяти насиллю» - «Скажемо «ні» насильству в шкільному колективі» |
Січень 2020 |
Класні керівники |
Розробки заходів |
|
|
Провести дискусійну платформу: - «Гендерна нерівність та протидія насильству» - «Насильство над жінкою в світовій класиці» - «Світ без насильства» |
Лютий 2020 |
Класні керівники |
Розробки заходів |
|
|
Провести дебати: - «Я проти насильства», - «Що я знаю про насильство?» |
Березень 2020 |
Класні керівники |
Розробки заходів |
|
|
Рольові ігри: - «Як не стати жертвою насильства» |
Квітень 2020 |
Класні керівники |
Розробки заходів |
|
|
Відеолекторій на тему: - «Жертва» -«Якщо я не повернусь» - «Домашнє насильство» - «Про права людини та правозахисну діяльність в Україні» - « Чи знаєш ти права людини?» - « Що таке насилля?» - «Толерантність» - «Відповідальне батьківство» - «Мій дім – моя фортеця» - «Яку поведінку вважати насильницькою?» - «Домашнє насильство – це як?» |
Упродовж року |
Соціальний педагог |
Інформація |
|
|
Організувати марафон листів дітей до батьків, за темами: «Мій улюблений світ – без насильства» |
Жовтень 2019 |
Класні керівники |
Інформація |
|
|
Провести виставку фоторобіт на тему «Світ без насильства» |
Листопад 2019 |
Педагог-організатор |
Виставка |
|
|
Організувати виставку малюнків та плакатів на тему «Права дитини в малюнках» |
Грудень 2019 |
Педагог-організатор |
Виставка |
|
|
Провести конкурс соціальних роликів, арт-інсталяції на тему «Життя без загроз», «Я проти насилля» |
Січень 2020 |
Педагог-організатор |
Інформація |
|
|
Воркшоп за темами: - «Кодекс справжнього чоловіка» - «Вчимося спілкуванню». |
Листопад 2019 |
Класні керівники |
Розробки заходів |
|
|
Ток-шоу за темами: - «Дитинство без насильства» - «Дитина – основа родини» - «Стоп насильству». |
Грудень 2019 |
Класні керівники |
Розробки заходів |
|
|
Прес-конференція за темою: - «Попередження насильства, жорстокості у сім’ї та дитячому колективі» |
Січень 2020 |
Класні керівники |
Розробки заходів |
|
|
Створити постійно діючу тематичну виставку в шкільній бібліотеці «Сучасна щаслива сім’я» |
Упродовж року |
Бібліотекар |
Виставка |
|
|
Провести квест на тему «Профілактика насильства» |
Лютий 2020 |
Класні керівники |
Розробки заходів |
|
|
Провести тематичну акцію «16 днів проти насильства» |
Грудень 2019 |
Класні керівники |
Розробки заходів |
|
|
Провести велнес-тренінг «Здорова родина – здоровий Я» |
Березень 2020 |
Класні керівники |
Розробки заходів |
|
|
Провести геокешинг «Допоможи ближньому» |
Квітень 2020 |
Класні керівники |
Розробки заходів |
|
|
Провести коворкінг «Як безпечно відстояти свої права» |
Травень 2020 |
Класні керівники |
Розробки заходів |
|
|
Провести методичні брифінги для вчителів на теми: - «Почуйте серцем голос дитини» - «Вчимося володіти емоціями» |
Жовтень 2019 Листопад 2019 |
ЗДВР |
Розробка заходу |
|
|
Провести соціальні диктанти з творчими завданнями на тему «Стоп насильству!» |
Грудень 2019 |
Вчителі-предметники |
Інформація |
|
|
Оформити постійно діючу тематичну полицю в шкільній бібліотеці на тему «Якщо ти зіткнувся з ситуацією насильства» |
Упродовж року |
Бібліотекар |
Виставка |
|
|
Організувати роботу консультативного пункту для учнів, батьків, вчителів для зустрічі з фахівцями, які здійснюють супровід постраждалих від насильства, де можна отримати консультацію психолога, соціального педагога, юриста |
Упродовж року |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Інформація |
|
|
Відслідковувати випадки насильства та агресивної поведінки серед учнів, виявляти дітей-агресорів |
Упродовж року |
Класні керівники |
Інформація |
|
|
Організувати системну профілактичну роботу з дітьми, що мають схильність до насильства |
Упродовж року |
Практичний психолог |
Інформація |
|
|
Здійснювати спільно з центрами соціальних служб соціального інспектування сімей, у яких батьки схильні до недбалого ставлення до дітей |
Упродовж року |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Інформація |
|
|
Проводити індивідуальну роботу з учнями у наданні допомоги щодо вирішення особистих проблем |
Упродовж року |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Інформація |
|
|
Організувати діяльність служби шкільної медіації та шкільної служби порозуміння |
Упродовж року |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Інформація |
|
|
Надавати батькам інформаційну підтримку з питань виховання дітей без застосування насильства і розвитку у них особистісних і соціальних навичок |
Упродовж року |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Інформація |
|
|
Підготувати пам’ятки щодо безконфліктного спілкування з дітьми |
Упродовж року |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Інформація |
|
|
Скласти буклети з алгоритмами дій у разі порушення прав дитини або вчинення насильства щодо неї у закладі освіти та контактними даними організацій, куди можна звернутися за допомогою |
Упродовж року |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Інформація |
|
|
Посилити контроль за чергуванням вчителів на перервах |
Упродовж року |
Адміністрація ліцею |
Графік |
|
|
Провести психологічну студію з вчителями, спрямовану на пошук ефективних методик роботи з учнями для формування в них небайдужого ставлення до осіб, які постраждали від насильства |
Листопад 2019 |
Адміністрація ліцею |
Розробка заходу |
|
|
Провести семінар-практикум для вчителів на тему: - «Конфлікти в учнівському середовищі: причини виникнення, шляхи запобігання» - «Формування життєвих компетенцій» |
Грудень 2019 |
ЗДВР |
Розробка заходу |
|
|
На засіданнях методичного об’єднання класних керівників розглянути питання: - «Запобігання та профілактика стресів» - «Права людини у контексті запобігання та протидії домашньому насильству» |
Упродовж року |
ЗДВР |
Протокол |
|
|
Провести соціально-психологічні дослідження серед учнів з метою вивчення проблем підліткового насильства та розробки рекомендацій для попередження фактів агресивності |
Упродовж року |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Інформація |
|
|
Організувати на сайті ліцею ведення блогу з питань профілактики домашнього насильства |
Упродовж року |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Інформація |
|
|
Організувати роботу «Скриньки довіри» для запитів учнів щодо проблем домашнього насильства |
Упродовж року |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Інформація |
|
|
Систематично ознайомлювати педагогічних працівників з алгоритмом дій у випадку виявлення домашнього насильства або загрози вчинення насильства щодо дітей |
Упродовж року |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Інформація |
|
|
Започаткувати проект «Попередження насильства над дітьми в ліцеї» («Повага дією») |
Упродовж року |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Інформація |
|
|
Надавати методичні рекомендації класним керівникам щодо організації роботи щодо попередження насильства у шкільному середовищі |
Упродовж року |
Соціальний педагог Практичний психолог |
Інформація |